BERDI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T Nighthawk Black

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut!

    Sa mai tin cauciucurile de iarna? Dat fiind faptul ca au zis ca saptamana asta o sa mai fie frig.
    Sunt multumit de cauciucuri, au o aderenta buna, n-am avut nicio problema cu ele. Intr-un weekend am mers cu ele pe zapada kilometrii buni, fara sa pun lanturile...

    Comment


    • eu unul le mai tin. de paste o sa merg pana la Salzburg si ma mai gandesc daca sa le pastrez si pentru acea calatorie
      Honda HRV 1.5 M/T, White Orchid Pearl

      Comment


      • Salut!

        Cred ca o sa tin si saptamana asta cauciucurile de iarna ca au anuntat ninsori si frig...
        Dimineata, mai ales cand e rece afara, eu o las cateva minute pana scade turatia la 900 - 1000 rpm. Apoi cand plec la drum la accelerare se aude un mic fluierat care dupa ce se incalzeste motorul dispare? La voi se aude?

        Comment


        • Eu plec imediat cu ea, nu stau nici un minut, scrie undeva sa asteptam?Eu unul nu aud nici un fluierat.
          '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
          Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

          Comment


          • Mai mult de 30 de secunde nu am rabdare sa stau, asta daca nu mesteresc ceva pe la ea
            De fluierat nu pot sa spun ca aud, nici nu am fost prea atent la asta, ma distrage foarte mult GREIERUL DIN BORD!!!!

            Comment


            • Salut!

              Am trecut la incaltarile de vara, per total sunt foarte multumit de cele de iarna, nu am avut nicio problema cu ele.
              Dealerul Honda din Pitesti s-a mutat in casa noua, cu tot ce le trebuie si au avut o initiativa placuta: toate masinile vandute de ei au fost chemate in service pentru o verificare generala din partea casei. Totul a decurs foarte bine si sunt multumit de treaba facuta. Nu a fost nevoie sa schimbe nimic. Sper sa o tin tot asa si sa ma duc la service decat pentru revizii. Pa ap.

              Comment


              • Stie cineva unde gasesc si eu huse pentru cauciucuri? Ca vreau sa le duc la bunici si nu stiu cu ce sa le tin acoperite. Pa ap.

                Comment


                • Originally posted by berdi View Post
                  Stie cineva unde gasesc si eu huse pentru cauciucuri? Ca vreau sa le duc la bunici si nu stiu cu ce sa le tin acoperite. Pa ap.
                  Pe cele de iarna le-am curatat si le-am pus cate doua intr-un fel de sac mai mare de nailon si le-am dus la subsol la parinti.
                  Cred ca stau destul de bine si in saci de nailon, eventual cate una in sac.
                  Saci, cu siguranta gasesti mai de toate marimile.

                  Comment


                  • Am o intrebare. Cand am avut masina lovita in iarna nu au gasit cei de la dealerul Honda din Pitesti bara fata vopsita in culaorea masinii si au fost nevoiti sa imi comande una nevopsita si sa o vopseasca ei. De Pasti am observat ca a sarit vopseaua pe o portiune de cativa centimetri si arata ca si cum s-ar fii decojit. In mod normal ar trebui vopsita pe garantie? Sau trebuie sa suport eu reparatia?

                    Comment


                    • Normal ca e treaba lor sa o vopseasca iar, asta e problema in Romania ca nu e nimeni in stare sa vopseasca o bara de plastic calumea.

                      Comment


                      • Salut!

                        Multumesc Seth, sper sa nu comenteze.
                        Dintre cei care au avut probleme cu ambreiajul care scartaie, cum facea anume? Ca eu la plecare de pe loc cu volanul virat dreapta (dar nu maxim) aud un sunet de genu cauciuc pe metal? Nu apare de fiecare data si daca tot o sa ma duc pentru bara sa le zic si ce ambreiaj. Plus ca am vazut pe forum ca nu sunt singurul caruia nu-i intra in treapta 1 din prima incercare, cu pedala de ambreiaj calcata la fund. Pa ap...

                        P.S.: Am fost pe Transfagarasan ruta Pitesti - Curtea de Arges - Barajul Vidraru - Cabana Capra si vreau sa va spun ca e foarte prost intre Barajul Vidraru si Cabana Capra.

                        Comment


                        • N-ai pt ce.
                          Asta cu volanul virat si un scartait am observat si eu, dar numai odata si de atunci nu a mai facut, deci nu pot sa generalizez. Parea ca vine de la roata dreapta fata....
                          Nu, nu esti, stai linistit, si mie imi agata 1 si 2

                          P.S. Pai nu mai e zapada pe Transafagarasan, ca acum vreo 2 sapt de la balea cascada pana la cabana era acoperit drumul aproape complet?

                          Comment


                          • Salut!

                            Din pacate va dau vesti proate. Am gasit masina lovita in parcare. Spre surprinderea mea, tipa a fost foarte draguta si mi-a lasat numarul de telefon in parbriz. Eu am ajuns la vreo 2 ore dupa incident si ea a fost la politie in acest timp, iar mie mi-a ramas decat sa ma duc la Biroul de Tamponari si sa primesc actele pentru a incepe procedura de reparatie. Nu e rau lovita: decat bara spate zgariata in partea stanga, sper in interior sa nu fie nimic afectat sau sa nu fie rau. Va tin la curent.

                            Pa ap...

                            P.S.: A facut careva revizia de 40.000 km la sedan? Ma intereseaza cat costa, ca piesele stiu care se schimba. :P
                            berdi
                            Senior Member
                            Last edited by berdi; 29-05-09, 17:42.

                            Comment


                            • ce ghinion pe tine
                              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
                              civic sedan 08

                              Comment


                              • Nasol...sa nu mai ai parte de astfel de evenimente. Oricum, de apreciat faptul ca ai fost instiintat de eveniment...
                                2008 Honda Civic 5d i-shift

                                Comment

                                Working...
                                X