Consumuri carburant Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu folosesc 98/99 cam de cand am masina si acum are 110kkm. N-am schimbat nici o sonda lambda.
    ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
    Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
    Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
    Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

    Comment


    • La ce benzina avem noi, nu o sa vezi tu cifra octanica mai mare de 95.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • K24 are compresia ceva mai mare decat K20, deci e posibil sa fie altceva

        @Doc, pe ce se bazeaza afirmatia ta? Eu pot sa-ti garantez ca avem benzina cu CO mai mare de 95.
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • La mine pe interiorul usitei de la rezervor scrie >95. Am bagat o data Petrom 99 si nu m-a impresionat, in schimb cu OMV 100 chiar a mers sensibil mai bine. Ma gandesc sa fac o obisnuinta din a baga dupa 5-6 plinuri de 95 unul de OMV 100.

          Comment


          • Cand ajungi pe-afara, fa o incercare cu Shell V-Power 100. Mie mi s-a parut cea mai ok, desi consumul a fost maricel (in cauza pedalei de acceleratie care a fost lipita de podea si tinuta acolo, de cate ori s-a putut).
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • Best afara e benzina si motorina de la BP

              KOL Sybronendo

              Comment


              • Record personal: Targoviste - Chitila, 65km, v. medie 75km/h, consum 5.7 O sa presupun ca a batut vantul din spate ca altfel nu-mi explic.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • nu cred ca e o intamplare...mi-a sarit in ochi traseul tau si vreau sa spun ca si eu merg des Bucuresti-Chitila-Targoviste-Moreni. Ultimul consum 6.2 (99 km) si nu prea am tinut cont de viteza. Am mers si incet in localitati dar si 130-150 in afara. Eu sunt foarte multumit de consumul accord tinand cont ca este mai mic decat la fiatul stilo 1.6 detinut anterior.

                  Comment


                  • Originally posted by dragostan View Post
                    Record personal: Targoviste - Chitila, 65km, v. medie 75km/h, consum 5.7 O sa presupun ca a batut vantul din spate ca altfel nu-mi explic.
                    Sa nu fie acelasi lucru ca de la Buc-Ploiesti-Campina(pe DN1) si invers. La dus urci, la retur cobori
                    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                    Comment


                    • M-am gandit si la asta. E posibil sa fie chiar o combinatie de vant din spate si diferenta de altitudine.

                      Imi cunosc destul de bine masina. La stilul ala de mers ar fi trebuit sa am cam 6.8-7
                      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                      Comment


                      • Cel mai probabil. M-am uitat acum si de la Targoviste la Chitila ai dif de altitudine de 250m. Numai zic de Campina-Buc cu 450 diferenta.
                        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                        Comment


                        • La fel la mine. Am resetat computerul in Barcanesti si pina la Baneasa (mers normal, n-am menajat acceleratia dar nici n-am sarit calu', am mers oarecum in lege, un 80 cu 120 pe bord) mi-a luat neverosimil de putin, un cinci si ceva parca.
                          "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                          Comment


                          • 2.4 cam 13.5 in oras.
                            la 120kmh 7.5 .

                            Comment


                            • 2.0 i-Vtec: 11% urban, 7% extraurban
                              Honda Accord 2009 Executive 2.0 i-Vtec

                              Comment


                              • mie tourerul imi ia 14.5 in bucuresti
                                dar e ok dupa ce am mers doua sapt cu un legend

                                sent using digital smoke
                                "Ethics. That's always so inconvenient."
                                Cal Lightman

                                Comment

                                Working...
                                X