Consumuri carburant Accord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Trebuie sa ii fac cunostinta cu a mea. Ei ii cam place pedala de accelerație

    KOL Sybronendo

    Comment


    • Eu cu Civic 5D benzina am consumul de 13,5 l/100km si o viteza medie de 14km/h conform CB, pe ultimii 300 km parcursi in oras (Buc, ore de varf, AC, etc..)

      Maisnile sunt in regula (a mea si sunt convins ca si ale voastre), doar traficul devine din ce in ce mai imputit.
      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

      Comment


      • 11.1 anteriorul, 12.7 cel de-acum, Mol 95, doar București, Accord 2.0

        Ultimul cu tot cu remote start.
        BlackMagic
        Senior Member
        Last edited by BlackMagic; 06-12-14, 23:14.
        -------------------
        There is no point of having if you can't share.

        Comment


        • Soecificati si media de viteza altfel e irelevant la 14km/h eu am 13 pe la 16km/h =~ 12 ideal e sa incerci sa scoti peste 18km/h in Bucuresti

          Comment


          • 12.4 pe ultimii 300km, viteza medie 21km/h.
            _________________________
            2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

            Comment


            • 23 sau 24 în cazul meu.
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • Sa nu-mi sariti in cap dar ma sperie consumurile voastre. Am fost si eu de cateva ori in bucuresti si este pur si simplu imposibil traficul...

                Comment


                • bucuresti normal de zi de lucru la 8.30 dimi. plus remote start. 16%

                  sent using digital smoke
                  "Ethics. That's always so inconvenient."
                  Cal Lightman

                  Comment


                  • Salut. Tocmai m-am intors din vacanta petrecuta in Italia. Am parcurs 5410 km cu un consum mediu de 6.2l/100km. Viteza de mers a fost 120-130 km/h pe autostrada (din cand in cand 150-160), iar in afara autostrazii 90-100-110 km/h.

                    Comment


                    • Bucuresti-Sibiu-Budapesta-Viena-Praga si retur; 4 persoane+tone de bagaje - 7% fix. Viteza..undeva la 150-180 mai putin pe nationale si la limitarile de pe langa orase.

                      Maximul l-am atins prin Germania in vacanta cu 2 pers in masina si cateva bagaje - 7,5%
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • Arad-Bucuresti 7.31%, viteza medie 65 km/h
                        Bucuresti-Arad 7.61%, viteza medie 75 km/h
                        Accord CU1, 2009

                        Comment


                        • Bucuresti, combinat, lejer si aglomeratie, 12,1 %, avg 17 km/h.
                          Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

                          Comment


                          • Ploiesti, Poiana Brasov (pe la Rasnov) si inapoi, doar eu si echipamentul de schi, 7.9%, clima auto, xenoanele, muzica. N-am tras de ea pe V. Rasnoavei de frica pierderii aderentei, oricum am depasit cam tot ce misuna in zona. Si mers usor pe urcarea/coborirea Rasnov-P Brasov, intotdeauna pe drumul ala si doar pe drumul ala(!) mi-e teama ca vine unul pe contrasens si mi se-nfige in bot.
                            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                            Comment


                            • Sibiu -Bucuresti
                              9.1 l/100km
                              Avg speed 95km/h
                              Benzina 99 Petrom
                              '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

                              Comment


                              • Sfatul meu ar fi sa nu mai folosesti benzina cu cifra octanica mare daca nu vrei sa ajungi sa schimbi sondele lamdba destul de repede
                                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                                Comment

                                Working...
                                X