Noul Honda Civic Hatchback 2011 [facelift 1] 2014 [facelift 2] 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Neghinitzza View Post
    Asa ziceam si eu .....1.4 in sus..in jos...pana am condus 1.8...CASE CLOSED !! (du-te la dealer si o sa vezi ca o sa scoti 1.8 la pret de catalog de 1.4 )
    confirm.eu am luat in decembrie modelul 1.8 cu 16.500. du te la dealeri si vb cu ei dar evita i pe cei din expozitiei si virtutii

    Comment


    • Pai care mai raman in afara de cei doi? PM please

      Comment


      • Du-te la Constanta. Cand am luat eu masina imi zicea dealerul ca are multi clienti din Bucuresti tocmai pentru preturile bune.
        Numarul de telefon il gasesti pe site.
        '12 Honda Civic 5D 1.8 M/T Sport, Black (a.k.a. Vader)

        Comment


        • Merci amandurora (de fapt celor 3, se stiu ei ). Mai bagam o fisa

          Comment


          • http://paultan.org/2013/03/08/honda-civic-type-r/

            Next-gen Honda Civic Type R to have 265-300 hp

            Honda is aiming for the Nurburgring FWD lap record with the next Civic Type R (2009 FN2 Euro pictured), which the company has confirmed will produce between 265 and 300 hp, reports Auto Express. Testing should begin at the ‘Ring later this year before the car goes on sale in 2015.

            The company will apply the experience and tech gained from the World Touring Car Championship to the development of the hot hatch. Anything from a 1.6 litre turbo to a 2.0 litre turbo is possible.

            To be based on the Euro-market hatchback, the Civic Type R will first be sold in Europe only, with the gates opening to other markets later if public reception is favourable.

            The Nurburgring FWD lap record is currently held by the Renaultsport Megane 265 Trophy at 8 minutes and 7.97 seconds.
            Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
            ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

            Comment


            • Un mare minus de la mine pentru ştergătoarele de pe noul Civic. S-au întors la sistemul clasic, cu unul mic şi unul mare, plasate unul în margine şi unul la mijloc....
              '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

              Comment


              • Din punctul meu de vedere acestea sunt detalii ... daca sunt dimensionate corect sterg bine, nu se strica in 3 luni SI NU SE AUD le pot pune si de sus in jos... e drept ca si eu prefer sistemul de pe vechiul civic insa sunt alte lucruri multtt mai importante decat stergatoarele
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                Comment


                • Originally posted by AdiC View Post
                  Merci amandurora (de fapt celor 3, se stiu ei ). Mai bagam o fisa
                  And the winner is (sau mai bine zis wiener) Civic 1.4 Comfort. Cum nu imi apartine nu voi deschide un jurnal; in schimb, fiind in familie, va stau la dispozitie pentru orice informatie.

                  Comment


                  • Salut,

                    Aveti idee daca intre versiunea din 2012 si cea din 2013 mai exista si alte diferente in afara de bluetooth si niste aripioare in spate? Diferenta de pret intre cele doua e undeva in jur de 800 Euro si nu stiu daca se merita chiar daca cea din 2012 este doar pe negru, culoare pe care eu nu prea mi-o doresc.

                    Comment


                    • Ceva ce multi asteptau cam de multisor.
                      Typ R in teste.
                      http://www.autoexpress.co.uk/honda/c...c-type-r-spied
                      2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                      EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                      Comment


                      • O sa apara in 2015, va avea 2.0l si peste 300CP. Se vrea cel mai rapid hothatch de pe circuitul Nurburgring. Tot in 2015 se va lansa in motor diesel biturbo si o cutie automata gen DSG cu 9 trepte.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • Da, vad ca devine o moda pentru motoarele diesel, de a avea 2 turbine, una mai mica pentru turatii mici (cuplu) si alta pentru turatii ridicate (putere).

                          Va fi interesant de vazut daca acest 2.0 turbo va avea si ceva distributie variabila si injectie directa de benzina. Oricum, ma astept ca motoarele pe benzina de la Honda sa redevina o emblema in lumea auto dupa 2018, cand vor implementa ceva din solutiile dezvoltate in F1 incepand cu 2015.

                          Comment


                          • Mai sunt poze acilisea:

                            http://www.autoevolution.com/news-g-...9578.html#sjmp

                            si acililisea:

                            http://www.worldcarfans.com/11308136...ng/lowphotos#7

                            (jante diferite intre linkuri).

                            In plus obsserv cu interes disparitia stergatorului de pe luneta
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by IB View Post
                              Da, vad ca devine o moda pentru motoarele diesel, de a avea 2 turbine, una mai mica pentru turatii mici (cuplu) si alta pentru turatii ridicate (putere).

                              Va fi interesant de vazut daca acest 2.0 turbo va avea si ceva distributie variabila si injectie directa de benzina. Oricum, ma astept ca motoarele pe benzina de la Honda sa redevina o emblema in lumea auto dupa 2018, cand vor implementa ceva din solutiile dezvoltate in F1 incepand cu 2015.
                              Nu i-as zice "moda", ci "progres tehnologic" . Altii au trecut de cifra 2 la numarul de turbine si au scos tri-turbo, motoare diesel cu peste 100CP/l. Bine, ramane de vazut si cat sunt de fiabile.

                              Revenind la al nostru Type R, ramane de vazut cum vor rezolva problema suspensiei fata, in cazul in care promisiunea celor 300CP se va si adeveri. Vor renunta la obositul MacPherson, il vor modifica in vreun fel ingenios sau vor recurge la o solutie mai putin eleganta cu un LSD?

                              Bine ca a disprut stergatorul de pe luneta si ca au reaparut evacuarile la vedere. Si au facut si pui.
                              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                              Comment


                              • E sigur ca se pune motorul de 2L? Parca inca se gandeau daca sa mearga pe 1.6 turbo (deja exista, e testat pe masina de curse) sau 2.0l turbo.
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                                Comment

                                Working...
                                X