TENTEN: '09 Honda Civic Type-R, Nighthawk Black

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cred ca e timpul sa schimb cauciucurile pe fata ( pe spate cred ca mai merg )...acum nu stiu ce sa aleg
    sa merg tot pe Bridgestone Potenza sau sa aleg Yokohama Parada...
    care ar fi diferentele intre ele?

    Comment


    • Mie mi-au placut mai mult Paradele... sunt mult mai aderente la rece... se incalzesc mai usor...
      Pe un circuit mananci Paradele imediat fata de Potenze...dar cum noi mergem 99.999% pe strada...as alege oricand Paradele...
      www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

      Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

      EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
      Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

      Comment


      • Paradele au aderenta mai buna cand sunt reci in rest din ce am citit sunt sub bridgestone la - manevrabilitate (ranforsare pereti laterali), rezistenta la uzura, zgomot rulare. ce nu stiu e diferenta de pret

        Ai putea sa incerci niste hankook rs2, mai ales pt perioada calda unde sunt f bine vazute, sau Continental Sport Contact3 care sunt f bune all around din ce am citit!
        kinky_boy
        Senior Member
        Last edited by kinky_boy; 24-03-11, 15:36.
        R 42659 - Milano Red Ep3

        Comment


        • Am avut eu CSC 3 si confirm .
          Si eu as incerca Parada sau 5P-urile de la Continental
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • cred ca o sa raman tot pe Bridgestone...vad ca sunt foarte bune
            am mai gasit ceva...Michelin pilot super sport, m-am uitat la un review si vad ca sunt printre cele mai bune
            a avut cineva asa ceva?

            Comment


            • Sunt printre cele mai bune ... dar si scumpute
              ex-FN2 owner
              Loved it every second!

              Comment


              • Alea sunt din cateogoria semislick-uri, la fel ca si toyo r888. Depinde ce faci cu ele, pe orice suprafata cat de cat umeda o sa fii sanie si o sa se duca in 10 mii km.
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • m-am uitat pe acest site http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Mi...uper-Sport.htm

                  si la aderente ei zic ca ar fi foarte bune...
                  vroiam sa stiu daca mai este cineva care le-a folosit sa stiu daca zic bine cei de acolo

                  si da pretul e un pic cam scumput in comparatie cu altele da poate nu dai bani degeaba

                  Comment


                  • Vezi Michelin Pilot Sport 3 sau Hankook Evo 12. Eu spre astea oscilez dar nu m-am hotarat pe care da alrg. Parada arata bine dar sunt foarte zgomotoase mai ales pentru un cabrio.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • Si eu tot asupra Michelin PS3 m-am hotarat. Inca nu le-am comandat fiindca nu stiu daca un indice de greutate mai mare (94) si un indice de viteza mai mare (W) ajuta la o stabilitate mai buna (in sensul ca fiind un pic supradimensionat ca si compozitie, asta ii confera pereti laterali mai buni sau nu).
                      Chiar, stie cineva cum sta Michelin PS3 la capitolul stabilitate/manevrabilitate?

                      In principiu, as fi vrut sa merg tot pe Bridgestone, doar ca ei nu au mai scos ceva nou cam de mult (Potenzele sunt destul de vechi, Turanzele la fel). Iar PS3-urile sunt de la inceputul lui 2010.
                      "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                      '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                      Comment


                      • azi dau comnada de cauciucuri...si am nevoie de niste pareri

                        bridgestone sau michelin pilot super sport

                        care dintre astea 2 tin mai mult?care sunt mai bune?

                        Comment


                        • Mai bune se pare ca MPSS. Mai rezistente in timp cred ca Bridgestone. De unde dai comanda?
                          sigpic

                          HONDA - THE POWER OF DREAMS
                          Honda Civic Type-R FN2

                          Comment


                          • le iau de la Asko...masina e in service acolo.

                            Comment


                            • & how much is the fish?
                              Bridgestones vs MPSS
                              sigpic

                              HONDA - THE POWER OF DREAMS
                              Honda Civic Type-R FN2

                              Comment


                              • pai ambele sunt undeva la 1300 ron/buc

                                acum trebuie sa dau un raspuns pana in 12:00 pe care le aleg...nu stiu ce sa fac...as merge pe Michelin dar nu tine asa mult ca Bridgestone...e greu

                                Cu Michelin fac 8000 mile si cu astea care le am acum am facut 23500 si mai mergeau ...

                                Comment

                                Working...
                                X