Pierdere garantie in caz de modificari?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pierdere garantie in caz de modificari?

    ce pot sa fac la masina fara sa ii pierd garantia ?
    pot schimba jenti,cauciuri ?
    Pot face chip tunning ?
    Pot pune alte faruri ?

    Merci anticipat pentru raspuns
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 06-11-08, 11:01.
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
    civic sedan 08

  • #2
    Cel mai bine discuti in privat aceste lucruri pana o sa existe si arii private pe forum, asa ca sa nu vada toata lumea.
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • #3
      De ce?
      De ce nu trebuie sa afle si altii???
      "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

      '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

      Comment


      • #4
        ca daca zice dealeru' pe fatza si fara drept de apel "pierzi garantia daca faci chip-tuning", s-ar putea sa strici din afacerile cuiva
        2006 Accord CL7 2.0 MT

        Comment


        • #5
          In aceasta ordine de idei am facut si eu o intrebare pe email catre service Asko. Pomeneam acolo de evacuari, remapari si alte din astea grele. Nu am primit un raspuns.
          Nu stiu daca e de bine sau de rau, m-or fi luat in vizor ?
          Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

          Comment


          • #6
            Nu este vorba de stricat afacerile cuiva sau mai stiu eu ce, ci pur si simplu forumul este vizitat si de reprezentanti ai HTR. Daca vrei sa faci vreo modificare la masina ce ar putea duce la pierderea garantie este bine sa nu afle foarte multa lume. E bine sa stii tu si service-ul unde faci reviziile, daca ei accepta modificarile tale asta nu inseamna ca si HTR le va accepta.
            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

            Comment


            • #7
              eu intrebam doar ca sa aflu unde pot si unde nu pot sa ma joc
              unde nu e "voie" nu e voie ...
              de ex vreau sa schimb uleiul la 10.000 km
              sunt obligat sa merg la srv autorizat honda sau pot oriunde ?(la 20.000 e obligatoriu)
              vreau sa pun jenti de 15 si cauciucuri de iarna 195/65/r15
              pot oriunde sau nu pot ?
              ca sa nu mai zic ca in contract la casco scria ceva de genul ca iarna trebuie cauciucuri adecvate
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
              civic sedan 08

              Comment


              • #8
                no s%&t, cauciucuri adecvate? asta mi-a scapat... ca eu nu-mi schimb caucioacele pe timp de iarna, n-am considerat util pentru ca rar ies din oras din nov pana in febr, caucioacele curente prind bine pe asfalt si la temperaturi mai joase iar cand e zapada sau mazga am invatat sa merg precaut.

                deci scrie ca nu platesc daunele daca nu ai cauciucuri adecvate?
                hondatu
                Administrator
                Last edited by hondatu; 11-12-08, 14:56.

                Comment


                • #9
                  Ar trebui sa defineasca ce inseamna "cauciucuri adecvate". Cele "all-season" sunt sau nu sunt adecvate?
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • #10
                    o fi vreo mentiune speciala in anumite contracte, ca eu m-am uitat pe conditiile dintr-unul de la BCR si altul de la Asiban si nu vad asa ceva. nu ca ar fi absolut nerezonabila, dar e vecina cu 'adaptarea vitezei la conditiile de trafic' si nu cred ca ar trebui sa reprezinte decat sugestie de urmat si nu conditie stricta...

                    Originally posted by alinp View Post
                    eu intrebam doar ca sa aflu unde pot si unde nu pot sa ma joc
                    unde nu e "voie" nu e voie ...
                    de ex vreau sa schimb uleiul la 10.000 km
                    eu am fost azi la revizie, cu un ulei la purtator, Castrol Magnatec 5W40. Am aflat cu stupoare ca voi pierde garantia la motor daca insist sa-l folosesc pe ala. well, go ahead, nu mai am decat un an si anul trecut tot ulei de genul asta am plimbat prin motor si a fost OK oh, anul trecut nu mi s-a transmis ca voi pierde garantia
                    primus
                    Senior Member
                    Last edited by primus; 11-12-08, 21:50.

                    Comment


                    • #11
                      Sa inteleg ca nu-ti place Mobilul de la Ati? Sau ala Honda?
                      '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
                      Fosta:
                      '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
                      Javascript motherfucker in Iasi?
                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

                      Comment


                      • #12
                        cica n-ar fi Mobil, mai degraba un ulei japonez. si, da, nu ma coafa in mod deosebit

                        Comment


                        • #13
                          Revitalizez eu un pic acest thread, dupa cum urmeaza:
                          Se pare ca se va aranja de un group-buy pentru placute si discuri EBC Brakes. In mod normal putem merge sa instalam discurile si placutele la orice service, sau - pentru cei cu mai multa dare de mana - o putem face chiar personal.

                          In cazul in care am decide sa facem montarea chiar la un service Honda, ma intreb daca ar fi de acord ei sa o faca. Iar daca ar fi de acord, ne-am pastra garantia? Presupun ca nu, pentru ca respectivele componente nu sunt Honda Original Parts, iar ei nu-si pot asuma raspunderea pentru o eventuala problema aparuta din cauza vreunei defectiuni de-a unui disc ne-comercializat/produs de ei.

                          Asadar cred ca ne ramane sa asteptam terminarea perioadei de garantie ca sa facem modificarile; celor care nu vor sa riste.

                          In plus, presupunand ca faci vreo nefacuta, un accident, indiferent din vina cui, ce se intampla cu CASCO/RCA?
                          w33bb0
                          Senior Member
                          Last edited by w33bb0; 29-07-09, 09:51.
                          B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                          Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                          Comment


                          • #14
                            pai ce treaba are asigurarea cu garantia?
                            2006 Accord CL7 2.0 MT

                            Comment


                            • #15
                              Nu se uita la noi Casco la cat de performante sunt franele...pe langa asta, presupun, totusi, ca ceea ce cumparati e cel putin la fel de bun, nu?

                              Comment

                              Working...
                              X