ALEXROSU: '00 Honda S2000, Silverstone Silver (AP1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Felicitari!
    Am urmarit eu bine, turul ala a vazut trapta I in 95% din timp? Intra asa usor din II in I la viteza mare?
    "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

    '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

    Comment


    • #77
      Originally posted by alexrosiu View Post
      Am obtinut locul 1 si de data asta!

      https://www.youtube.com/watch?v=Wr30p0v2ssI
      Orgasm pe patru roti ........
      In miscare........,se simtea nevoia unei completari
      ....

      Comment


      • #78
        Felicitări!!!

        Comment


        • #79
          Excelent
          Pe video la 1:15 ai intrat in limitare si ai vrut sa schimbi dar era curba si nu mai avea rost, cred ca ai pierdut un pic (mic mic) de timp acolo prin ezitare, zic si eu asa ca sa fiu carcotas un pic... :P
          2008 Honda Civic Type-R Mugenized

          Comment


          • #80
            poate prin faptul ca a dus mana la schimbator si a creat gigacurenti de aer in masina, ca altfel nu vad cum, din moment ce o tine in limitare
            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

            '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

            Comment


            • #81
              Pai daca a tinut-o in limitare nu a mai putut sa creasca viteza, daca schimba un pic inainte in treapta inferioara poate mai castiga un pic de viteza... pe de alta parte cu timpul intre schimbari + si apoi - poate tot acolo ajungea, ca a fost imediat curba si a trebuit sa incetineasca.
              2008 Honda Civic Type-R Mugenized

              Comment


              • #82
                @WeaselMan : Da, e varza :P . Un om varza care face Heel&Toe.

                @Rosiu : Felicitari!
                '01 Honda Civic Type R EP3

                Comment


                • #83
                  Originally posted by VladTNS View Post
                  @WeaselMan : Da, e varza :P . Un om varza care face Heel&Toe.
                  Eh, batranetile astea
                  2008 Honda Civic Type-R Mugenized

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by WeaselMan View Post
                    cred ca ai pierdut un pic (mic mic) de timp acolo prin ezitare

                    Originally posted by WeaselMan View Post
                    Pai daca a tinut-o in limitare nu a mai putut sa creasca viteza, daca schimba un pic inainte in treapta inferioara poate mai castiga un pic de viteza... pe de alta parte cu timpul intre schimbari + si apoi - poate tot acolo ajungea, ca a fost imediat curba si a trebuit sa incetineasca.
                    pai ziceai de ezitare, ce ezitare? ce pic mic mic?
                    inferioara, deci, cum ar veni, trebuia sa dea R ?
                    Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                    '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Spoon View Post
                      pai ziceai de ezitare, ce ezitare? ce pic mic mic?
                      inferioara, deci, cum ar veni, trebuia sa dea R ?
                      ..deci, cum ar veni, trebuia careva sa-i dea lectii unei persoane care a cumparat o masina excelenta pentru scopul propus, a modificat-o corect, fara multa vorbaraie si practic isi realizeaza visul.. ...felicitari Alex!!!
                      InjectoR
                      Senior Member
                      Last edited by InjectoR; 20-05-14, 22:03.
                      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                      … Jazz do it ...

                      Comment


                      • #86
                        Felicitari Alex!
                        _________________________
                        2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

                        Comment


                        • #87
                          WeaselMan cred ca vrut sa spuna superioara in loc de inferioara...si da, sunt cred ca 2 momente in care Alex ajunge in limitare, dar nu cred ca ar fi castigat neaparat timp dand superioara, apoi imediat inferioara. E greu de cuantificat cum era mai bine.

                          Altfel, perfect! Felicitari man!
                          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                          Comment


                          • #88
                            Da asa e, scuze, am vrut sa spun superioara nu inferioara, am scris tampenii, ca de obicei. Timpul castigat cu viteza mai mare probabil ca ar fi fost egal cu timpul pierdut la trecerile in treapta superioara si apoi iar in inferioara, asa ca tot acolo ajungea. Daca ai face traseul de 5 ori cu fiecare varianta poate ai gasi cum e mai rapid.
                            2008 Honda Civic Type-R Mugenized

                            Comment


                            • #89
                              nu exista varianta mai rapida, o tine o secunda in limitare; pe portiunea aia, daca cineva reuseste sa dea superioara, sa mai si accelereze(ca doar n-ai dat superioara doar ca sa dai apoi, imediat, inferioara), apoi inferioara, sa mai ia si curba si sa si bata timpul lui...eu manc toata cutia aia de viteze si schimbatorul de viteze mi-l bag drept in c*r
                              Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                              '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                              Comment


                              • #90
                                Am facut diferite incercari in sesiunile de antrenamente cronometrate, si cel mai avantajos mod de a merge s-a dovedit a ramane in limitator pentru ~1 secunda in loc sa schimb. Asa cum spune si Spoon, pierdeam mai mult daca schimbam 1-2-1.

                                Va multumesc pentru aprecieri. Intre timp tocmai am tiparit episodul 5 al povestii mele: http://autostrends.wordpress.com/201...o-confirmarea/

                                Cred ca nu v-am povestit ca pe 24 mai am fost pe Hungaroring cu Honda. O sa revin cu un articol pe tema asta pentru ca sunt foarte multe de spus... a fost o experienta extraordinara. Din pacate am uitat GoPro-ul acasa (stiu.......) dar m-a filmat un prieten din S2k-ul lui: https://www.youtube.com/watch?v=XphykK_NKSk

                                Revin cu povestea detaliata in curand.

                                Comment

                                Working...
                                X