DEN1GRATOR: '09 Honda Civic TYPE-R, Championship White

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sa 'respiri' mai usor la 8k rpm si sa te bucuri in continuare de ea fara probleme!
    Honda Civic Type R '08

    Comment


    • Ce frane noi?
      ex-FN2 owner
      Loved it every second!

      Comment


      • Pai probabil Ferodourile pe care era dispus sa le vanda separat.
        Apropos de CRZ, da, interesante imagini ale viitorului (probabil) Type-R. Sa vedem si produsul final, ca in CRZ'ul stock m'am suit si eu si inafara de o impresie de masina ieftina vanduta scump nu am inteles nimic altceva.. Faptul ca e ECO ma lasa complet rece, lasa ca se constipa o vaca si putem sa dam cox la CTR fara sa se topeasca ghetarul din antarctica..
        sigpic

        HONDA - THE POWER OF DREAMS
        Honda Civic Type-R FN2

        Comment


        • Frane noi sunt: Ferodo DS2500+lichid Motul RBF660+furtunase metalice; momentan doar placutele le-am pus, am avut surpriza neplacuta sa nu se potriveasca furtunasele de frana HEL (Fanatic ti-am dat parca si PM in leg cu asta) si nu am mai pus nici lichidul momentan.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • Originally posted by strumfuadi View Post
            .... CRZ'ul stock m'am suit si eu si inafara de o impresie de masina ieftina vanduta scump nu am inteles nimic altceva.. Faptul ca e ECO ma lasa complet rece,.....:
            exact aceeasi impresie
            HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
            HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
            vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
            KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

            Comment


            • Originally posted by strumfuadi View Post
              ...in CRZ'ul stock m'am suit si eu si inafara de o impresie de masina ieftina vanduta scump nu am inteles nimic altceva.. Faptul ca e ECO ma lasa complet rece...
              vezi daca esti pe partea care trebuie a tevii (de esapament)...
              vtin
              Senior Member
              Last edited by vtin; 15-12-10, 12:50.

              Comment


              • Sigur ca sunt! Era o intrebare, nu?
                sigpic

                HONDA - THE POWER OF DREAMS
                Honda Civic Type-R FN2

                Comment


                • O constatare.
                  Oare ecologistii cand s-or prinde ca nu stau unde trebuie?!

                  Comment


                  • Ei stau unde e interesul, de unde vine banul.
                    Sau, ecologistii de ocazie, unde au fost prostiti de cei profesionisti.
                    sigpic

                    HONDA - THE POWER OF DREAMS
                    Honda Civic Type-R FN2

                    Comment


                    • Azi noapte vin din oras de la un ceai si ca niciodata, 2 locuri de parcare libere; unul in capatul parcarii (chiar langa o curba) si unul mai acana, la vreo 3 masini distanta; stau eu cu tigarea in cioc si ma gandesc unde sa o parchez, zic daca o pun in capat poate nu mai ia unu curba la noapte (frig rau, gheata si zapada pe alee) si imi face o bucurie, drept urmare o pun mai la vale, langa masina unui prieten.
                      No numa bine, ma trezesc la 8 azi dimineata si merg glont la geam, ceva nu-mi dadea pace - masina de langa mine era in a mea, de-a latu aproape in parcare; aripa stanga fata indoita destul de naspa, trebuie schimbata, in rest nu pare sa mai fie nimic stricat pe acolo (da vedem noi la service).
                      Ma intalnesc si cu vecinu ce avea masina langa mine, imi zice ca in seara dinainte a mutat si el masina cu fata inspre trotuar si cu fundul inspre strada, ca ii era frica sa nu i-o loveasca cineva in fata (el a mai patit odata acum cateva luni)......speech-less.
                      Apoi am aflat ca fusese si politia noaptea la locul accidentului, i-a luat permisul vitei de la volan (era o ea), trebuie sa ma duc sa iau actele de la politie (PV + copie asigurare).
                      Deci urmeaza inca un drum la Bucuresti (yuppyyyy), cu speranta ca imi pot face masina intr-o zi, ca sa nu bag mai multe drumuri cu autocar/tren acuma iarna.


                      La politie azi am aflat ca a fost un pic mai "altfel" treaba, adica ala era beut, o fugit, da la bou i-o cazut numaru langa masina lovita si l-au agatat imediat, dup-aia o pus-o pe prietena lui la volan, da nu stiu daca i-o mers - la 10 diseara ma intalnesc cu politistu ce o fost acolo sa vad ce si cum, ca daca e cu dosar penal nu-i mai da asigurarea la cretin...
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                      Comment


                      • man nush dc ti-a blestemat-o careva da numai parte de ghinioane ai avut cu masina.

                        bafta la service si un an nou cat mai bun si fara incidente
                        R 42659 - Milano Red Ep3

                        Comment


                        • Tot de-astea sa am (kidding, doamne fereste), la mine e doar indoita aripa dar nu foarte rau, sarita vopseaua (practic cred ca trebuie numa data jos si pusa alta)...insa masina "lu vecinu" e intr-o stare destul de naspa.
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                          Comment


                          • man nu inteleg, dupa cate imi amintesc eu ai udat-o cand ai luat masina, eu zic sa treci pe la mine si so mai uzi o data de data asta cum trebuie glumesc man. multa bafta

                            Comment


                            • Pai da, n-am prea udat-o atunci cumsecade, nu stii ca mi-ai dat numa "coctaile" cu oua si bere fara alcool .

                              Lasa ca viu sa o repar si o ud cumsecade de data asta.
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                              Comment


                              • Eu zic s-o duci la biserica mai bine...Bafta cu reparatul Adi, macar mai faci un drum pe la buc.
                                '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                                Comment

                                Working...
                                X