XANDER: '10 Honda Civic Type-R GT LSD, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @xander : ma duc eu maine in Pipera sa inmatriculez masina, daca gasesc (stiu de care cladire vrb Vlad) iti cumpar. Eu lucrez tot in Victoriei si stau spre prelungirea ghencea. Deci suntem in zone
    '17 Civic TypeR FK8 Championship White
    '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
    ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
    ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

    Comment


    • Super man, raman dator daca poti sa ma ajuti.

      Singura chestie sa fie din ala de care imi trebuie - stil vechi adica, cum am pus in link-ul de mai sus. 2x latime (nu intra talonul desfacut complet, ci numai cu ultima foaie intoarsa pe dos cu ITPul la vedere) si buzunar pe spate pentru asigurare, rovinieta etc.

      Am deja unul 3x latime si e mizer, nu am ce face cu el...
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • 3x am si eu acum. Vad maine daca gasesc.


        Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
        '17 Civic TypeR FK8 Championship White
        '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
        ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
        ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

        Comment


        • Am pus deja gumele de iarna - Bridgestone Blizzak LM25V - 225/40/18.

          Astea au venit cu masina, fiind achizitionate de fostul proprietar. Masina nu prea a mers iarna, deci arata ca noi.

          Inca nu am apucat sa le testez pe zapada/ ploaie etc, DAAAAAR cat de bune sunt pe uscat la temperatura asta! Absolut geniale, incredibil pentru niste gume de iarna.

          Per total sunt multumit, pana la urma, cum am mai spus, nu imi propun sa merg cu masina iarna prin troiene, cel mai des voi circula pe asfalt rece, ud sau uscat. Foarte buna decizia fostului propritar de a cumpara aceste gume, LM25V, create special pentru automobile sport din ce am citit.

          Sunt in dubii daca sunt mai bune decat Michelin Alpin, fiindca MA am folosit pe dimensiunea de 15'' pe Accord, deci nu ar fi fair comparatia. Si acelea sunt ff bune pe uscat/ ud.
          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

          Comment


          • Am primit coperta de la Taz. Mc de ajutor, man! Raman dator.

            Cine imi poate recomanda o solutie buna de plastic dressing? Imi trebuie pentru plasticul negru de sub stergatoare, prinderi oglinzi etc. De bune ce sunt materialele, au inceput sa se decoloreze... Ma intereseaza sa intre in plastic si sa il faca negru, apoi sa il si protejeze, acum ca vine iarna.

            Mc!
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • Poti incerca asa ceva: http://www.mafra.ro/spray-pentru-ban...rile-p-64.html
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • http://www.youtube.com/watch?v=pE1Yk5QNxpY

                si

                http://www.youtube.com/watch?v=ieifbSaq-s0


                Dupa care ii dai cu un dressing cu UV protection, de la SONAX, etc.

                LE: Ceva de genul, macar de s'ar gasi pe la noi:
                http://www.cleanyourcar.co.uk/engine...prod_1205.html

                Dupa imaginile din tabul 2 ar face minuni...
                strumfuadi
                Senior Member
                Last edited by strumfuadi; 25-10-13, 14:23.
                sigpic

                HONDA - THE POWER OF DREAMS
                Honda Civic Type-R FN2

                Comment


                • Scuze pt offtopic: Exista un spray, solutie pentru protectie(protejare) chedere si alte bucati din cauciuc de vidare, stie cineva cum se numeste si de unde se poate cumpara?
                  Multumesc
                  I don't care about other cars , i just love my Honda

                  Comment


                  • Intre timp masina a trecut de 30.000 km si merge la fel de bine (sau de prost ).

                    Nu am remediat nimic cu micii soricei, sper sa am chef acum ca a venit caldura cat de cat.

                    In alta ordine de idei, mi s-au consumat placutele pe fata => le voi inlocui cu DS2500 si mai vreau lichid si aerisire.

                    Pentru lichid am scris pe alte topicuri de Motul ca unora le-a fiert in regim circuit. Sa imi fac griji si sa pun altceva (ATE Blue) sau tot RBF600 e mai ok?

                    Tot ca problema, imediat dupa ce a disparut zapada, mi-am dat seama ca imi bate ceva pe stanga spate, un zgomot de genul "dai cu batul in apa" - un soi de pleoscait. Ma gandesc ca este flansa de amortizor, amortizorul probabil facea mult mai urat daca era.

                    Tot saptamana viitoare o sa schimb si uleiul => Fuchs 5w30, care imi suna foarte bine din specificatii pentru acest motor. Tinand cont ca ultima revizie completa am facut-o in septembrie (acum 7000 km), are rost sa schimb si filtru aer, filtru polen sau doar ulei si filtru ulei?
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • Legat de lichidul de frana, daca tot au fost probleme cu RBF-ul, poate n-ar fi o idee rea sa incerci ATE Blue in loc. Din ce stiu, e bine vazut, insa parca a fost interzis de UE si e scos din productie? (daca memoria nu-mi joaca feste).
                      -------------------
                      There is no point of having if you can't share.

                      Comment


                      • Care a fost interzis Motul sau ATE ?

                        Comment


                        • Originally posted by Xander View Post
                          Tot ca problema, imediat dupa ce a disparut zapada, mi-am dat seama ca imi bate ceva pe stanga spate, un zgomot de genul "dai cu batul in apa" - un soi de pleoscait. Ma gandesc ca este flansa de amortizor, amortizorul probabil facea mult mai urat daca era.
                          Vezi sa nu fie ceva prins de anvelopa.

                          @dinoc: ATE Super Blue a fost interzis in State, pentru ca este albastru: http://hooniverse.kinja.com/braking-...989/1154188522
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • Update: ATE Blue, dar e vorba de interzicere doar in US (din cauza culorii ). So, e valabil in continuare pentru UE. Scuze pentru confuzia creata.
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • Dar cāte este ideea cu albastru nu poți vedea dacă este uzat uleiul (īn timp īși schimba culoarea din cauza uzurii)?

                              Comment


                              • MOTUL RBF-600, testat si paratestat de multe HH si pe strada, si pe circuit, si tare, si mai putin tare.
                                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                                Comment

                                Working...
                                X