SKAKIUR: '08 Honda Accord 2.0 SSE, Dark Mocha Pearl

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Scaunele OEM pentru Honda (cel putin pentru modelele vandute in Europa) sunt fabricate de catre Britax. Calitate ok (are cumnatul meu unul si nu a avut nici un fel de probleme, iar la tavaleala tin fara grija - el il foloseste pentru al doilea copil).

    Eu am in masina un scaun Inglesina Mille Miglia, 12-36 kg. Modelul nu se mai fabrica, din cate stiu a fost inlocuit cu Prime Miglia, vezi aici. Din motive de drumuri de Romania si Civic 5D (rigid) l-am cumparat fara ISOFIX, dar se ancoreaza foarte bine cu centura masinii.
    Dra Wagner il foloseste cu placere (desi are 20+ kg - doarme de rupe, mai ales la drum lung) - in curand incerc sa folosesc doar sezutul (pe post de inaltator - exista si posibilitatea asta).

    Imi permit sa iti dau aceeasi sugestie de a merge intr-un magazin unde au mai multe modele expuse si de a le vedea pe viu.
    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

    Comment


    • Alea origine honda au preturi foarte mari. Britax parca mi-a lasat o impresie buna la materiale. Nu mai imi amintesc de ce nu l-am luat.

      Comment


      • Bebe tei din Sun Plaza e un loc bun sa iti faci o parerepărere.
        2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

        Comment


        • Originally posted by BV26CAT View Post
          Alea origine honda au preturi foarte mari. Britax parca mi-a lasat o impresie buna la materiale. Nu mai imi amintesc de ce nu l-am luat.
          Initial am vrut sa cumpar un scaun OEM, dar pretul m-a pus serios pe ganduri, de aceea am aflat cine le fabrica. In final am cumparat Inglesina pentru grupa de greutate generoasa (12-36 kg) si pentru ca am prins o promotie zdravana(recunosc), iar cu restul de bani am cumparat alte chestii pentru junioarea din familie.
          Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

          Comment


          • cool, ms baieti.

            Comment


            • Recaro Young Expert Plus + baza ISOFIX. Testul suprem a fost prima plimbare a lui fiu-meu in el, cand a adormit in 10 minute
              Pros: materiale de calitate, nu tanspira in el, pernite laterale de sustinere pentru cap si picioare, foarte utile, pozitie inalta a scaunului incat putea vedea afara pe geam, chiar daca n-avea 1 an. 3 pozitii de reglare a sezutului pt o pozitie de somn dupa preferinte.
              Cons: sistemul de rabatare a sezutului mai face uneori zgomot la trecerea peste denivelari mai pronuntate.

              L-am luat din UK la 60% pretul din RO.
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • Dar de Maxi Cosi ce stiti? Eu parca la asta as apela doar ca modelul pe care il vreau eu nu are ISOFIX dar, chipurile, se prinde foarte bine in centuri.
                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                Comment


                • Eu am luat scaune pentru copil (viitori copii) de pe carseat.se, Klippan Triofix si mai nou un Klippan Triofix Recline. Preturile sunt insa destul de piperate, dar in tarile nordice scaunele au norme mult mai stringente (si legislatia este mai dura). Astea sunt si rearfacing (e recomandat rear facing pana la 4 ani), si forward facing, de la 9 la 36 kg. Teoretic le iei pentru o varsta copilului de la 2 la 14 ani.

                  Orice ai lua, important e sa aiba crashteste facute si sa iasa bine in ele (ca doar de asta le luam).
                  ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                  Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                  Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                  Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                  Comment


                  • Mai bine te uiti la scoica si dupa la scaun. Eu am aceeasi dilema. In plus tre sa reziste si la tavaleala ca n-o sa iau unu pentru fiecare masina.

                    Sent from my nokia3310 using Tapatalk
                    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                    Comment


                    • Maxi Cosi ii foarte OK. Sa stii ca scaunul nostru cu Isofix vibreaza putin pe drum rau. Isofixul transmite in structura scaunului toate vibratiile si socurile caroseriei.

                      Comment


                      • eu am avut britax
                        apoi kiddy
                        ambele cu review-uri bune de calitate
                        ambele frecate aproape zilnic inttr doua masini
                        super solide, mecanism isofix robust
                        singura diferenta: materialul de pe kiddy semnificativ mai racoros vara
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

                        Comment


                        • Eu am doua-un Inglesina Morco Pollo cu un sistem foarte ingenios de prindere in centuri si un Kiwi isofix identic cu Inglesina Mille Miglia.Amandoua foarte ok din punct de vedere calitativ.Maxi Cosi,ca tot era o intrebare mai sus, are un prieten,foarte ok si asta.

                          Comment


                          • Eu nu am nici o problema cu isofix, zgomote sau altele
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Noi avem Britax First Class Plus 0Kg-18Kg si suntem multumiti de el, mai ales pt materialele folosite.
                              Am fost nevoiti sa renuntam mai repede la scoica ca a ramas mica si am optat pt ceva de la 0KG.
                              Stiu ca in Romania este cam piperat pretul in jurul sumei de 1150-1300 RON dar pretul de referinta in Germania este undeva la 150-180 de euro.

                              Comment


                              • caut calculator motor, coduri:

                                37820-rba-g21
                                37820-rba-g22

                                Comment

                                Working...
                                X