Discutii despre ulei si incalzirea lui

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • ))) excelent!
    Razvan, zi si mie mai degraba Eneos Sustina 5w-30 ti-ar face cu ochiu in sensu sa-l bagi in motorasu tau ca alternativa la motul? stii ceva de el?
    _________________________
    2008 Honda Accord TypeS Dark Mocha

    Comment


    • Razvane, totusi pe site-ul Yacco apare un ulei cu certificare...Honda?! Ok, fac ei uleiuri industriale ca principal obiectiv de activitate, dar au certificari de VW, BMW, Honda + frantuzesti. Asta nu cred ca-l face un neica nimeni. Ca n-am auzit noi de el...partea a doua.
      -------------------
      There is no point of having if you can't share.

      Comment


      • da,intorcandu-ne la discutile noastre...ENEOS sau MOTUL....hmmm,grea alegere!acum am MOTUL,am incercat MOBIL 1 USA si nu,nu a convins..dar,as incerca ENEOS!!!Cu siguranta!

        cred ca sunt vreo 4-5 ani de cand am gasit uleiul ENEOS si am pus intrebarea pe aici.la vremea aia aprea ca specificatie tehnica in motoarele HONDA F1!Mai trebuie sa iti spun ca era singura recomandare la SKYLINE GT-R????ok.deci,ENEOS 0W50 este varianta de top al lor si dupa recomandari l-as folosi si incerca doar pe baza a ceea ce au spus utilizatorii sai.daca e sa ma intrebi,eu acum merg pe MOTUL 0W20 X-Lite si la vara am sa revin la 300V 5W30!un 0W50...am sa folosesc doar ENEOS!
        ex CL7 AT 2006
        CN1 Sport 2005
        KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

        "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

        Comment


        • razvane esti paranoic!!! ... dracu, va mai intrebati de ce nu mai intra lumea pe forum sau da note proaste.
          R 42659 - Milano Red Ep3

          Comment


          • Originally posted by BlackMagic View Post
            Razvane, totusi pe site-ul Yacco apare un ulei cu certificare...Honda?! Ok, fac ei uleiuri industriale ca principal obiectiv de activitate, dar au certificari de VW, BMW, Honda + frantuzesti. Asta nu cred ca-l face un neica nimeni. Ca n-am auzit noi de el...partea a doua.
            OK.certificarile astea se obtin...extrem de simplu!HONDA le da usor,un aspirator ca al nostru se strica doar daca arunci apa rece in el...

            Nu am nimic cu nimeni,dar exista ARIE COMERCIALA!Atat!
            ex CL7 AT 2006
            CN1 Sport 2005
            KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

            "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

            Comment


            • Originally posted by kinky_boy View Post
              razvane esti paranoic!!! ... dracu, va mai intrebati de ce nu mai intra lumea pe forum sau da note proaste.
              )))nu-s bre!
              ex CL7 AT 2006
              CN1 Sport 2005
              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

              Comment


              • Da, adevarat; dar s-a plecat de la o discutie de baza legata de uleiuri, pe urma s-a ajuns la chestii comerciale, adevarat. Aici trebuie un moderator sa le separe, atata tot.
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment


                • Scuze

                  In urma replicilor lui razvan.p imi cer scuze membrilor comunitatii Hondafan, deranjate de posturile mele din aceasta Sectiune.
                  Rog un Administrator sa-mi stearga "posturile" care au deranjat !
                  Toti Oamenii sunt Trecatori
                  Nu toti Trecatorii sunt Oameni !

                  Comment


                  • Nu vad ce-a fost deranjant.
                    Ai povestit de o firma de uleiuri mai putin cunoscuta si ca sa te faci mai bine inteles ai adaugat sursa achizitiilor tale.
                    Daca un alt coleg moderator e de alta parere, il ascultam dupa care linistit se poate apuca de treaba.
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • Ce prostie e asta? Omul n-a facut altceva decat sa-si spuna parerea si experienta. N-a gresit cu nimic. Ce, daca eu folosesc Mobil1 inseamna ca vand ulei? Sau tu, Razvan, daca tot vorbesti de Motul inseamna ca ai interese ascunse, ca vrei sa vinzi ulei? Daca vroia sa vanda ulei isi facea topic la vanzari.
                      Nu trebuie sters nimic iar astfel de exagerari si interpretari ma pun pe ganduri.
                      KMR
                      Super Moderator
                      Last edited by KMR; 17-02-12, 21:37.
                      I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                      My cars:

                      '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                      '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                      '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                      '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                      EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                      EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                      EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                      EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                      EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                      EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                      Comment


                      • Razvane, ia omul mai usor, ca n-a dat in cap nimanui. Si mai zi de Eneos 0W50, ca mi-ai atras atentia. Pare mai interesant chiar decat 300V-ul pe care-l lauzi. Made in Japan?

                        Comment


                        • Fiecare e liber sa-si exprime parerea si sa se informeze sau sa ofere niste informatii, dupa caz. Nu da nimeni cu pietre, dar de la o discutie generala legat de un ulei anume, s-a ajuns la discutii de vanzare, care nu-si au locul aici pe aria tehnica. Pt. asta exista arie dedicata, de vanzari. Si acolo se mai pot oferi si alte informatii tehnice dupa caz si nevoie, dar la tehnic nu are ce cauta vanzarea.
                          Sunt de aceeasi parere cu razvan, cred ca asta a si vrut sa transmita de fapt. Dar na, stilul repezit care-l reprezinta nu intotdeauna e bine inteles.
                          Si oricum, oricine e liber sa vanda orice. Concurenta n-a daunat niciodata nimanui
                          -------------------
                          There is no point of having if you can't share.

                          Comment


                          • aici gasiti tot ce trebuie

                            http://www.opieoils.co.uk/c-1445-mot...rt-fluids.aspx

                            Comment


                            • Acasta publicitatea pozitiva / negativa dupa parerea mea este foarte constructiva, asa stie lumea de cine sa se fereasca si de unde sa cumpere, totusi sa nu exageram, puterea de cumparare a membrilor HONDAFAN FORUM nu este asa de mare incat sa imbogateasca pe cineva.

                              Comment


                              • nu trebuie sters nimic.daca se vrea reclama sau bussines exista o arie separata!si mai cred ca orice noutate pe aceasta arie,una sustinuta si cu un feedback real este benefica!dar am atras atentia ca nu suntem decat la discutii si pareri!nu vreau o interpretare nepotrivita!
                                ex CL7 AT 2006
                                CN1 Sport 2005
                                KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                                "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                                Comment

                                Working...
                                X