DEN1GRATOR: '09 Honda Civic TYPE-R, Championship White

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Arata foarte bine, sunt curios sa vad poze si dupa ce vopsesti jantele.
    Felicitari pentru "nebunie", arata super cu verdele ala!
    HONDA Accord

    Comment


    • Sa nu te manance "vaca" cu atat verde pe sub masina. Setarile le faci in functie de drum, pentru oras recomandarea ar fi sa le lasi moi. Nu are rost sa distrugi articulatia cand te dai cu 5km/h intre semafoare.
      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

      Comment


      • Ai dreptate Doc cu orasul, dar nu pot sa o las nici pe setarea cea mai moale, daca vreau sa mai ies seara pe un Paltinis/Cisnadioara as vrea sa fie un pic mai tare suspensia, iar ca sa o setez pe fata trebuie sa dau jos rotile din fata (asta pentru telescoape), iar pentru arcuri e complicat rau, nu ma bag eu acolo.
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

        Comment


        • Vrei setari de curse, atunci ai doua variante:
          1. Tragi masina pe dreapta si o folosesti doar pentru race.
          2. Iti cumperi cateva capre si doua cricuri hidraulice, face instructie cu un prieten pentru partea mecanica si te antrenezi impreuna cu el la setat suspensia.
          Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
          Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

          ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

          Comment


          • Da, sunt bune sugestiile tale, sa vedem pana la urma cum fac. Multam.
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

            Comment


            • Foarte interesant verdele Takata, si chiar de-ar fi sa ramana doar el, tot arata bine si..diferit
              Cat cu sportivitatea/confortul suspensiei, cel mai bine gasesti o varianta de reglaj semi-confortabila si se-mi sportiva, ca sa nu reglezi toata ziua la ea. Parerea mea
              Altfel, cred ca variantele lui Doc sunt tot ce ai la indemana, chiar a doua pare cea mai ok si de adoptat(sa iei alta masina...scump dom'le, scump ! ) si nici de CTR nu te-ai mai bucura asa des.
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • Felicitari pt suspensii, astept un review mai detaliat despre comportamentul masinii pe viraje acum. Despre culoare, pe moment parerea mea este ca nu se asorteaza cu nimic altceva de pe masina, poate la jante sa faci macar o dunga aceiasi culoare.

                Uite un link care poate te ajuta pt reglarea suspensiei.

                http://www.tdi-plc.com/catalog/tein-...e-p-16282.html
                Honda Civic Type R
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/DR_Vlad/?g2_page=2

                Most people shout "f**K " just before they lose control of a car... but i say "Hold my beer and watch this!"

                Comment


                • looking good ... cu suspensia trebuie doar sa te obisnuiesti, ti-am povestit cum a fost si la mine la inceput, dar de acum chiar ca nu mai poti sa iesi cu ea de pe asfalt
                  R 42659 - Milano Red Ep3

                  Comment


                  • Vlad mersi mult, chiar cautam ceva de genul, acum sa vad daca merge sa pun si pe susp mea kitul respectiv...problema mare e ca pe fata am in partea de jos ("sub" amortizor ca sa zic asa) surubelele alea de reglare...le trimit un mail astora de la BC, a vedem ei ce solutie au (daca au).
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                    Comment


                    • Arata senzational masina ! Felicitari Adi !
                      “Without racing, there is no Honda.” - Soichiro Honda

                      Comment


                      • felicitari pt alegere! arata foarte bine! spor la reglaje

                        Comment


                        • Originally posted by Den1GRator View Post
                          So...am montat suspensia sport BuddyClub N+ D1 (multam Fanatic), ne-am chinuit (a se citi Marius mecanicul de la ASko s-a chinuit) vreo 3 ore si ceva cu setarea ei, e foarte complexa (se seteaza duritate telescop apoi duritate arc apoi inaltime, are vreo 15 setari pe fiecare) apoi am facut teste, am mai coborat-o, iara teste, am mai umblat la duritate, si tot asa pana cand am ajuns la un setup care imi placea mult...pe drumul spre Sb nu mi s-a parut foarte dur setata, dar azi dimineata, in oras, cum avem drumurile cam praf (mai mult plombe decat asfalt) mi-a cam rupt spinarea, acum ori schimb drumul spre munca ori le fac mai moi.
                          Diferenta fata de susp stock e fff mare, am testat-o (dar destul de putin, eram rupt de oboseala dupa cca 1300 de km in Ro in 2 zile si dormit 2 ore) pe dealul Negru, masina e "ca pe sine", sta superb pe viraje.
                          Tot acum am vopsit cup-spoilerele si etrierii, culoarea aleasa fiind Takata-Green (ma rog, cat am putut sa ma apropii de ea, nu am gasit codul nicaieri, sunt tare secretosi cu el) - mie imi place foarte mult cum a iesit, dar accept pareri de orice fel, de la oricine

                          Iata cateva poze, sunt facute la repezeala, cu telefonul, vorbisem cu Agatha de niste poze mai profi dar s-a lungit foarte mult treaba la mine si a trebuit sa plec la SB ptr ca eram rupt de oboseala si se si intunecase deja:
                          very very nice, congrats!
                          verde cu alb n-as fi zis daca n-as fi vazut... ))

                          Comment


                          • Sa mai punem cateva poze, dupa cum urmeaza:

                            1. "oglinda oglinjoara, cine-i cea mai frumoasa din tara "





                            2. Dupa o operatiune de spalare:













                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                            Comment


                            • ar arata mai bine fara numarul fata:d
                              Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

                              Comment


                              • Eheee... l-ai gasit pe ETE. Tot timpul vad masina parcata acolo la Medicover in Pipera si nu il vad niciodata pe proprietar
                                ex-FN2 owner
                                Loved it every second!

                                Comment

                                Working...
                                X