Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by scarr View Post
    Cred ca majoritatea sunt soferi linistiti pe aici asta pana au simtit adrenalina la turatii inalte. Acuma lasand gluma la o parte, si mie imi pare oarecum rau ca nu mi-am luat direct un FN2. Si nu tine de faptul ca imi doresc sa merg constant cu 160-180 km/h, pentru ca pot si cu asta, ideea este sa ai parte de putere instantanee atunci cand ai nevoie, la 50 sau la 80 km/h, plus ca ai siguranta mult mai mare in depasiri. Cred ca astea sunt momentele care te fac sa devii euforic.
    Sustin ideea lui vtin, asta doar daca nu iti iei masina si peste 1-2 ani vrei sa o dai. Si pentru a evita regrete ulterioare, eu zic sa faci un test-drive si cu un CU2. Ideal ar fi ca sa testezi CU1 si CU2 in aceeasi zi...
    E ca si atunci cand citesti o carte, nu poti sa zici ca nu e buna pana nu ai citit si finalul.
    Legat de statul de drept (sau nedrept) trebuie efectiv sa fii impacat cu ideea.
    Oricum, bafta in alegere!
    Nu am nimic de contestat la orice punct ai atins in postarea ta

    Comment


    • T-Bone nu trebuie sa te enervezi Mai bine spune-mi te rog cat de fiabile sunt cutiile automate de pe Accord

      Comment


      • Gabbi no problems so far (127.000 km)
        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

        Comment


        • Originally posted by ady_uaic View Post
          Gabbi no problems so far (127.000 km)
          Merci ady_uaic Eram curios la rulaje mai mari cum se comporta...la tine inca este tanara masina

          Comment


          • nu stiu daca e vreun posesor de CUx aici cu AT care sa aiba mai mult de 130k
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • noi am avut in firma un cl9 at care trecuse de 160k fara vreo problema

              Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
              "Ethics. That's always so inconvenient."
              Cal Lightman

              Comment


              • Eu am spre 140.000 km, CU 1 AT. Pana acum nimic de semnalat.

                Comment


                • Ma bucur sa vad ca nu sunt probleme Cum se prezinta masina la drum lung?Este liniste in interior?

                  Comment


                  • depinde de pneuri si de viteza. pana la 140km/h e f ok, pe urma incepe putin zgomot de fond, dar nu ceva de speriat.
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • La 140 kmph are fix 3000 de ture, poti avea conversatie decenta cu pasagerii sau sa asculti muzica in conditii ok. Evident, mai depinde si de calitatea asfaltului. Este o masina odihnitoare la drum lung, nu am avut aceeasi senzatie nici in A4 nici in Clasa C. Urmeaza sa o vand si nu prea imi plac alternativele care se incadreaza intr-un buget similar

                      Comment


                      • Most [emoji368] car [emoji594] brand by manufacturer in 2016
                        https://www.quickco.co.uk/blog/post/...ld-in-2016/104

                        Comment


                        • Va salut, domnilor.
                          Vreau sa cumpar aceasta masina: https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#dfa747c784
                          Ma poate ajuta cineva cu informatii...daca o stie, daca ii suna cunoscut numarul...orice informatie este binevenita. Ce ar trebui sa caut in mod expres la aceast model pentru a-mi da seama daca masina este in regula, sau nu.
                          Multumesc mult.
                          Last edited by nazy; 02-04-17, 16:19.

                          Comment


                          • Salut!Daca mai esti interesat ma pot intalni eu cu vanzatorul si verifica masina dar si actele.Am vazut ca esti din Slatina si macar atat pot face si eu avand in vedere ce amabili au fost colegii cu mine

                            Comment


                            • Originally posted by nazy View Post
                              Va salut, domnilor.
                              Vreau sa cumpar aceasta masina: https://www.olx.ro/oferta/honda-acco...tml#dfa747c784
                              Ma poate ajuta cineva cu informatii...daca o stie, daca ii suna cunoscut numarul...orice informatie este binevenita. Ce ar trebui sa caut in mod expres la aceast model pentru a-mi da seama daca masina este in regula, sau nu.
                              Multumesc mult.
                              In principiu daca compari km/dotari cu alte masini vei vedea ca e cu vreo 1500 sub ele. Si in paginile trecute am o vaga idee ca s-a mai discutat despre ea.
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • Multumesc frumos pentru raspunsuri si disponibilitate. Intradevar, incercarile mele repetate de a obtine fotografii de pe documentele de provenienta, caietul ori istoricul de service(si nu numai), s-au lovit de lipsa de cooperare a presupusului proprietar.
                                @Gabbi, din acest motiv nu am apelat la tine. Am vazut ca omul refuza sa-mi ofere informatii concrete care se puteau proba si nu puteam sa te fac sa-ti pierzi timpul. Raman dator!!

                                Imi pare rau ca, pentru moment, nu am reusit sa intru in acest club select...al posesorilor de Accord. O veni ea si vremea aia!!!!

                                Comment

                                Working...
                                X