Despre starea drumurilor - ultimele informatii

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De la Slobozia la Constanta... harst autostrada, in tot 2011-ul!

    http://www.telegrafonline.ro/1293573...circula_pe_dn2

    Comment


    • VTIN, link-ul tau: "NU E BINEEEE !!!!"
      Power of dreams, indeed!
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/LSD

      Comment



      • Strange!
        Acus mere? http://www.telegrafonline.ro/1293573...cernavoda.html

        Comment


        • Acum e ok.
          Sper sa nu se adevereasca ce scrie in articol.
          Power of dreams, indeed!
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/LSD

          Comment


          • Daca asa se va intampla, riscul de accident pe drumul Slobozia-Constanta va creste exponential. Nici nu vreau sa ma gandesc cum se va circula...
            Mai bine si mai sigur ar fi ocolirea localitatii Cernavoda.

            Comment


            • Are idee careva cat de circulabil si placut la condus este drumul de pe Valea Jiului, dintre Tg. Jiu si Hateg, prin Petrosani? A avut careva experiente recente pe drumul respectiv?

              Comment


              • În sfârşit s-a asfaltat porţiunea de drum de la intrarea pe podul Oltului dintre Tr. Măgurele şi Islaz, iar restul drumului până la Cârna (fostă Dunăreni) s-a reparat.
                Maşinile se împart în douã categorii: Honda si ... restul!
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Dacian/?g2_page=1

                Comment


                • Bucuresti - Tulcea: excelent, 4 ore si jumatate mers lejer, pe traseul: Bucuresti - Drajna (A2) - Slobozia (21) - Harsova (2A) - Topolog - Nalbant - Ciucurova (22A) - Tulcea (22 - E87). Peisaje frumoase, drum foarte putin circulat, cel putin de la Harsova incolo. Atentie in Slobozia, ajungeti intr-o intersectie unde trebuie sa urmati directia de Constanta. Multa rabdare intre A2 si Slobozia, pana scapati de tiruri.
                  Braila - Slobozia (prin Insuratei - DN21) nu este la fel de bun, are denivelari.
                  Alicia
                  Senior Member
                  Last edited by Alicia; 13-09-11, 13:16.
                  "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                  Comment


                  • Starea drumului DN 7C Transfagarasan 06 ianuarie 2012 portiunea Pitesti - Barajul Vidraru - Piscul Negru [km 104]: Portiunea Pitesti - Curtea de Arges este ok, drumul este relativ valurit pe 70% din distanta dar este lipsit de gropi. Portiunea Curtea de Arges - Baraj Vidraru este mai putin valurita 30% dar calitatea asfaltului lasa oricum de dorit pt cei care au o masina cu suspensie sport, pt ceilalti este ok iar pt posesorii de Logan este autostrada. Oricum majoritatea drumului de la Pitesti la Barajul Vidraru trece prin multe localitati si este bine sa nu depasiti 75-80 km/h pt ca politia rutiera stie ca in weekend se aduna turistii .Nici pe aceasta portiune nu sunt gropi. Portiunea Baraj Vidraru – Piscul Negru [km 104] este 99% reparata, adica peticita, ramanand doar o portiune de vreo 50m cu gropi mici, dar una langa alta.Calitatea asfaltului este mai buna si se poate merge cu viteza unde permite relieful. De la Piscul Negru nu am mai inaintat spre Cabana Capra [aprox 5 km] deoarece era montat un indicator rutier care preciza ca circulatia este inchisa pe timp de iarna si nu am vrut sa risc o amenda tinand cont ca am doar doua cauciucuri de iarna si cu 500m inainte de Piscul Negru deja mergeam pe zapada. In cazul in care va tenteaza sa mergeti la vara va sfatuiesc sa nu asteptati pana la sfarsitul verii deoarece, tinand cont de calitatea peticelor de asfalt si a reparatiilor in general, drumul se va umple de gropi destul de repede dupa ce va trece iarna peste el.

                    Comment


                    • Intrebare: as putea sa plec duminica care vine (18 martie) cu masina pana la budapesta...cu anvelopele de vara?

                      Comment


                      • aceeasi dilema o am si eu, dar cred ca e ok... ia-o prin drobeta ca sigur e soare si drumul bun
                        R 42659 - Milano Red Ep3

                        Comment


                        • Originally posted by LittleM@n View Post
                          Intrebare: as putea sa plec duminica care vine (18 martie) cu masina pana la budapesta...cu anvelopele de vara?
                          Raspuns: Nu.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • raspuns gresit. el poate, de ce sa nu poata, dar nu e indicat. oricum, duminica viitoare, conform prognozei meteo vor fi 17 grade ziua si 7 noaptea, dar cum meteorologii din ziua de azi le potrivesc ca tigancile cu ghiocul, eu as fi mai precaut si nu as pleca.
                            civic 2.2 5D FK3
                            CR-V 2.2 AT RE6

                            Comment


                            • Originally posted by mandrei83 View Post
                              Are idee careva cat de circulabil si placut la condus este drumul de pe Valea Jiului, dintre Tg. Jiu si Hateg, prin Petrosani? A avut careva experiente recente pe drumul respectiv?
                              Nu prea e placut la condus, de la iesire din tgjiu spre bumbesti jiu drumul e terminat, de la bumbesti intri pe defileu si mai dai de cate o groapa. Iar drumul il stiu doar pana`n petrosani, il fac de 2ori pe luna.
                              '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                              Comment


                              • Mi-e prea dor de civicanie...da' daca Delphi si chipson, oameni mai calmi si calculati ca mine zic sa stau cuminte, raman asa in continuare la budapesta inca vreo luna

                                Mersi baieti

                                PS: evident ca as putea sa merg cu rotile de iarna care-s deja pe masina, dar am zis ca daca tot imi fac un moft, macar sa fie complet

                                Comment

                                Working...
                                X