Intalniri spontane

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Wagner View Post
    Cu mare drag m-as muta la Timisoara, daca ar fi posibil. Am prieteni acolo si ii invidiez un pic
    N-am mai fost de vreo 12 ani pe acolo, dar am inteles ca au drumuri chiar mai proaste ca in Bucuresti...
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • Originally posted by Delphi View Post
      N-am mai fost de vreo 12 ani pe acolo, dar am inteles ca au drumuri chiar mai proaste ca in Bucuresti...
      Io am inteles de la cineva care a stat multi ani in Bucuresti ca drumurile de acolo ar fi mult peste cele din TM..sincer sa fiu nici nu e greu. Iar senzatia dupa o tura de Budapesta, unde vezi ca se poate o unda verde de zeci de semafoare, dupa care ajungi in TM si le prinzi pe toate pe rosu e asa de lehamite. Daca nici sub domnia lui Robu, fost rector la universitatea politehnica nu se poate implementa un program de semaforizare inteligenta...nu stiu cand o sa prindem asa ceva. Palmieri in schimb se poate

      Comment


      • Cum sa compari un oras micut cu o metropola ceausista cu bulevarde largi si drepte? Clar e peste TM la acest capitol. Mie imi plac si parcurile lor si stau in ,,orasul florilor,,. Erau noi si ok in general drumurile facute de Robu pana acum 3 sapt - de alegeri au spart din nou, au pus 1 milion de stalpi cu semafoare la fiecare 100 de m si cate 3 in unele sensuri giratorii, ca suntem cosmopoliti si nu toti stiu sa se invarta corect! dar la noi e sinergie totala si nu injuram in spatii publice Asa ca nu poti merge cu mai mult de 50 km/h ca rupi masina in damburi, sau dau soferii adevarati cu banane in tine, ca le strici zenul.
        Eu vara asta ma mut la Buc.Acolo trai si viata.
        dacliber
        Senior Member
        Last edited by dacliber; 22-06-16, 16:12.
        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

        Comment


        • Originally posted by bekxy View Post
          Dincolo de toată seriozitatea acuzelor şi a scuzelor de p-aci, eu unul n-am reuşit decāt să mă amuz. Şi asta pentru că vin după un sejur de 5 zile la volan īn Napoli şi īmprejurimi. Duceţi-vă acolo şi la īntoarcere vă veţi bucura de toţi ăia pe care īi īnjuraţi p-aci.
          Nici măcar alte 4 zile prin Ardeal nu m-au "vindecat" īncă.
          Şi trebuie să recunosc că Bucureştiul e un bun antrenament īnainte de Napoli. Altfel, de la Miercurea Ciuc direct īn Napoli e... cam nasol.
          Eu am fost prin Roma si chiar mi-a placut. Daca e loc se duc oamenii cu 90-100 daca nu e...merg cat de repede se poate. Iar daca ai dat semnat te bagi repede ca te lasa oamenii, da repede nu in 10000 de ani.
          In Napoli am inteles ca e nebunie mai mare cu scuterele si strazile sunt mai inguste.
          Originally posted by Delphi View Post
          N-am mai fost de vreo 12 ani pe acolo, dar am inteles ca au drumuri chiar mai proaste ca in Bucuresti...
          Subscriu. Chiar sunt proaste.

          Sent from my SM-N910F using Tapatalk
          Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
          Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

          Comment


          • Si tu chiar Napoli ai ales !!! [emoji23][emoji33]
            Buc. e capsuna cu frisca [emoji28]
            Cu cat "urci" cu atat e mai lejer si mai "civilizat"



            Sent from IP6S+ using Tapatalk !!!
            HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
            CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

            Comment


            • In majoritatea oraselor drumurile sunt prost intretinute, imi pare rau sa aud ca nu exista exceptii. Strazile din centrul Bucurestiului sunt sub orice critica, de foarte mult timp.
              Dupa ani de zile de mers prin Buc, nu am avut nici o problema sa merg cu masina prin alte orase aglomerate. In Napoli n-am ajuns, recunosc, dar am mers prin Milano la ore de varf cu niste ani in urma....haos, dar un pic mai civilizat ca la noi.
              Wagner
              Senior Member
              Last edited by Wagner; 22-06-16, 04:48.
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • Bucurestiul e pe locul 6 in topul celor mai congestionate orase: http://tomtom.com/en_us/trafficindex/list Ne onoreaza prezenta pe un loc fruntas, printre orase cu 12 - 20 milioane de locuitori, desi noi avem maximum trei. Cat despre sincronizarea semafoarelor, e ori o gluma sinistra, ori e facuta de absolventii scolii speciale de retarzi. De fapt sunt rau, ca daca faceau retarzii sincronizarea, iesea mai bine. Intre Piata Victoriei si cheiul Dambovitei, pe strapungerea "Berzei - Uranus", din 17 semafoare, prinzi 13 pe rosu si 4 pe verde, indiferent de trafic, indiferent de momentul zilei.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • Salutare.....B22PFF.......un bec ceata sta aprins...
                  Attached Files
                  Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                  Comment


                  • VFR - Prelude - Civic

                    Comment


                    • B-444-UFO cu Civic 5D este forumist? Daca da, salutare si in online, pe drum doar ne-am intersectat prin Arieseni [emoji14].

                      Sent from my Absolut bottle.
                      The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                      https://www.instagram.com/iamrusu/

                      Comment


                      • Am vazut si eu ieri pe viu (dar din si in mers) noul CTR caci se pare ca avem unul pe aici prin zona. B 808 CTR.
                        N-arata asa rau
                        ex-FN2 owner
                        Loved it every second!

                        Comment


                        • Dimineata prin zona Colentina x Tei vad un CTS/CTR negru cu RoTac scris pe el. Stiti ce user are? caci vreau sa-l intreb ceva.

                          Comment


                          • Doc?!... Īncearcă cu el.

                            Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
                            Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                            Comment


                            • Daca zici ca e negru, e Doc sigur. Mai e CTR-ul cu "JKR" la numar, care are sticker cu ROTAC, dar nu e negru, ci alb.
                              '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                              Comment


                              • Ce aveti cu mine? Eu eram in BMW prin Voluntari. CTR-ul merge cu platforma la circuit si o tin la Ploiesti. De maine o aduc acasa ca trebuie sa mai lucrez la ea.
                                Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                                Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                                ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                                ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                                Comment

                                Working...
                                X