BERDI: '08 Honda Civic Sedan 1.8 ES M/T Nighthawk Black

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Nu am apucat sa il curat, dar tot apelez la garantie. Ca n-are cum sa se rezolve asa usor. Am urmarit din exterior cum se inchide si de la jumatate geamul iese din cheder si cand se inchide are o gaura de cativa centimetrii patrati.

Comment

• Originally posted by berdi View Post
      Salut!

E cineva cu Civic 4D care sa numai aiba probleme cu geamul de pe partea soferului?
      Da, deocamdata eu. Are doar 4.000 km si 2 luni de viata, dar geamul merge perfect.
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• Sa o tii tot asa Deplhi:d.

Comment

• Da, chiar, sunt curios daca la facelift au remediat problema.
          "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

'08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

Comment

• Eu am o mare speranta ca da Sper sa nu o deochi.
            "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• Delphi, tu ai Civic 4D facelift?
              E vreo diferenta fata de prima versiune?

Si nu o deochi... Doar e Honda.
              Last edited by berdi; 09-09-09, 22:39.

Comment

Salut!

E cineva cu Civic 4D care sa numai aiba probleme cu geamul de pe partea soferului?
                35000km merge perfect ... inca dar nu prea il deschid ... o data pe luna poate,pentru fumat folosesc trapa
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
                civic sedan 08

Comment

Delphi, tu ai Civic 4D facelift?

Si nu o deochi... Doar e Honda.
                  Da, e facelift. Diferente minore: EURO 5, bara fata, grila si stopurile sunt modificate, are xenoane cu spalator si auto-leveling, are un buton separat pentru incuiat si descuiat portierele, are senzor de lumina care iti modifica luminozitatea bordului si a luminilor din interior, si... cam atat.

Ar mai fi si un indicator in bord care iti arata in ce sens sa schimbi vitezele (up si down), dar nu il iau in seama, ca el ar vrea sa merg la 47 km/h in viteza a sasea. Am vazut ca geamurile se ridica si daca ai oprit motorul - nu stiu daca asa era si la modelul vechi, dar din pacate oglinzile nu fac acelasi lucru.

Comment

• Geamurile sunt active dupa oprirea motorului timp de 3 - 5 minute sau pana la deschiderea unei portiere din fata. Este valabil si pentru trapa, la modelul anterior facelift-ului.
                    2008 Civic Sedan 1.8 ES A/T, Galaxy Grey
                    1971 VW Käfer 1302, Gray

Consum 1.8 i-VTEC:

Comment

• [QUOTE=Delphi;263840]Da, e facelift. Diferente minore: EURO 5 si xenoane cu spalator si auto-leveling

Pentru astea 2 sunt invidios. Am vrut de la bun inceput sa le am, cel putin spalatorul de faruri eram hotarat sa-l aiba viitoarea masina, dar daca nu venea echipata. Mersi de raspuns.

Comment

Delphi, tu ai Civic 4D facelift?
                        Scuze, am uitat ieri. Mai este o diferenta: are deschiderea portbagajului din telecomanda, nu mai are cheie pe portbagaj, in schimb are o cheie pe dispozitivul de deschidere din interior de la care poti sa faci sa se deschida portbagajul numai din telecomanda. In felul asta, nu-ti poate fura laptopul din portbagaj nici daca iti sparge geamul si intra in masina

Comment

• Am fost la service pentru geam si in sfarsit se pare ca l-au reparat asa cum trebuie: se inchide la fix, merge ca uns. Sper sa fie ultimul incovenient:d.

Au zis ca trebuia reglat, ca nu era prins bine geamul in suport, desi nu inteleg pana acuma ce naiba s-a facut.

Comment

• Salut!

De cateva zile sunt in spital ca m-am operat de deviatie de sept, cornete umflate si o usoara rino corectie. Cat de greu e sa respiri pe gura, dar acum mi-au scos pansamentele si e asa de bine sa respiri normal.

Pa ap

Comment

• insanatosire grabnica!
                              Raspund la 0743.10.80.80 California Scents ORIGINAL BLVScents

Comment

• Multumesc frumos... Sper sa scap undeva luni - marti.. Ca deja e mult mai bine...

Comment

Working...
                                X