Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce are scaunul soferului? Daca soferul e mai mare asa se face intr-un timp foarte scurt, n-are legatura cu km.

    In plus, 300.000km in 5 ani, facuti cu o honda pe benzina, in Romania, e cat se poate de neplauzibil

    Masina are suporti de la Asko, e cumparata din Romania. Se pot afla probabil foarte multe despre ea, eu m-as duce sa o vad.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • Eu nu pot crede ca are 94,000 km. poate nu 300,dar 200-250 are.Am vazut foarte multe masini si stiu cum se face scaunul. barbatii au o medie de 90-100 kg si nu poate arata asa la 100kkm.
      chiar si cel din dreapta ,pe monitorul meu, se vede foarte uzat cu crapaturi murdare. Am un prieten cu un Passat din 2009, la 240 mii ,interior de piele identic cu acest Accord si scaunul nu arara nici pe departe ca cel din poza. E foarte uzat.
      Basil
      Senior Member
      Last edited by Basil; 20-02-15, 10:27.

      Comment


      • Depinde si de greutatea soferului si cat a frecat-o sus/jos. In plus de alta, nu pare o masina intretinuta. Plasticele alea bej de langa usi sunt murdare, iar pielea de pe scauna...nici a mea nu era asa murdara.
        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

        Comment


        • Oameni buni, in primul rand, pielea nu este bej, este gri: http://www.netcarshow.com/honda/2009...llpaper_29.htm

          In al doilea rand, pielea nu este nici tocita, nici crapata, nici macar cute pronuntate nu pare sa aiba. Uzura aia de care vorbim, pe suportul lateral al scaunului soferului, depinde foarte mult de cat de des te urci si cobori din masina. Daca 50% din km aia sunt facuti in oras, nu e nimic anormal. Uzura pe suportul ala nu apare la km foarte multi facuti pe autostrada. De aia amicul cu passat cu 240.000km probabil nu o are, pt ca sunt 90% din km probabil facuti afara.

          In al treilea rand, nu vad exact care sunt plasticele alea murdare de pe usi, mie imi par in stare normale. Nu stiu exact ce asteptari aveti fiecare de la o masina SH, dar sunt foarte putini proprietarii care isi tin masina curata ca un bibelou, mai ales in Romania. Iar de obicei, acei proprietari ori le vand foarte scump, ori nu le vand deloc.

          De masina aia eu sunt 90% sigur ca are km reali. Se pot verifica, daca e cumparata si intretinuta la Asko, dupa cum sugereaza suportii de nr. Doar ca mi se pare putin cam scumpa. Un CU1 din 2009 n-ar trebui sa coste mai mult de 11.500e, indiferent de stare si km.
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • Am vazut eu anu trecut CU1 2.0 M/T cu 250.000km ( facuti in Ro), nu e chiar neplauzibil, insa pielea ( tot bej) arata mult mai urat ca la asta din anunt ( avea cute nu doar pe suportii laterali - si la fel e si a mea ( aproape 200k km)).
            why I didn't take a 2.4L ...

            Comment


            • vrea cineva un Accord? il vand pe-al meu.
              Attached Files
              Last edited by Dracris; 03-03-15, 09:24.
              Honda Accord 2009 Executive 2.0 i-Vtec

              Comment


              • mai pune-i 45 CP si il iau eu
                '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                Comment


                • Salut. Sunt in cautarea unui accord 2.0 cutie manuala iar ca an de fabricatie 2007-2008 pentru ca bugetul este in jurul sumei de 8000 euro. Am citit de problema cu furtunul de la servo cat si rezolvarea; am mai citit ca la accord cu trapa apare rugina: intrebarea e si la modelul vechi sau la cel FL (dupa 2008 cred) ca nu mi-am dat seama. Am gasit ceva oferte daca va puteti uita putin pe linkuri si sa va dati cu parerea:
                  http://www.autovit.ro/honda-accord-C35997433.html am vorbit cu proprietarul, mi-a trimis si poze suplimentare. un minus ar fi pielea si ca pe carte el este al 3-lea trecut dupa firma de leasing si o alta firma - el fiind singurul conducator
                  http://www.autovit.ro/honda-accord-C34022384.html slabut dotata dar e mai ieftina. km suspecti?
                  http://www.autovit.ro/honda-accord-C36111757.html pare in regula insa distanta pana la Iasi e mare dar nu imposibila km suspecti?
                  http://olx.ro/oferta/honda-accord-va...tml#b2751ff92d

                  Multumes anticipat celor care isi aloca putin timp si sfaturi. Ideea e ca m-am saturat de mitul VW etc, si vreau o masina fiabila fara prea mari batai de cap si m-am oprit la accord chiar daca pretul pentru una din anul 2007 pare putin maricel.

                  Comment


                  • Cu rugina la trapa e problema doar la cel nou, la cel vechi e k. Cel putin la mine asa e ..aia noua ruginata aia veche impecabila
                    '16 BMW 520xd
                    '15 FK2
                    ex '10 CU1
                    ex '07 CL7

                    Comment


                    • Cea de la Iasi este cam slab dotata pentru pretul ala si firma aia se ocupa cu masini SH-pentru mine ar fi no go.
                      Cealalta f slab dotata-la fel.
                      Cea de pe OLX mi se pare supraevaluata pentru un SSE, dar ca masina pare ok.
                      Prima ar fi ok doar sa fie actele OK si verificata la alt service decat unde au fost facute reviziile.
                      2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                      Comment


                      • La cea din Iasi ma gandesc ca o fi de la un buy back, scrie totusi primul proprietar. la dotari mi-a parut ok. pielea nu prea ma intereseaza la o masina. are scaune incalzite, xenon, senzori ploaie, pilot, trapa. Intreb ca nu ma pricep la honda si de asta am cerut sfaturi.
                        [IMG][/IMG] cam asa arata scaunul soferului la accordul ce costa 8300 ( pret final 8000 ) sunt multi km pe care ii are? daca o cumpar pe asta as fi a 4-lea proprietar pe carte...cam mult. revizii a facut si la asko si carpati si la honda nord...unde as putea sa o testez in alta parte?

                        Comment


                        • E nromal sa arate asa dupa 150 de mii de km. Daca a facut reviziile la toti, poti sa o duci la oricare, doar sa o verifice temeinic, mai ales sa nu fi fost lovita. Eu as mai trage de pret, tot mi se pare scumpa si la 8000, pentru km astia.
                          Iar firma de la Iasi daca intri pe site-ul lor se ocupa cu intermedieri auto (cumpara mai ieftin si le vand mai scump, intre acesti timpi nu stii prin ce trece masina). Eu prefer oricand o masina mai scumpa luata de la proprietar decat una de la o firma care nu e dealer Honda.
                          Si eu pe carte la masina mea sunt al patrulea proprietar, primii doi fiind firma de leasing ca si-a schimbat sediul si al treilea tipul care a cumparat-o de la cel cu leasingul.
                          Daca nu e masina lovita sau a schimbat proprietarii mai des eu zic ca e ok. Iar chestia asta poate fi folosita de tine sa mai scazi pretul. Eu asa as face.
                          2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                          Comment


                          • Pielea se mai poate reconditiona sau va fi din ce in ce mai rau? el zice ca nu a fost implicata in accidente dar a fost revopsit spoilerul fata si capota din cauza pietrelor, vopsirea facandu-se la reprezentanta cat acea casco. masina cica e rulata afara din oras. omul a fost amabil si mi-a trimis multe poze dar pretul a zis ca nu scade mai jos de 8000. si mie mi se pare mult pentru varsta si km pe care ii are dar mai stiu ca la honda 150000 nu sunt multi si totusi masina a fost destul de scumpa la vremea ei.

                            Merci inca o data pentru interes, vad ca si aici e o comunitate foarte ok

                            Comment


                            • Cea dupa OLX pe langa faptul ca e SSE are si parbrizul spart, nu apare in poze sau anunt din cate stiu, pe alocuri zone arse de tigare daca te uiti atent si are pret foarte mare. Acum am si eu o intrebare, la ce varianta de accord ai tapiterie doar textil? ca stiam ca e doar piele la executive si piele combinat cu textil la sse

                              Comment


                              • La Elegance cred.
                                Daca nu esti sigur, mai bine mai asteapta si mai cauta. O sa se iveasca si masina pentru tine. Primavara se inmultesc anunturile.
                                Cauta si pe celalate site-uri.
                                2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X