Vreau Accord - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dragostan nu trebuie sa generalizam, masina mea de exemplu are 93.000 si chiar daca are putini km. am mers cu ea zilnic la servici si doua trei iesiri pe luna in afara, asta nu inseamna ca nu i-am pus ce si-a dorit, chiar mai mult ( ulei, filtre etc.dintre cele mai bune ) doar ca intradevar nu stiu de unde au aparut dar sunt multe modele Honda la niste preturi care doar cei neavizati nu isi pun un semn de intrebare eu personal nu as vinde bijuteria decat cu cel putin 8500E.
    Iar Adi Lungu are dreptate, decat sa platesti putin pe masina si sa bagi bani mult mai mult de obicei dupa ce o cumperi, mai bine mai strangi ceva si........
    Honda Accord 2.0 i-vtec Executive Carbon Bronze

    Comment


    • Am vazut un Accord la bacau cu 9450 euro, dar nu as da atatia bani in ideea in care cu aceeasi suma poti sa iei generatia urmatoare. Si eu doar 7000euro am. Daca nu gasesc, mai astept.

      Comment


      • Nu generalizez sub nicio forma. Spuneam doar ca nu trebuie sa se sperie si sa ocoleasca complet masinile cu rulaj mare. Nu a zis nimeni ca o masina cu rulaj mic nu poate fi ok. E evident, are sanse mari sa fie ok.

        Cat despre pret, si eu imi consider masina mai scumpa decat este ea defapt, e normal. Asta nu inseamna ca e un pret corect. Pretul corect il face din pacate cererea. Oferta e abia pe planul doi.
        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

        Comment


        • Ca bugetul este scazut am inteles...insa din nou nu sunt de acord cu tine, nu gasesti la 9000 de euro accord CU1 bun. Poate logica mea e gresita.

          O alta chestie pe care eu nu o inteleg...de ce accordurile la 6000 de euro stau la vanzare cu lunile, iar accordurile care apar la Asko rulate cu preturi de 8000-9000 dispar in cateva zile, daca piata face pretul?

          Comment


          • eu cred ca esti la limita pt o masina bine intretinuta (CL7) in 7000 cu taxa platita. mai bine zis, sper sa ai noroc sa dai de una buna si in bugetul tau.
            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

            Comment


            • Stiu ca sunt la limita, stiu ca nu voi gasi Accord la 6000 euro. Eu doar caut sa vad ce oferte sunt, si va cer ajutorul pt masinile care le-ati putea cunoaste.

              Comment


              • Originally posted by adi lungu View Post
                Ca bugetul este scazut am inteles...insa din nou nu sunt de acord cu tine, nu gasesti la 9000 de euro accord CU1 bun. Poate logica mea e gresita.

                O alta chestie pe care eu nu o inteleg...de ce accordurile la 6000 de euro stau la vanzare cu lunile, iar accordurile care apar la Asko rulate cu preturi de 8000-9000 dispar in cateva zile, daca piata face pretul?
                Exact din acelasi motiv pentru care toti dealerii vand masinile cu 1000-2000e in plus fata de pretul particularilor, indiferent de marca:
                -pentru ca isi permit, fiind dealeri. Cumparatorul normal nu sta pe forumuri si nu e super pasionat de masini. Prefera sa dea niste bani pentru o oarecare siguranta a achizitiei.
                -pentru ca masinile de la dealer au garantie macar 1 an de obicei, chiar daca garantia lor de fabrica s-a terminat.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • Recunosc ca am exagerat treaba cu CU1 la 9000euro, chiar daca am vazut ca apar tot mai multe CU1 la vanzare. Acum am gasit urmatorul Accord, proprietarul cred ca este si user aici pe forum
                  http://olx.ro/oferta/vand-honda-acco...t-ID4wCQS.html

                  Comment


                  • "bujiile, bucși bara stabilizatoare fata & spate , bascula superioară fata dreapta& stânga , bielete antiruliu spate" .

                    Eu am 118.000 si am doar niste bucse imbatranite. Si daca te uiti pe forum, nu prea schimba lumea articulatii la km astia.
                    Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                    Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                    Comment


                    • Originally posted by Sindrom View Post
                      "bujiile, bucși bara stabilizatoare fata & spate , bascula superioară fata dreapta& stânga , bielete antiruliu spate" .

                      Eu am 118.000 si am doar niste bucse imbatranite. Si daca te uiti pe forum, nu prea schimba lumea articulatii la km astia.
                      Ai noroc, se pare ca eu n-am avut cu ele.



                      Sent from my iPhone using Tapatalk
                      Danyut 36 TOI

                      Comment


                      • E un benzinar automat, probabil f multi km sunt facuti in oras. Tu ai f multi km afara. In plus mai conteaza si exact pe unde merge, cum evita gropi si sine de tramvai, etc. Mie mi se pare un plus, mai ales daca sunt schimbate la reprezentanta cu piese OE.

                        Stiu un sse cu pana in 70.000km reali cu bucsele mari de pe fata rupte, deci nu e o regula.
                        Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                        Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                        ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                        Comment


                        • Nu crezi ca masina din anunt este chiar a lui danyut?
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • Il cunosti?

                            Comment


                            • Numarul de inmatriculare aproape ca se potriveste. Individul care vinde masina are B 360 TOY, destul de mare asemanarea)
                              andrei.g
                              Senior Member
                              Last edited by andrei.g; 11-11-15, 19:05.

                              Comment


                              • Am pus-o si pe-a mea la vanzare, insa n-a fost aprobat topicul aici pana acum, insa date gasesti aici:
                                http://olx.ro/oferta/honda-accord-ex...e-ID1xHQ5.html
                                http://www.hondafan.ro/forum/showthr...tic-Blue-Pearl
                                Pret doar in acest week-end 6000 euro (ca sa nu pierd un CL9).
                                ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

                                Comment

                                Working...
                                X