Navigatie Romania - by Honda

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cum l-ai testat? Si cum ti-ai dat seama ca harta RO e la fel si nu mai detaliata? Ca ar fi trebuit sa mergi, sa cauti mai multe adrese, etc. Ai cautat de exemplu o adresa de la Suplacu de Barcau si nu ti-a dat-o, sau cum ti-ai dat seama ca e la fel?
    Nu ma prind de logica update-ului atunci...ca nu poate fi un update...identic cu cel vechi.
    -------------------
    There is no point of having if you can't share.

    Comment


    • Originally posted by Den1GRator View Post
      ca unii dintr voi sunteti invatati altfel, aia e, asteptati putin si o sa apara si piratate hartile, puneti-le asa si sperati ca toata lumea o sa faca asta
      Care "voi"? Nu pari sincronizat cu discutia, ce faci tu e doar o reluare a temei de mai de mult "ce va tot plangeti atat de pret", o discutie de altfel extrem de dulce atunci cand personal nu esti implicat decat cu criticile si morala, nu si cu platitul banilor efectiv. Tocmai am spus mai sus ca am cumparat DVD-ul acum 5 luni, hint: d-asta am si spus ca nu mi se pare normal.

      Tu daca tot zici ca ai numai software legal ai stii atunci ca acest fapt iti confera si anumite drepturi si privilegii in colaborarea cu respectivul vanzator, cum ar fi updateuri gratuite o perioada de timp si pret preferential la upgrade. Dar na... poate la tine e altfel si ti se pare normal sa platesti fiecare patch pentru jocurile/aplicatiile alea toate cumparate legal.
      ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
      Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
      Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
      Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

      Comment


      • Deci... l-am vazut la cineva pe masina, m-am uitat la system information si era 3.60 dar ce e curios e ca scria tot 2010-2011. Nu am avut cum sa vad daca e dvd original pentru ca unitatea era in portbagaj si asta era plin si nici nu am avut pe cine sa intreb. Nu pot spune mai mult. Cert e ce am zis mai sus, era 3.60 dar 2010-2011. O fi o copie a 3.52 dar schimbata versiunea intr-un fisier ceva... Pentru ca m-am uitat la mai multe orase si sunt exact la fel de detaliate cum le stiam. Repet, o fi o copie manarita... Altfel nu-mi explic pentru ca pe net am gasit ca 3.60 trebuie sa fie 2011-2012 si cica ar avea RO in detaliu. Sorry daca am gresit, eu asta am vazut. Am sa mai sap.
        Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

        Comment


        • Man nu vorbeam te tine, nu le mai lua personal pentru ca nu e cazul, imi exprim opiniile ca toatea lumea; sunt anumite softuri la care platesti ptr add-on-uri (suite de grafica, proiectare, pe care dai mii de eur si un add-on e tot pe bani apoi)...asta e politica Honda (si nu numai, intrebam ieri un prieten cu BMW si la el erau si mai scumpe actualizarile, numai ca sunt si hartile mai bine puse la punct), fie buna, fie rea.
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

          Comment


          • CristiZ, daca mai ai ocazia sa te uiti la navigatia respectiva iti spun eu un detaliu pe care ar trebui sa-l aiba: portiunea noua de centura in Bucuresti intre Chitila si Mogosoaia nu e in cea de anul trecut. Daca nu e nici in asta, probabil ca nu e nimic modificat, doar versiunea. Manarit pe masina aia nu cred sa fie, pe site la navteq e tot versiunea 3.60.
            ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
            Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
            Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
            Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

            Comment


            • Sau portiunea de centura/autostrada de la Sibiu, cei 16 km. wow
              '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

              Comment


              • Originally posted by Den1GRator View Post
                Ai dreptate, dar poate a fost o exceptie acum cu acest update atat de rapid (si ciudat, nu s-a stiut nimic, a aparut asa trosc-pleosc); e si foarte scump, a fost foarte scumpa si navigatia pentru Romania, dar la cate (foarte putine banuiesc) vand in Romania altfel nu cr ca isi scoedt parleala.
                Nu e o exceptie se pare ,am sunat eu la Honda FRANCE si ei spun ca in urma nemultumirilor clientilor au decis sa scoata unul in fiecare an, cit despre un eventual schimb cu versiunea noua nici gind ai platit 3,52 pentru 6 luni daca nu o vrei pe cea noua treaba ta,deci teapa pe fata, citeva detalii despre noua versiune:
                7 359 155 km acoperiti
                POI 3 791 562
                Parkinguri 13596
                Restaurante 355 356
                Hoteluri 119 377
                Statii Carburanti 123 371

                Comment


                • Eu am intrebat la Asko, nu exista nimic oficial, in Romania, cand va apare, cu certitudine, vom afla. Daca a verificat cineva in Romania aceasta versiune, legala nu piratata, ar fi frumos sa ne spuna cat de mare e evolutia !
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • Pe site-ul Navteq obsev ca exista pe piata versiunea 3.60. Pretul pe masura...

                    http://www.navigation.com/is-bin/INT...ationMenu=YES&
                    "Singurul lucru necesar pentru ca raul sa triumfe este ca oamenii buni sa nu faca nimic" - Edmund Burke

                    Comment


                    • 175 lire = 200 iepuroi...deci nu exagereaza HTR de data asta cu preturile. Macar atat.
                      -------------------
                      There is no point of having if you can't share.

                      Comment


                      • Pretul nu e mare, acu' discutam de noutati, dar unde e, pe-aici prin Romanica si totusi ce stie sa faca ?
                        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                        Comment


                        • Da, ce am vazut eu era o facatura, adica era varianta 3.52 dar masluita si aparea 3.60. Il luase omul de la cineva si, ca la noi, ala a incercat sa il tepuiasca pentru ca omul avea deja 3.52. Este vorba de "gpsro2012" de pe okazii asa ca aveti grija, feriti-va de astfel de tepari.
                          CristiZ
                          Senior Member
                          Last edited by CristiZ; 27-01-12, 16:52.
                          Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

                          Comment


                          • A mai testat cineva versiunea 3.60?
                            Accord '06 2.2 i-CTDI Exec

                            Comment


                            • Am intrebat si eu pe 26.01., dar n-a raspuns nimeni !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • Pentru cine doreste, uite un lik util pentru navigatie, inclusiv Honda:
                                www.xxxx.com
                                Eu mi-am luat cu 150 de lei setul complet, Europa vest, Europa est si softul de actualizare 2011 corespunzator celor doua si merge brici.
                                O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

                                Comment

                                Working...
                                X