Sugestii pentru forum

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S-a inteles perfect, stai linistit. Directia-i buna doar cu gradul de duritate mai trebuie sa vedem ce facem.
    Cum spuneam, nici ideea ta nu e rea ci e o alternativa de luat in calcul daca ar fi sa schimbam ceva pe semne ca nu avem rezultatele scontate.
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • Originally posted by hondatu View Post
      S-a inteles perfect, stai linistit. Directia-i buna doar cu gradul de duritate mai trebuie sa vedem ce facem.
      Cum spuneam, nici ideea ta nu e rea ci e o alternativa de luat in calcul daca ar fi sa schimbam ceva pe semne ca nu avem rezultatele scontate.


      Sent from my Samsung Galaxy Tab GT-P7500 10.1 using Tapatalk
      HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
      CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

      Comment


      • Se poate trece undeva pe forum, intr-un colt, pagina noastra de facebook ?
        Ca oricine are cont, sa dea LIKE, asa cum au majoritatea forumurilor acum.
        multumesc !
        Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
        ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

        Comment


        • las-o mai moale cu FB.
          ia uita-te pe filmuletul asta:
          https://www.youtube.com/watch?v=8Etr...e_gdata_player
          iti mai trebuie?
          O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

          Comment


          • E la misto filmuletul (dar, este si adevarat).
            Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
            2 roti

            Comment


            • am o propunere (nu stiu daca e posibil dar incerc...), respectiv pe site-ul de albume foto (http://hondafan.etp.ro/gallery/main.php?g2_page=28) daca s-ar putea accesa sectiuni pentru posesorii de ACCORD , CIVIC , CRV si altele (nu stiu poate si aici separate pe alte sectiuni). Ar fi mai usor de identificat fotografiile cu modelele Honda pe care ii intereseaza pe cei care acceseaza site-ul

              e o propunere ....

              Sarbatarori Fericite !
              sigpic


              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/cristian/

              Comment


              • Cu galeria e o problema veche.. sper ca la anul sa o rezolvam
                2.0i 2005

                Comment


                • Ar fi frumos si foarte util daca la topicul "Discutii despre ulei si incalzirea lui" s-ar face putina ordine si s-ar sorta tipurile de ulei folosite de ceilalti si puse intr-un poll in functie de motorizarea/modelul avut si informatiile tehnice despre uleiuri sa ramana scrise ca atare.Vad ca sunt multi care cer informatii si ele se gasesc in topic dar nu pot fi gasite cu functia search si e destul de anevoios sa citesti 140 de pagini pentru o informatie simpla.

                  Sau ar mai putea fi impartit in 2 topice separate: unul cu detalii despre uleiuri si altul cu ce foloseste fiecare

                  Comment


                  • Voi discuta cu colegii mei sa vedem ce se poate face dar ma tem ca acel topic de peste 140 de pagini, nu o sa-l putem imparti in vreun fel. In lasam asa si eventual mai adaugam ceva in directia propusa de tine.
                    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                    Comment


                    • La threadul "Probleme Civic" sunt la gramada 9 generatii. Fara nici o distictie intre ele. Cam la fel si la Accord. Inteleg ca este greu sa se ia din spate si imparti problemele pe generatii (desi in timp se poate face si asta). Pentru inceput s-ar putea imparti topicul in G9, G8 si restul. Macar de acum incolo sa fie mai organizat. Iar incet incet se mai poate sparge si "restul" in celelalte generatii, scoase problemele lui G8 si aduse in topicul dedicat...si asa mai departe. Important e sa se traga o linie la un moment dat. Si la "probleme" sa fie cateva topicuri mari, de exemplu: "motor si transmisie", "electronica", "exterior" si "interior".

                      Comment


                      • @mitrasca: dupa cum a spus-o si colegul Vali_lj cu cateva zile in urma, aria respectiva va mai suferi niste modificari (in genul celor propuse de tine), doar ca acum mai are de facut rost de date necesare.

                        @BV26CAT: voi discuta in zilele urmatoare cu unul din colegi sa vedem ce se poate/renteaza in ale curateniei si disciplinei.
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • @ mitrasca : Topicurile de la uleiuri vor fi impartite in 3 . Primul va ramane in forma existenta doar pentru discutii despre indici , diferente intre uleiuri , experiente etc. Al doilea va fi stric cu si despre indici , un table cu recomandarile indicilor de ulei date de catre Honda pentru europa. Al treilea va fi un topic stric pentru recomandari ulei in functie de motorizare , an , stil de condus etc cu un template simplu de urmat.

                          @BV26CAT : In principiu este posibila aceasta treaba , dar trebuie sa discutam si pe partea de structura aici fiind necesara o restructurare a ariei tehnice.
                          Touge is what we live for

                          Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                          Comment


                          • Am si eu o sugestie pentru forumul de vanzari. Stiu ca trebui minimum 25 de posturi pentru a posta acolo, dar ar fi bine daca si membrii cu o vechime de cel putin 6 luni sau ceva de genul asta ar putea posta. Eu sunt de mai de mult membru si citesc frecvent forumul, acum vreau sa adaug si eu un anunt insa nu am minimul de 25 postari ca sa-l pot adauga.
                            2008 Honda Civic Type-R Mugenized

                            Comment


                            • Nu ne lasam convinsi fiindca initial am vrut sa urcam stacheta la 50. Tocmai pentru a nu crea insa mult off-topic sa se ajunga la acel numar, ne-am decis pentru 25, care, daca esti cat de cat interesat de Honda la general sau in special de un model anume, ar trebui realizate in putine saptamani.
                              Iar la toate astea, pune-te si in situatia mea si gandete-te asa " adica oamenii conduc ani de zile o HONDA dar nu au niciodata chef de forumul asta, dar cand vor sa o vanda, hop ca forumul e bun".
                              Dupa cum iti dai seama, nu vrem sa concuram cu bursele auto consacrate ci doar sa ne mai ajutam intre noi din cand in cand.

                              Multumim pentru intelegere!
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • Este regula forumului si o respect. Insa:

                                Eu cred ca un forum de discutii si o bursa de vanzari sunt 2 chestii total separate. Daca am o problema cu masina sau vreau sa impartasesc diverse situatii, scriu pe forum. Daca vreau sa vand sau sa cumpar, merg la bursa de vanzari. Nu inteleg logica relationarii celor 2 activitati.

                                Ar trebui ca si un utilizator nou cu 0 posturi sa poata adauga un anunt prin care isi vinde Honda.

                                Cine vrea sa discute despre masini, scrie pe forum. Ocazional poate o sa vrea si sa vanda ceva.
                                Cine vrea sa vanda ceva, adauga un anunt. Ocazional poate o sa vrea sa si discute ceva.

                                Nu cred ca ar trebui conditionata o activitate de cealalta.

                                Eu am invatat o gramada de chestii interesante dar nu am participat la discutii fiindca nu am avut ceva constructiv de spus. Datorita aceastei reguli cu 25 de posturi sunt obligat sa adaug continut care s-ar putea sa nu fie de calitate, ci doar pentru a indeplini aceasta conditie.
                                2008 Honda Civic Type-R Mugenized

                                Comment

                                Working...
                                X