Intalnirea Nationala Hondafan 2013

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu se pun absente, e ok.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • Originally posted by Doc View Post
      Naspa locatie.
      Asa zic si eu.

      @BlackMagic: un sfat pentru cazare prin apropiere?

      Comment


      • Nu se mai poate face o alta alegere? Si mie mi se pare cam naspa...
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Pojorata - Campulung pentru cazare.

          Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
          DelSol 1,6 SIR

          Comment


          • Intr-adevar, alegerea nu este una prea fericita, dar asta e. Nu inteleg ce nu v-a placut la hanul Dracula spre exemplu, era o varianta mult mai buna decat cabana asta comunista.
            Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
            Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
            1000 Locuri de vizitat in Romania

            Comment


            • Hai sa nu ne batem joc de intalnire si sa gasim o locatie decenta. Propuneri au fost nu stiu de ce s-a ajuns la aceasta.
              Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
              Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

              ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
              ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

              Comment


              • Eu am ales locatia din mai multe aspecte pe care le-am considerat normale pentru o intalnire auto. Vad ca majoritatea pun mare pret pe cazare/mancare in sine decat pe ce este important si anume ca este o intalnire auto. Pentru mine unul conteaza sa avem spatiul necesar , un drum bun , o zona linistita fara trafic . De dormit mult poate opteaza pentru dormit la cort ( cum se procedeaza de ani buni la intalnirile de pe afara) nu vad unde ar fi problema. 80% din timpul pentrecut la nationala va fi in aer liber in jurul masinilor , pe sosea nu in camera , restaurant.
                Am vazut ce s-a intamplat la nationala de la Conacul secuiesc , unde au fost o mana de oameni , multi s-au retras din cauza preturilor la cazare cat si costurilor de deplasare , in plus din tot ce am vazut nationala pana acum s-a rezumat la discutii in parcare/pe terasa si excursii la diferite puncte turistice. Eu asta incerc sa schimb , totusi suntem un forum auto nu unul pentru calatorii de weekend.
                Cabana voina m-a atras din aceste aspect : un singur drum de acces , o zona foarte linistita si frumoasa departe de trafic si orase , aer curat , pentru cei pasionati de natura exista trasee montane destule , in plus pentru colegii crv-isti exista drum forestier practicabil ce duce la cabana cuca sus la 1200 parca unde isi pot testa maiestria . Pentru mine astea au avut prioritate.
                Stiu ca nu pot impaca pe toata lumea din toate punctele de vedere , dar pana la urma este o intalnire auto si m-am axat pe ce este necesar unei asemenea adunari anuale.

                Nu ma deranjeaza cu nimic daca se schimba locul de intalnire , eu unul am sa vin oriunde daca imi permite timpul si bugetul.
                Ar trebuie sa ne decidem cat mai repede. Multi dintre noi trebuie sa isi stabileaca concedii , zile lipsa , etc.
                Touge is what we live for

                Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                Comment


                • Nu cred ca se pune problema de bataie de joc si nici nu poate fi acuzat cineva. Eu voi veni oricum, oricare ar fi locatia. M-a uimit doar ca dupa ce a-ti pu*it atat de mult locatia de anul trecut (de care eu am fost in mare masura multumit), s-a ales brusc acesta locatie care e mult sub.
                  Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                  Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                  1000 Locuri de vizitat in Romania

                  Comment


                  • Candva, la Voina era chiar naspa cu sanse mari sa prinzi o camera la care sa nu se inchida usa. Dar la ora actuala a fost refacuta cum.trebuie. Ma intreb insa ca daca locatia respectiva este suficienta.pentru fitzele.din CNVCD, oare nu o fi suficienta pentru un club auto? Traseu bun, cazare decenta, preturi foarte ok. Totusi, chiar e nevoie de cazare cu 150 pe noapte ca sa fie lovatia buna?
                    Supravirarea este cand se sperie pasagerii. Subvirarea este cand se sperie soferul!!!

                    La Multi KM, masinutza mea... Peste 245k km. and counting... Accord4 Quality Rules!

                    Comment


                    • Doc, nu eşti pe lista de înscrieri. Nu înteleg, dacă nu vii, de ce nu îţi convine?

                      Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • @vtin & all - zona e asa cum a descris-o Vali, foarte linitita, nu trafic, nu deranj din partea altor vecini din jur (pentru ca nu prea sunt ). Genul unde iti auzi gandurile, de atata liniste. Despre cazare: cabana Voina e cea mai obosita din toate cele de acolo. Mai sunt cred ca vreo 10 alte vile/pensiuni in jur, pe o raza de cateva sute de metri, mult mai ok dpdv conditii oferite, si cu preturi bune.

                        Noi am stat la Vila Silva, imediat mai jos de Voina. Avea vreo 10 camere, conditii foarte ok, un living/sala de mese mare la parter cu bucatarie la discretie complet utilata, gratar afara, chiar si un leagan mic, si pretul era 90 sau 100 lei pe noapte, dubla.
                        Sigur si celelalte din jur ofera conditii similare, iar pentru un grup atata de mare, sigur puteti obtine un pret foarte bun, evident ca si lor le convine sa mai lase la pret dar sa aiba cabana plina. Asta din cauza ca nu e o zona prea aglomerata/frecventata, si de obicei cam stau goale.

                        Vali, eu sunt de parere ca in mare parte ai dreptate, cel mai mult se va sta pe-afara pe langa masini, gratare, bautura, etc. Dar trebuie tinut cont ca cei ce vin sunt mai mult sau mai putin pretentiosi privind conditiile de cazare si mancare, de la burlaci singuri sau cu prietenele, pana la cupluri cu copii mici (Doc?) sau mai maricei, iar conditiile trebuie sa corespunda nevoilor/preferintelor.
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • @ BlackMagic : nu m-am interesat de pensiunile de acolo necunoscand atat de mult zona. Daca ai mai multe detalii trimite-mi un PM si discutam acolo poate organizam in 2-3 vile locuri. Ideea principala este sa fim toti la un loc , fara sa fim imprastiati care cine stie pe unde. Sunt constient ca nu pot impaca pe toata lumea cum de altfel au patit mai toti colegii cu organizarea .
                          Chiar nu am de ce sa ma supar , oricum am sa deschid un poll cu si despre nationala hondafan in care sa vedem care sunt criteriile pe care le iau in considerare colegii de pe forum pentru nationala honda si atunci o sa vedem in ce ape ne scaldam
                          Touge is what we live for

                          Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                          Comment


                          • Foarte multumesc, Black!

                            Comment


                            • Vali, nu stiu mai mult decat ceea ce am spus deja. As mai putea adauga sa aveti in vedere mancarea - oriunde ati sta, una sau mai multe pensiuni, recomand sa vorbiti inainte si sa le spuneti cati sunteti, sa se poata pregati, sa nu aveti probleme. Asta pentru ca locul fiind mai izolat si mai putin frecventat, in general nu isi fac rezerve mari de alimente; cand am fost, am mancat la Voina; ok mancarea, nimic deosebit, dar nici multe sortimente nu prea aveau, eram singurii turisti.
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment


                              • N-am mai fost de multi ani la Voina, dar am amintiri frumoase de acolo, de pe vremea cand bateam muntii si urcam pe Iezer sau pe Papusa. M-as bucura sa pot veni si eu, sa revad niste peisaje superbe. Sper din suflet ca zona nu s-a manelizat intre timp. Problema e ca in august cam toata lumea e plecata din tara, fiind luna de concedii.
                                I've Gotta Get a Message to You...

                                Comment

                                Working...
                                X