Ultimele articole din presa romaneasca referitoare la Honda

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • http://www.topgear.ro/stiri/hondajet...tele-si-inapoi

    Comment


    • http://www.prosport.ro/fotbal-intern...i-aici-7843387
      Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

      Comment


      • Pfff ce "bord" are HondaJet
        '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
        Fosta:
        '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
        Javascript motherfucker in Iasi?
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

        Comment


        • Interesant ca niciunul din criticii legaturii HONDA - DINAMO nu-si arata bucuria pentru sfarsitul acestui contract. Si-mi aduc aminte ca erau ceva la numar.
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • Originally posted by hondatu View Post
            Interesant ca niciunul din criticii legaturii HONDA - DINAMO nu-si arata bucuria pentru sfarsitul acestui contract. Si-mi aduc aminte ca erau ceva la numar.
            D'apai, nici nu stiu daca am fost critic au ba cu privire la sponsorizarea HTR-ului, da' ceva bucurie chiar mi-a facut incetarea contractului cu maretul FC Dinamo. Ce frumos ar fi fost sa poarte handbalistele romance pe tricou HONDA si sa foloseasca masinutele! Si s-ar fi vazut si la vanzari, cred eu.

            Peste toate, sa ai un Craciun fericit si un an nou plin de impliniri, Udo!

            Comment


            • Multumesc pentru urarile tale, asemenea iti urez si eu tie si celor dragi tie dar si tuturor membrilor nostri!

              Visul meu ascuns (pana azi): HONDA pe pieptul lui Oncescu.
              Cu siguranta ca ideea ta e una foarte buna, alaturi de alte cateva si chiar sunt curios daca HTRO isi vor continua practica sponzorizarii unui nume mare romanesc. Si de preferat ar fi sa fie si admirat (iubit) de o tara intreaga.
              Dar usor de imaginat e si faptul ca pe vremuri de criza, chestiile de genul asta sa fie primele care sufera.
              Oricum loc si spatiu e, doar sa se vrea.
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

              Comment


              • Honda a lansat la Salonul Auto de la Detroit noul Civic Concept, maşină care prefigurează viitorul Civic.




                Honda a prezentat la Salonul Auto de la Detroit 2011 Honda Civic Concept atât în versiunea coupe, cât şi cea sedan. Dacă la exterior, constructorul vine cu câteva mici modificări, în interior conceptul va beneficia de nişte schimbări substanţiale faţă de versiunea actuală.
                Dacă ar fi să judecăm după istorie, modelele de serie Honda Civic vor fi similare conceptelor prezentate. Se poate observa, cel puţin pentru modelele destinate pieţei americane, că designul este inluenţat de cel al modelului Honda Accord.
                Ca şi o noutate absolută, americanii vor putea să aleagă şi pentru o motorizare alimentată cu gaz natural.


                http://www.promotor.ro/noutati-auto-...oncept-7880071


                2002 - 2008 Peugeot 405, 1989, 1.6
                2008 - 2010 Hyundai Pony, 1994, 1.5i
                2010 - 20?? Honda CRX Del Sol, 1995, 1.6 ESi
                2016 - 20?? Honda CiviC 5D 2009 1.8 i-VTEC

                Comment


                • Financiarul de astazi publica clasamentul Dekra 2011, pentru fiabilitate, dupa 15 milioane de inspectii.
                  Honda apare la urmatoarele categorii:
                  clasa mica - 100000-150000 km - Honda Jazz;
                  clasa Suv-uri - 0-50000 km - Honda CR-V.
                  Opel-ul Insignia este modelul cu cele mai putine defectiuni.
                  In ciuda a ce scria un membru al forum-ului pe aici, desi Dekra sunt nemti, se pare ca in clasamentele lor isi gaseste loc si profesionalismul.
                  Constatarea care mi s-a parut interesanta a fost cea conform careia se adanceste diferenta de calitate intre automobilele mari si cele de clasa mica/compacta.

                  Comment


                  • http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/ca-s...ia-223989.html

                    Comment


                    • de la sensei Tokyodream:
                      http://www.automarket.ro/stiri/honda...rbo-35722.html

                      Comment


                      • Topul marcilor ale caror vanzari au scazut cel mai mult in 2010 in UE



                        • Chrysler, -27,9%
                        • Honda, -23,9%
                        • Suzuki, -23,1%
                        • Fiat, -19,1%
                        • Lancia, -18,2%

                        http://www.0-100.ro/2011/01/14/inmat...ri-si-invinsi/

                        de ce nu ma mira?
                        ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                        Comment


                        • hei, poate ca Honda tinteste 'the next big thing' si vanzarea de automobile in Europa nu se incadreaza in plan. nu-i Europa buricul pamantului, e doar un loc in care se vorbeste mult despre trend-uri si se bate mult moneda pe cota de piata. si nici productia de automobile piatra de capatai a Honda

                          si daca au pierdut aici ceva piata dar au castigat in vanzarea generala pe motoare?... sau daca banii neinvestiti aici in Europa se regasesc in R&D pentru diverse alte scopuri in toata compania?...

                          din istoria Honda: "Several times Honda Motor Co. sailed close to the rocks in the years that followed, for both Honda and Fujisawa were gamblers who knew that expansion would only be possible with risk".

                          Comment


                          • Ei haideti ca deocamdata nu se da nimeni de ceasul mortii.
                            Chestia mai e si de cum vrei sa vezi problema:
                            - o vad per total si accept ca minusul din EU e lejer recuperat de alte parti ale lumii si deci celor de la Honda nu le merge atat de rau precum vor unii sa ne povesteasca
                            - o vad doar local si ma intristez de ce se intampla in EU fara sa ma intereseze ca succesul de pe alte piete.

                            In primul dintre cazuri nu avem voie sa uitam ca urcusuri si coborasuri au existat si vor exista intotdeauna, ce de altfel la orice marca sau ca in orice ramura de afaceri.
                            E clar ca noua lor filozofie, destul de radicala, nu poate da roade in
                            2-3ani dupa ce "sperii" bine de tot clienti fideli firmei de ani sau decenii intregi.
                            E mai degraba o filozofie partial idealista, un inceput de drum (care intotdeauna necesita sacrificii), dar care are scopul de a pune bazele unui viitor care nu mai poate fi conceput fara termenul "eco", atat pe sectorul auto si cat pe celelalte unde Honda e activa.
                            Stiu ca suna plictisitor filozofia asta cu eco si pe mine ma calca destul de des pe nervi dar unii chiar isi pun sperantele in asa ceva si trebuie lasati sa-si faca jocul.
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • Stiu ca suna plictisitor filozofia asta cu eco si pe mine ma calca destul de des pe nervi dar unii chiar isi pun sperantele in asa ceva si trebuie lasati sa-si faca jocul.
                              Ceea ce te calca pe tine des pe nervi, ca si pe altii, in Japonia este de fapt ceva sacru. Parerea mea.... neavizata, de persoana... nepriceputa intr-ale tehnicii si ale masinilor: nu va mai faceti iluzii de "nu-stiu-ce" motoare iesite din comun de la Honda pentru viitor, nu veti mai vedea asa ceva, mai bine va luati gandul de la asta.
                              Viitorul este VERDE, indiferent cata oroare va provoaca acest fapt.
                              Nu e vorba despre un "joc", hondatu, e vorba despre o intreaga filozofie. Putin le pasa japonezilor ca nu inteleg aceasta filozofie romanasii nostri cu caii-putere-n vene.
                              "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                              Comment


                              • he he, am o singura vorba Alicia, 'cultural understanding'. normal ca 'romanasii cu cai putere in vene' nu vor pricepe nu doar trendul Honda ci mai degraba filozofia sau ideologia, pentru ca SUNT CULTURI DIFERITE!!! dar DE CE sa le pese de vreme ce viata lor e aici si nu in Japan? think about it

                                dincolo de felul in care ii percepem pe ei, au fost si vor fi orientati ECO, au o tarisoara mica si trebuie mentinuta curata. si fix de asta au proiecte care ii privesc doar pe ei sau si pe altii dar investesc sa le implementeze mai intai acolo, FCV.

                                btw, Alicia, mi-am facut un calcul de romanash, un automobil hibrid sau chiar electric mi s-ar amortiza in vreo 7 ani. crezi ca ar fi bine sa fac pasul?...

                                Comment

                                Working...
                                X