BERDI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T Nighthawk Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• ticker
    replied
    Sper sa iasa totul OK

Leave a comment:

• berdi
    replied
    Multumesc mult!

Am luat legatura cu el acum. Sa vedem cum ma poate ajuta.

O sa revin cu impresii dupa ce termin reparatia.

Alex

Leave a comment:

• ticker
    replied
    era fara _: VladTNS

http://www.hondafan.ro/forum/showthr...ii-hondafan-ro

Mie el mi-a raspuns la telefon, asa ca e f. probabil sa dai direct de el.

Leave a comment:

• berdi
    replied
    Pe forum nu gasesc membrul in cautare. E ok daca intreb la service direct de Vlad?

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Suna-l pe Vlad_TNS de la Coasta de Est si intreaba-i daca pof face ceva.

Stiu ca fac si tinichigerie (reparatii dupa accidente) si ar trebui sa se ocupe si de asa ceva.

Leave a comment:

• berdi
    replied
    Ba da, dar am gasit pachet airbag plus capac. Norocul meu ca bordul se schimba pe bucati, nu e nevoie de toata plansa.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    La Honda in service oricum costa mult.

Nu stiu cum arata, dar nu cerd ca e doar problema de airbag de inlocuit. Nu s-a spart si bordul pe unde a iesit?

Leave a comment:

• berdi
    replied
    Salut,

Din pacate, de data aceasta vin cu o problema pe forum: am fost implicat intr-un accident . Desi eram singur in masina si l-am lovit pe unul din spate, airbagul pasagerului a sarit: ma asteptam sa sara la mine, dar centura a fost suficienta in acest caz. Cum ghinionul nu vine niciodata singur, la acel moment nu eram acoperit de CASCO si astfel reparatia am facut-o pe banii mei. Daca bara am gasit-o la dezmembrari si capota s-a indreptat, airbagul e mai complicat. Cei de la Honda au spus ca pentru airbag plus montat si resetat calculator in service ma costa 10 000 lei . Dar la Cluj am gasit o firma care aduce airbaguri din afara si in cazul meu costa 370 euro. Cei de la Honda nu vor monteze airbagul, de inteles acum.

Imi poate recomanda cineva un service unde sa il pot monta ok, sa fie funtional daca va fi cazul si sa imi poate seta/reseta calculatorul?

Alex

Leave a comment:

• dragos79
    replied
    Buna,
    Ma bag si eu la un set mai ales daca sunt la preturi "ridicole" dupa cum a spus colegul mpop.

Leave a comment:

• berdi
    replied
    Tapiterie, plafon, portiere si bord a costat 150 lei la o spalatorie din Pitesti. Nu a fost un detailing ca la carte, dar a iesit foarte bine. Pe scaunul soferului si la cotiera tapiteria si-a revenit destul de bine; nu e ca noua, dar altfel stau lucrurile acum.

Leave a comment:

• Pacco
    replied
    Felicitari pentru achizitie. Cat duce un detailing interior?
    PS: mai urca si tu 2-3 poze sa ne mai clatim si noi ochii.

Leave a comment:

• berdi
    replied
    Salutare! Dupa 5 ani si 145000 km este momentul ca Honduta sa primeasca o spalare a tapiteriei. Intrebarea mea ar fi: este ok dat fiind faptul ca am scaune incalzite fata? Ar fi vreo problema sa imi arda circuitele? Tapiterie este putin murdara, dar totusi merita rasfatul.

Leave a comment:

• demonicum
    replied
    și eu aș vrea o pereche.

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    +1 (de fapt +2, mai vrea un prieten).

Leave a comment:

• bau
    replied
    +1 pentru lamele