Mini Intalnire Nationala de Toamna - Pareri, Sugestii, Idei

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe langa Baile Herculane, eu propun si Cheile Gradistei. Macar pentru viitor.
    Loc de cazare estem (Cheia, Craiasa Muntilor), agrement estem cat cuprinde, frumos de nu se poate, taranime muncitoare nu prea, drum bun (dar nu pe la Sercaia), centru de tara (pentru Nationala mare).
    Cei care stiau de loc ar fi putut sa spuna ceva...

    Comment


    • Astea sunt poze de la Cheile Gradistei.
      '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
      Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

      Comment


      • Singura chestie care mi-a caftit toti piticii din creier... Drumul de la DN1 pana la Chei, care de 1 Mai era MIZERABIL, nu am putut sa merg cu mai mult de 20 km/h
        The things you are scared of, are usually the most worth while...
        If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

        Comment


        • E mistocuta zona, as merge pe Cheile Gradistei ca alegere personala pt intalnirea de toamna sau viitoarele intalniri. Facem un poll cu ce s-a ales pana acum, sa lasam lumea sa voteze locul? Doar sa ne asiguram inainte ca gasim acolo si o pensiube care sa ne poate tine pe toti..

          Drumul rau nu prea ma deranjeaza, nu ar fi prima data cand fac off-road cu Priusul..:P

          Sent from my iPhone using Tapatalk

          Comment


          • Originally posted by Rav View Post
            babaus ... si nu ne-ai indrumat deloc mai frate!
            pai eu an vazut tarziu topicul astas. Daca citeati Turism de weekend vedeati pe unde am umblat eu si puteati sa ma intrebati
            dati de stire daca mai veniti prin Caras-Severin
            '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
            Dacia Super Nova de vanzare
            Cauciucuri + jante de vanzare

            Comment


            • Originally posted by babaus View Post
              pai eu an vazut tarziu topicul astas. Daca citeati Turism de weekend vedeati pe unde am umblat eu si puteati sa ma intrebati
              dati de stire daca mai veniti prin Caras-Severin
              Vazut si citit inainte de plecare.
              M-am bazat pe faptul ca stiam statiunea din amintiri - la inceputul anilor '80 faceam Herculanele anual - asa ca am facut recurs la memorie.
              Drumul de la Constanta pana in Caras Severin e o aventura: prin Oltenia e mai scurt, dar nu e nimic de vazut; pe la Caransebes-Sibiu-Brasov sunt multe de vazut, natura este generoasa si localnicii harnici si ingrijiti cu cele de e langa gospodarie, dar soseaua este in curs de reasfaltare (mai ales in apropierea Sibiului), multe semafoare pe traseu si totul devine un calvar.
              Altfel, te invidiez, Babaus! Carasul Severin este minunat!

              Locul ar fi fost bun pentru o mini intalnire, dar cum nu exista niciun fel de dorinta din partea hondarilor e cazul sa-mi vad de treaba.
              vtin
              Senior Member
              Last edited by vtin; 24-09-10, 09:11.

              Comment


              • auch vtin Touche!
                pana una alta... spor in plan si numai bucurii!!!

                Comment


                • Mai facem intalnirea de toamna, sau ramane alta la anu'?
                  As veni si eu, dar mai am si alte planuri... haideti sa stabilim macar data, ca sunt sigur ca nu sunt singurul care ar vrea sa stie din timp cum sa-si organizeze timpul..

                  Comment


                  • Eu zic ca nu se mai face nimic, nu mai e vreme.
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                    Comment


                    • Tind sa cred si eu acelasi lucru..
                      Si eu tot incerc sa ajung pe la munte: saptamana trecut a pluat, iar maine ploua la fel..


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • Originally posted by vtin
                        Locul ar fi fost bun pentru o mini intalnire, dar cum nu exista niciun fel de dorinta din partea hondarilor e cazul sa-mi vad de treaba.
                        Eu sunt sigura ca exista dorinţă, dar s-ar putea sa nu existe putinţă. Unii nu-si mai pot lua liber, pentru ca si-au epuizat concediul, altii nu mai au bani pentru ca i-au cheltuit in concediu sau pentru ca e criza, altii pleaca din tara, altii au nunti, botezuri, cununii de la care nu pot lipsi, altii se duc sa culeaga via, porumbul si ce-o mai fi de cules.
                        Timp ar fi destul, cu conditia sa nu mizam neaparat ca va fi soare si vreme buna. O mini intalnire de toamna se poate face pana in decembrie, ca doar de-asta se numeste "de toamna". Eu si Dacian nu putem veni in octombrie pentru ca stim clar ca vom fi plecati in alta parte, dar cred ca exista destui doritori, depinde insa foarte mult de programul si de prioritatile fiecaruia.
                        "(...)Toți pe buze-având virtute, iar în ei monedă calpă, / Quintesență de mizerii de la creștet până-n talpă.(...) Toți se scurseră aicea și formează patrioții, / Încât fonfii și flecarii, găgăuții și gușații, / Bâlbâiți cu gura strâmbă sunt stăpânii astei nații!" MIHAI EMINESCU, Scrisoarea III http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alicia/

                        Comment


                        • Cheile Grădiștei ar fi fost ( și rămâne încă ) un foarte bun loc pentru o întâlnire națională. Eu chiar mi-am petrecut weekendul acolo și mi-a plăcut tare mult.
                          O întâlnire mai mult decât agreabilă cu Delphi și dungatu. Salutări și aici!


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          CR-V e:HEV
                          JAZZ GD1 CVT
                          Ex: CR-V RE6

                          Ex: RDX TB1
                          Ex: Civic FD1

                          Ex - JAZZ GD1
                          Ex - ACCORD Type-R
                          Ex - DEL SOL EH6

                          Comment


                          • Placerea a fost si de partea mea.De acord cu tine Maruta,locatia este superba si se preteaza pentru orice fel de intalnire.
                            hondatu
                            Administrator
                            Last edited by hondatu; 27-09-10, 14:44.
                            '08 Honda Civic Sedan 1,8 ES M/T , Neutron Blue
                            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dungatu/
                            Ochi pentru ochi...iar lumea va sfarsi oarba.

                            Comment


                            • Originally posted by maruta View Post
                              Cheile Grădiștei ar fi fost ( și rămâne încă ) un foarte bun loc pentru o întâlnire națională. Eu chiar mi-am petrecut weekendul acolo și mi-a plăcut tare mult.
                              O întâlnire mai mult decât agreabilă cu Delphi și dungatu. Salutări și aici!
                              Subscriu, a fost o intalnire foarte placuta, locul este foarte bun pentru o Nationala, au parcari mari, peisajul este grozav, mancarea este buna, preturile nu sar calul.
                              Originally posted by dungatu View Post
                              Placerea a fost si de partea mea.De acord cu tine Maruta,locatia este superba si se preteaza pentru orice fel de intalnire.
                              Si pentru mine a fost o placere, daca exceptam drumul de intoarcere, pe care l-am facut in cinci ore si un sfert, pe traseul scurt si prost (Rasnov-Predeal). Nu pot sa inteleg (probabil ameu o intelegere limitata), dar am avut o viteza medie de 40 km/h la deplasare si o viteza medie totala (incl. statul pe loc) de 30 km/h. Viteza maxima 141 km/h (la un moment dat mi-am bagat toate alea in capetele de creta, dar nu mai puteam) - asa zice GPS-ul . Mi se pare o batjocura!

                              In rest, totul a fost grozav, mi-a facut mare placere sa ma intalnesc cu prietenii maruta si dungatu si cred ca este un loc foarte bun in care sa facem o Nationala.
                              Delphi
                              Super Moderator
                              Last edited by Delphi; 26-09-10, 19:04.
                              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                              Comment


                              • Pe Brașov - Cheia - Ploiești a fost foarte liber, însă cu ploaie și ceață. Am mers încet și am făcut 2 opriri. Cu toate astea, am ajuns în 4:15 h și cu un consum de 6,4.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                CR-V e:HEV
                                JAZZ GD1 CVT
                                Ex: CR-V RE6

                                Ex: RDX TB1
                                Ex: Civic FD1

                                Ex - JAZZ GD1
                                Ex - ACCORD Type-R
                                Ex - DEL SOL EH6

                                Comment

                                Working...
                                X