Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by gabriel.dinu.1 View Post
    Tinand cont ca in urmatoarea perioada as vrea sa cumpar un civic 5D 1.8/1.4 (2006-2009), exista cumva pe forum un binevoitor care ar fi dispus de o iesire la o bere in Bucuresti si o prezentare a propriei bijuterii / un mic test drive cu cateva sfaturi incluse in pachet?
    Huh, daca gasesti pe cineva sa faca o prezentare as vrea si eu sa particip din acelasi motiv ca si al tau

    Originally posted by ticker View Post
    Benzina care sa nu consume nu exista. Motorul de 1.8 de la Civic e unul dintre cele mai economice din clasa. Mie imi mananca in medie in Bucuresti 9 si 6 afara.
    Cele mici cu turbina consuma in oras mai mult decat declarat.

    Acum tu vrei sa sari de la 75 CP la 140 fara diferenta de consum? Imi pare rau dar nu esti realist. Cel de Civic de 1,6 (diesel) si 120 e cel mai econom din gama, ai ajunge la 6-7-8 in Bucuresti (in functie de zona si trafic).
    In plus, de cand cu DPF-ul, motoarele diesel sunt si mai sensibile daca le bati doar in oras.

    Daca vrei economie in oras, mai degraba iti iei un Prius...

    Ai dreptate , dar in oras (mai ales in Bucuresti) daca mergi zilnic cu masina nu ai cum sa nu te gandesti la consum.
    ramm
    omu cu warnu'
    Last edited by ramm; 30-05-16, 15:22.

    Comment


    • @mihai2310 atunci punem mana de la mana si ramanem amandoi datori de cinste 😁

      Comment


      • Originally posted by gabriel.dinu.1 View Post
        @mihai2310 atunci punem mana de la mana si ramanem amandoi datori de cinste 😁
        De acord , doritori sa gasim

        Comment


        • Originally posted by mihai2310 View Post
          De acord , doritori sa gasim
          La nevoie plusam si cu un gratar [emoji16]

          Comment


          • Cine are type r , da cu "nasu" de asflat la gropi sau borduri ? bara aia fata pare foarte joasa .

            Comment


            • Pe scurt, da.
              Eu cu a mea am urcat borduri doar cu spatele si borduri mai mici/normale, alea inalte in niciun caz.

              Sent from my Absolut bottle.
              The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
              https://www.instagram.com/iamrusu/

              Comment


              • Honda Civic Sedan 1.8 ES

                Buna Ziua,


                Ce parere aveti ?
                Daca sunt posesori (modelul asta Honda Civic Sedan 2015 echipare ES) ... probleme ?

                Am auzit ca ASKO este cel mai bun dealer !
                Din Bucuresti
                ticker
                Administrator
                Last edited by ticker; 09-06-16, 12:08.

                Comment


                • Eu am 25mii aproape, până acum No Problem dpdv mecanic, electric, siguranță, doar mici chestii de detailing din neatenția mea. Restul de informații le găsești în aria dedicată modelului.

                  Trimis de pe al meu GSmart Akta A4 folosind Tapatalk
                  GHELA: '14 Honda Civic 4D ES 1.8 M/T, Taffeta White

                  Comment


                  • Help! Stie cineva Civicul asta?

                    http://olx.ro/oferta/honda-civic-ID6sjfS.html

                    Zona Str. Sibiu cu Bld. Timisoara. Imi permit sa intreb desi nu apare nr. de inmatriculare pt ca am vazut ca este varianta executive si din cate am observat sunt destul de rare. O parere despre anunt nu ar strica deloc! Multumesc!

                    Comment


                    • Eu am observat trei lucruri: cuvantul "braturi", care nu stiu ce inseamna, si faptul ca are airbag genunchi sofer si parbriz incalzit, ceea ce nu stiam ca are Civicul.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • Eu am observat... lant+patina schimbate la sub 170.000 km?
                        si Revizie la motor la 180.000 km dar ea in vinzare are 175
                        Hm.....

                        Comment


                        • Originally posted by Delphi View Post
                          are airbag genunchi sofer
                          Odata cu varsta ajung pana la genunchi.

                          Comment


                          • Multumesc de ajutor! Era a " unui fost coleg care la randul lui a luat-o de la o matusa din Belgia.." Vad ca nu s-a terminat stocul de matusi amatoare de viteza ) Mai avea sa imi spuna ca fusese folosita doar pentru mers dupa paine...

                            Comment


                            • Originally posted by vtin View Post
                              Odata cu varsta ajung pana la genunchi.
                              Pai atunci trebuiau sa fie doua... cel putin asa cred.

                              Vad totusi ca s-au terminat bunicutele din Germania, acum au inceput matusile din Belgia.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • Originally posted by Delphi View Post
                                Pai atunci trebuiau sa fie doua... cel putin asa cred.
                                Asta pentru ca orice gluma trebuie sa fie si corecta.

                                Comment

                                Working...
                                X