RETROID: '04 Civic Type-R, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • eu am folosit wheel cleaner de la car-lack68 si mi s-a parut relativ ok ... eu l-am luat ca zicea ca ofera ceva protectie vopselei si se curata prafu mai usor dupa aceea (http://www.hondafan.ro/forum/showthr...oduse-CAR-LACK)
    R 42659 - Milano Red Ep3

    Comment


    • multumesc mult baieti! o sa caut maine ceva.

      Comment


      • putina curatenie ca maine mergem sa-i vedem pe big boys la Monza WTCC


        Comment


        • apropo de track days, ia check out this interior setup: http://www.hondafan.ro/forum/showthr...428#post404428
          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

          Comment


          • azi am reglat supapele si am facut o mica inspectie pe la motor. totul e ok si nu se mai aud ticaituri si tacanituri. am eliminat si sandwich plate-ul pt instrumente ca intarzia putin amorsarea pompei de ulei la start. am montat un tub in bloc cu un T, iar senzorul de temperatura ulei l-am montat in baia de ulei.






            un video de la "supape"

            http://youtu.be/4zw9WS5hfg8?hd=1

            Comment


            • Maestre Retroid, pe tine incerca asta micu' cu RS sa te curenteze la Monza? :-D
              http://www.youtube.com/watch?v=oupGX...eature=related

              Comment




              • nu man , filmul e mai vechi. l-am vazut inainte de a lua masina. habar n-am cine e. comunitatea honda din italia e varza

                Comment


                • am luat niste Stoptech-uri
                  calitate impecabila sincer nu m-am asteptat sa fie chiar asa. discurile si unele surburi sunt made in italy. sa aiba oare ceva legatura cu Brembo?

                  Vs oem













                  inca n-am iesit cu ele ca mai am ceva de facut pe la electrica.

                  Comment


                  • Arata bine ce ai u acolo . Ce diametru au discurile alea ?? 300 si mai cat?
                    Sa le folosesti cu placere .
                    '01 Honda Civic Type R EP3

                    Comment


                    • pret? foarte bine arata!

                      eu sunt pe punctul de a schimba placute+ discuri pe fata si ma gandesc la un upgrade. presupun ca se potrivesc in mare parte si pe civicul nou

                      ps: nu vinzi franele stock de ep3?
                      Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                      Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                      ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                      Comment


                      • multumesc mult baieti!

                        @Vlad sunt de 328mm
                        @dragostan franele stock le tin deocamdata de rezerva ca poate voi mai avea nevoie.
                        banuiesc ca se potrivesc.

                        franele stock sunt ok si e greu sa le "termini" in strada, mai ales cu upgrade la placute/lichid/eliminare aparatori tabla.

                        Comment


                        • da, si eu zic la fel cu franele de strada

                          DAAAR, de mult imi tot spuneam "Stoptech" si intr-adevar, arata f bine. felicitari man!
                          The NSX may be dead, but its spirit lives on. It is an evil spirit. [...] Honda, we beseech you: leave it as it is. Don't disappoint us again.



                          DreamSquad | Toda | SKN | Momo | Recaro | TenzoR | Yokohama | Sabelt | TEiN | Becker | Infinity | JBL | Mügen | My '05 NHB EP3 TypeR

                          Comment


                          • @ retroid....poza cu masina e la roata stanga nu?daca da...nu ar trebui sa fie invers discurile..cu santurile in sensul in care se invarte roata....sau astea functioneaza pe alt principiu?Ma gandesc ca aerul cald trebuie sa iasa inspre exterior..nu spre interior:-??

                            Comment


                            • Originally posted by mitrasca View Post
                              @ retroid....poza cu masina e la roata stanga nu?daca da...nu ar trebui sa fie invers discurile..cu santurile in sensul in care se invarte roata....sau astea functioneaza pe alt principiu?Ma gandesc ca aerul cald trebuie sa iasa inspre exterior..nu spre interior:-??
                              Sunt corect montate,mai arunca o privire la poza.
                              h o n d a c i v i c satin silver ep 1

                              Comment


                              • Originally posted by mitrasca View Post
                                @ retroid....poza cu masina e la roata stanga nu?daca da...nu ar trebui sa fie invers discurile..cu santurile in sensul in care se invarte roata....sau astea functioneaza pe alt principiu?Ma gandesc ca aerul cald trebuie sa iasa inspre exterior..nu spre interior:-??
                                La asta ma uitam si eu .
                                in mod normal ar trebui sa fie asa:


                                dar ma gandesc ca depinde totusi de cum sunt 'vanele' de ventilatie ale discurilor respective...
                                Last edited by RoSonic; 21-08-11, 16:23.
                                :::Polo 9N3 GTI:.:1.8T:.:BJX:.:150HP:.:ShadowBlue:::

                                Comment

                                Working...
                                X