Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by balaurul View Post
    Eu pe CL7 executive am dat 8900 euro in dec 2012. 105k la bord , intretinere numai la Asko, prim proprietar .
    Si eu sunt de parere ca un CL,CU 2006-2008 nu poate sa coste mai mult de 9000 euro la ora actuala , cat de bine intretinut ar fi ! Acum fiecare cere cat vrea pe masina lui, dar vorba aia : prost e cine da, nu cine cere
    Adica eu, care am dat pe TypeS binisor peste aia 9000 anul trecut, cam cum s-ar chema ca sunt
    Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

    Comment


    • sa zicem un om cu....potential (no worries, nu esti singurul, si nu ma refer la potential - era doar o glumita )
      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

      Comment


      • Originally posted by Rumburak View Post
        Adica eu, care am dat pe TypeS binisor peste aia 9000 anul trecut, cam cum s-ar chema ca sunt
        Tu cu type S, dar eu cu un executive diesel ? J/K

        Cred ca important este target-ul fiecaruia si cat este dispus sa dea. Apoi important este sa se simta bine in masina. Eu unul nu regret nici un banut din aia dati pe masina, chiar daca au fost peste media masinilor de pe site-urile de "specialitate"
        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

        Comment


        • Sincer la cate probleme poate sa aiba o masina si cate se pot intampla dintr-o singura reperatie prost facuta, eu da oricand 2-3.000 EUR in plus pe o masina SH in stare foarte buna, cu istoric cunoscut, proprietar decent etc. Lucru pe care l-am si facut cand am luat TypeR-ul. Sincer sa fiu, si cand va veni vremea sa il vand, nu l-as da cuiva care cauta o masina ieftina, din principiu, deoarece inseamna ca nu o aprecieaza corect/ nu o va intretine pe masura.

          Si la un calcul rapid, daca ai ghinion de o masina reparata prost, deja ai pierdut mai mult decat ai fi dat initial. Pana la urma, cat dai, atat face, cu exceptia diverselor escrocherii, "bagabonteli" sau a celor care nu isi evalueaza marfa corect...
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • Originally posted by Rumburak View Post
            Adica eu, care am dat pe TypeS binisor peste aia 9000 anul trecut, cam cum s-ar chema ca sunt
            Type S e o masina speciala

            Stai linistit, ai inteles ce vroiam sa zic. Nu vreau sa starnesc discutii acum..
            '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

            Comment


            • V rog frumos sa imi spuneti si mie prin ce se caracterizeaza un Type S la Accord. Ca la Civic stiu ( asa cred. are 3 usi )

              Comment


              • Type S = prelungire la bara fata, spate si praguri. Cutie manuala pe 2.4, navigatie, jante fumurii.
                Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                epitesti.ro
                anunturi.epitesti.ro

                Comment


                • nu stiu daca s-a mai intrebat, dar intreb aici: farurile de pe accord 2013/4 se pot pune pe cel pana in 2012 (sau care-a fost)? cat costa aprox, are idee cineva?
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • Se poate. Eu am facut asta. Farurile sunt in jur de 800 euro si cu manopera te duci pe la 900 euro.

                    KOL Sybronendo

                    Comment


                    • doar farurile @dexter? sau si spoiler-ul fata?
                      '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                      Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                      Comment


                      • Doar farurile. Restul proiectului accord e de domeniul istoriei. Masina a ramas la wife, probleme de familie.

                        KOL Sybronendo

                        Comment


                        • Daca gandesti ca majoritatea prietenilor mei la 12-15000 eur gaseste multe oferte in segmentul premium dupa 2010, dar Honda e HONDA.
                          Eu am cautat CU2-3 executive vre-o 10 luni. Am vazut multe masini, nici o emotie. Pe cea pe care am luat-o am simtit-o din prima ca este EA. Asa ca... la mine a fost dragoste la prima vedere.
                          ACCORD 2.2 I-DTEC 2010 M/T Executive

                          Comment


                          • Exact ca la mine, Stilistule, am condus-o 50 km si am stiut ca asta e masina potrivita pentru mine azi. Azi asta tine de cind o am.
                            "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                            Comment


                            • Da si la mine, cand a adormit sotia in spate in timpul primei plimbari cu masina, am stiut ca potrivita )
                              Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                              Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                              Comment


                              • Originally posted by dexter View Post
                                Doar farurile. Restul proiectului accord e de domeniul istoriei. Masina a ramas la wife, probleme de familie.

                                KOL Sybronendo
                                Imi pare rau ca ai astfel de probleme.

                                Si cu piesele achiziotionate ce faci? Le vinzi cumva?
                                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                                Ex:
                                2014 Honda Civic Executive
                                2011 Honda Civic GT

                                Comment

                                Working...
                                X