Vreau sa cumpar CR-V, vreau sfaturi!

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by chipson78 View Post
    nenea Willy, ca sa nu mai faci dublu post, daca ai mai multe mesaje de citat, dai pe butonul cu "+" pana inainte de ultimul cand dai "replay with qoute"(nu de alta, dar cica e interzis de regulament postatul dublu ), uite mai jos un exemplu:
    Sunt batran si satul de regulamente !!! Cand vreau sa scriu ceva, ma grabesc ca altfel uit !!! Nu-i asa simplu cum crede lumea !!!
    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

    Comment


    • #92
      Hai ca nu esti asa batran si esti obisnuit cu regulamentele
      Exceptiile devin regula, deci data viitoare ai warn.
      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
      2 roti

      Comment


      • #93
        Ai vazut Vali ce era sa patesti daca iei "la misto " CRV 2006...????....d'acolo ti se trage.
        Arde'l RAMM.....ca prea e fan......da'i la temelie....3 zile de arest cu executarea serviciului.......si 2 la vesela...
        Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

        Comment


        • #94
          In regulament nu exista o astfel de prevedere, l-am citit aseara, o fi fost candva, am discutat pe PM cu ramm, il va actualiza !....deci n-am incalcat nicio regula, oricum n-am fost sanctionat....data viitoare ! I-am povestit, sincer, ca in tinerete, am luat un "warn" pt ca am "fragezit" un coleg intr-o aplicatie, asa e in armata....el a zis ca-l amenint, nu-mi venea sa cred !! Azi e ziua mea si nu vreau sa ma enervez aiurea !!....."minunea" de CR-V 2006 mai respira ?..incepusei s-o resuscitezi ! hai ca trec pe thread-ul tau ! Cel care a generat thread-ul asta nu ne-a mai spus ce-a facut !
          WillyCR-VFAN
          Senior Member
          Last edited by WillyCR-VFAN; 05-10-12, 08:41.
          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

          Comment


          • #95
            oops!. eu glumeam, vad ca lumea m-a luat in serios.... n-are a face....
            oricum, La multi ani! nenea Vali.
            civic 2.2 5D FK3
            CR-V 2.2 AT RE6

            Comment


            • #96
              @Willy - in mesaj ai facut paralela intre un warn de pe forum (pe care nu l-ai primit) si faptul ca ultima data cand ai luat asa ceva ti-ai batut un coleg. Nu-mi plac amenintarile voalate, nici macar referirile. Stiu si eu ce inseamna armata, nu sunt copil, nu m-am nascut ieri, nu am nevoie sa-mi explici tu ce si cum.

              Si acum, inapoi la topic.
              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
              2 roti

              Comment


              • #97
                Nu stiu ce armata ai facut tu, pot sa-mi imaginez, la un moment dat cautai un job. Ori ai prea mult timp liber, imaginatie bogata sau nu stii de gluma. Esti prea "inchizitor" pt o problema care nu exista, azi ai actualizat regulamentul. Nu te cunosc personal si nici nu cred ca e cazul. Este o problema artificiala, pierdem vremea si o consider inchisa, suntem offtopic. O zi buna !!
                WillyCR-VFAN
                Senior Member
                Last edited by WillyCR-VFAN; 05-10-12, 11:20.
                Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                Comment


                • #98
                  Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                  Ala e tangaj, el s-a referit la ruliu/stanga/dreapta, cred ca are dreptate. In dulapul ala pe roti, in care, la prima urcare, te uiti dupa controlor sau dupa aparatele pt validat carduri, e posibil sa fie un ruliu urat. Daca are arcurile cu probleme, eventual vreun tangaj sau saltare vai de viata pasagerilor. Din fericire, CR-V n-are nicio legatura cu dulapul !!
                  M-am distrat copios cu echivalarea facuta de tine vis a vis de dulap , se pare ca e cu totul alta masina CRV-ul si vreau sa cred in continuare ca Honda este una din cele mai bune marci de pe piata la ora actuala ,chiar daca apar articole de genul http://www.auto.ro/honda-cr_v/honda-...pa--53986.html , care este ceva nesemnificativ din punctul meu de vedere , probabil este o slabiciune a lor pentru ca acelasi fenomen se intampla si la Jazz-ul meu acum ,dar este incomparabil ca si costuri cu fostele mele masini si problemele avute cu ele.

                  Comment


                  • #99
                    Articolele aparute in mass media nu au legatura cu modelele HONDA CRV vandu-te in Romania......aici este de baza FULL CASCO. Sa nu te astepti vreodata ca HONDA TRG. ROMANIA isi va face probleme pe tema asta. N'o sa te cheme vreodata sa-ti faca ceva pe mocca chiar daca este vina lor. Eu am modelul 2006....astept....
                    Our AWD differential is too weak to propel the car when front traction is lost.....

                    Comment


                    • Dragi forumisti am si eu o rugaminte , imi spuneti si mie cand au aparut primele modele CRV euro 5 pe benzina ?!

                      Comment


                      • La faceliftul din 2010.
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Originally posted by ticker View Post
                          La faceliftul din 2010.
                          Legat de transmisie toate modelele au tractiune 4x4 sau exista si varianta cu tractiune doar pe fata ca la Santa Fe , are vreun buton de cuplare/decuplare dupa care sa ma pot uita in interior .

                          Comment


                          • Originally posted by balerinul View Post
                            Legat de transmisie toate modelele au tractiune 4x4 sau exista si varianta cu tractiune doar pe fata ca la Santa Fe , are vreun buton de cuplare/decuplare dupa care sa ma pot uita in interior .
                            Din cate stiu eu, toate CR-Vurile de dinainte de modelul nou (ma refer la generatia III, 2007-2012) au 4x4 care, de fapt, este un real-time AWD (all wheel drive). Cu alte cuvinte, nu exista niciun buton pe bord de activare a optiunii 4x4, pentru ca sistemul se activeaza automat atunci cand pierzi tractiunea pe rotile din fata si puterea se redistribuie pe rotile din spate. In momentul in care drumul redevine uscat si nealunecos, sistemul se decupleaza, tot automat. A nu se confunda acest sistem 4x4 cu VSA (controlul stabilitatii). Pentru VSA, exista un buton in interior, undeva in stanga volanului. Controlul stabilitatii previne derapajul autoturismului si aplica automat o procedura de franare, eventual cuplata cu diminuarea puterii motorului, pentru a-ti asigura stabilitatea pe sosea.
                            ___________________________________________
                            '12 Honda CR-V Executive, 2.0 M/T, Alabaster Silver

                            Comment


                            • Dar, daca decuplezi VSA, e 4x4 permanent
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

                              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                              Comment


                              • Originally posted by KMR View Post
                                Dar, daca decuplezi VSA, e 4x4 permanent
                                Asta nu stiam nici eu
                                Stiam ca daca esti intr-o situatie mai delicata - de ex. pe zapada, in panta - e indicat sa scoti VSA-ul, ca sa traga mai bine, dar echivalarea VSA off = 4x4 permanent nu o stiam.
                                tgrosu
                                Senior Member
                                Last edited by tgrosu; 12-02-13, 13:21.
                                ___________________________________________
                                '12 Honda CR-V Executive, 2.0 M/T, Alabaster Silver

                                Comment

                                Working...
                                X