Noul Civic Sedan (model European) 2016- speculatii

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Mie mi se pare foarte mare. Revazand pozele din articolul de mai sus, mi se pare a fi la dimensiunile Accord-ului, poate chiar ceva mai lunga.

    Comment


    • #92
      Eu mi-am insusit parerea unui coleg, conform careia Civicul gen. X este inlocuitorul Accordului.

      Comment


      • #93
        Me 2...
        '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

        Comment


        • #94
          Si ca parere personala, desi nu sunt fan caroserie sedan, il prefer variantei hatchback.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #95
            Originally posted by IB View Post
            Mie mi se pare foarte mare. Revazand pozele din articolul de mai sus, mi se pare a fi la dimensiunile Accord-ului, poate chiar ceva mai lunga.
            Din cate stiu eu, va fi mai scurt si decat Accordul CL (4665 mm), adica va avea 4630 mm. In schimb va fi cu 4 cm. mai lat si cu 35 mm mai scund.
            "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

            Comment


            • #96
              Si cu ampatamentul plasat fix intre Accord CL si Accord CU. Ampatamentul e defapt cel care determina spatiul interior.
              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

              Comment


              • #97
                Da, ampatament mai mic cu 5 mm decat CU.

                LE: Ce am mai aflat despre sedan: va avea numai motorizarea de 1.5T si 182 cp si va avea un portbagaj de 519 litri.
                Delphi
                Super Moderator
                Last edited by Delphi; 30-09-16, 09:05.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #98
                  Originally posted by dragostan View Post
                  Si cu ampatamentul plasat fix intre Accord CL si Accord CU. Ampatamentul e defapt cel care determina spatiul interior.
                  ...si confortul dinamic, adaug eu...


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                  Comment


                  • #99
                    Cu dedicație pentru familie: noua generație Honda Civic Sedan a fost prezentată la Paris:

                    http://www.automarket.ro/paris-2016/...ost-73543.html
                    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                    Comment


                    • Mă duc sâmbata viitoare la Paris să văd Civic-ul nou. Dacă vrea cineva să fiu atent la vreun detaliu anume ce mie mi-ar putea scăpa, să-mi spună.

                      Comment


                      • Ai putea sa afli daca modelul cu CVT are si padele pe volan?
                        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                        Comment


                        • sigur, dar eu cred ca are

                          Comment


                          • Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                            … Jazz do it ...

                            Comment


                            • Ce se ondueaza capota cand o inchide oare la al meu daca filmez cu incetinitoru se vede la fel? Sau e doar fff subtire metalul la asta noua.

                              Comment


                              • Originally posted by Delphi View Post
                                Ai putea sa afli daca modelul cu CVT are si padele pe volan?
                                are, revin cat de curand pot cu detalii

                                Comment

                                Working...
                                X