FLORINGSM: '91 Honda NSX 3.0L, Formula Red (NA1)

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Da care mai e īn Romānia?

    Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

    Comment


    • #92
      Originally posted by crsN View Post
      diferentele intre cele doua sunt cat se poate de evidente insa doream sa gasesc o ratiune asupra ce s-a spus in reportaj si nimic mai mult.
      Iti inteleg punctul de vedere si multumesc pentru video dar sa nu uitam ca in reportajul respectiv era vorba chiar de masina din topicul de fata, deci modelul NA1 care din multe puncte de vedere, nu se ridica la nivelul lui NA2 din video.ul tau. Dar e ok.
      HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

      Comment


      • #93
        Originally posted by floringsm View Post
        Am vazut un nsx-r in Austria, diferenta nu este mare , iar motorul este acelasi.
        Daca te-ai asigurat ca chiar a fost un NSX-R (NA1 sau NA2? fiindca doar primul are motor ca al tau!) atunci ar fi primul in Europa continentala, un NA2 se pare ca exista de ceva timp in UK.
        Daca n-a fost asa cel mai probabil o fi fost unul de-al nostru cu eleron sau roti (sau orice alta componenta) de TYPE-R, piese ce se gasesc in comert.
        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

        Comment


        • #94
          Originally posted by ramm View Post
          Am vazut azi emisiunea: nu ma asteptam la prea multe, dar nici in halul asta.
          Observatie: nu este singura din Romania.


          Si sunt mai mult de 2
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • #95
            Acum am vazut si eu emisiunea si vreau sa-ti spun ca masina arata super. Sunt sigur ca asa cum o ingrijesti o sa te mai tina multi ani de acum incolo
            '04 Honda Accord 2.4 i-VTEC M/T

            Comment


            • #96
              Originally posted by Den1GRator View Post
              Si sunt mai mult de 2
              Ok. Deci cate sunt si unde?
              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

              Comment


              • #97
                Mai sunt cam 10-12 in Ro !
                La Registru Auto Roman nu apare nici una , tu unde le ai vazut? In poze?
                www.magazingsm.ro

                Comment


                • #98
                  Si eu stiam ca sunt 2 in tara ... singura care era inmatriculata in ro fiind cea de la timisoara . Cealalta era cu numere de germania si bantuia pe la cluj dar nu am mai auzit de ea nimic in ultimii 3-4 ani. Oricum la ora actuala nsx-ul acesta este singurul din tara pe care multi dintre noi am avut placerea sa il vedem in realitate.

                  @ Florin , ceva updateuri cu masina ? care este pasul urmator in restaurare? la ce te-ai gandit?
                  Touge is what we live for

                  Wait for it...... Here we go ....... Bwwwwaaaaaaahhhhhh!

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by Vali_lj View Post
                    Si eu stiam ca sunt 2 in tara ... singura care era inmatriculata in ro fiind cea de la timisoara . Cealalta era cu numere de germania si bantuia pe la cluj dar nu am mai auzit de ea nimic in ultimii 3-4 ani. Oricum la ora actuala nsx-ul acesta este singurul din tara pe care multi dintre noi am avut placerea sa il vedem in realitate.

                    @ Florin , ceva updateuri cu masina ? care este pasul urmator in restaurare? la ce te-ai gandit?

                    Pai ...ar cam fi de facut multe la ea. Am comandat de pe www.acurapartsnow.com cate ceva pentru ea (cam in jur de 2000usd). Astept sa vina, am inteles ca dureaza cam 40 zile , apoi am sa incep sa schimb rotile,sa i pun un eleron ceva ,sa-i dau folia jos de pe stop-uri si sa vedem ce updateuri se mai poate face. Am sa deschid atunci un topic pentru ideei si schimuri de pareri.
                    Nici o grija, am sa incerc sa o intretin cat mai bine si sa o aduc intr-o stare cat mai buna.
                    Momentan merge perfect insa mi-a spart cineva o oglinda cand a incercat sa o dea jos pt vopsit . A spart sticla, nu si carcasa.
                    Am vazut un nsx-r tunat in Austria si am mai furat ceva ideei de la ea.
                    floringsm
                    Member
                    Last edited by floringsm; 30-11-12, 03:13.
                    www.magazingsm.ro

                    Comment


                    • Man da ce te oftici asa? Imi pare rau ca nu ai masina unicat in Romania, dar oricum ramane o masina foarte foarte rara si foarte deosebita.
                      Cea din Cj o stiam si eu plus si mai stiam de una la Satu Mare, nu era inmatriculata in RO, era anul trecut pe net si la vanzare la un mom dat.

                      LE:

                      https://www.google.ro/#hl=ro&tbo=d&o...w=1142&bih=629

                      Dar a disparut de la vanzare, ori nu o mai vinde ori ce stii pe unde e.
                      Den1GRator
                      Senior Member
                      Last edited by Den1GRator; 30-11-12, 11:34.
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                      Comment


                      • Toata lumea spune ca e singura masina inmatriculata in Ro , tu nu ... mai sunt 5, numai ca apar si dispar cand vrei tu.
                        De la una ai ajuns la mai mult de doua,daca mai asteptam putin , o sa ne spui ca sti vreo 5.
                        Era vb de masini inmatriculate , nu in vizita sau cu volan pe dreapta.
                        La RAR in momentul de fata apare doar una.
                        Link ul care l ai pus tu mai sus nu este decat un boot care iti ia cuvantul tau cheie si il pune in cautare.
                        Functioneaza la fel si cu alta masina care nu exista pe site, iar cea de la Cluj oricum a fost vanduta acum 2 ani si ceva in Ungaria , apoi in Austria.
                        floringsm
                        Member
                        Last edited by floringsm; 30-11-12, 12:32.
                        www.magazingsm.ro

                        Comment


                        • Bine man, tu esti unicul si irepetabilul, e cea mai smechera a ta, e toata din aluminiu (NOT), e editie limitata (NOT), e facuta de Senna (NOT), si ce aberatii ai mai spus pe la TV.
                          Si imi pare rau pentru masina aia daca ai -o doar ccumparata sa fii unicul din Romania la ceva, nu pentru ca de fapt apeciezi marca si modelul.
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                          Comment


                          • Pai la ce "proiecte" a mai furat el cu ochiu de la unu' cu NSX din Austria "tunat", si la ce grozavii pregateste pentru biata masina , e clar ca nu e un impatitmit al marcii.
                            Masina aia este un fel de testament Honda. Nu cred ca va mai fi alta, construita la modul asta. De aceea, opinia mea e ca trebuie cu orice pret sa ramina ORIGINALA. Nu tunata, nu preparata, nu batjocorita in fel si chip. dar e doar opinia mea, ca nu e masina mea.....
                            Hondafan forever

                            Comment


                            • Nu m am referit la cip pentru anularea pragului de turatie, tunata cu modificari de caroserie sau alte chesti adaptate , doar updateuri de la nsx la nsx-r . Momentan o sa ramana asa , mai este de lucru la ea ,cel putin 5-6 luni.
                              Sunt multe chesti de estetica uzate la ea pe care as putea incerca sa le pun de la R .
                              floringsm
                              Member
                              Last edited by floringsm; 30-11-12, 13:57.
                              www.magazingsm.ro

                              Comment


                              • si eu as incerca sa o tin la nivelul unui exceptional de bine intretinut stock
                                fara modificari si alte alea

                                but thats just me
                                florine daca vrei sa umbli la interior insa, piele and stuff iti pot recomanda pe cineva care lucreaza chestii foarte frumoase si de calitate
                                "Ethics. That's always so inconvenient."
                                Cal Lightman

                                Comment

                                Working...
                                X