FANATIC: '07 Honda Civic Type-R, Milano Red

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preambul



    Wait for it .... Ta daaa

    ex-FN2 owner
    Loved it every second!

    Comment


    • Ha ha! Mulți īnainte! Eu am o fixație īn a mă uita la acul de la rezervor cānd văd o poză cu bordul. La tine nu se vede prea bine.

      Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
      Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

      Comment


      • Multumesc
        Ma gandeam ieri ce se intampla daca fac milionu .... unde-mi afiseaza
        Dar am realizat ca in ritmu asta nu apuc eu varsta necesara ca sa fac milionu
        ex-FN2 owner
        Loved it every second!

        Comment


        • Am fost astazi la Asko pentru a inlocui placutele si discurile spate. In timpul testului de frane, pedala s-a dus la fund. Furtunasul de frana de la roata dreapta fata se rupsese (nu complet) si pierdea lichid.
          Pentru cei care nu stiu ... acum 2 ani am pus furtunase metalice de la Goodridge.
          Asadar, aviz amatorilor ... uneori poate e mai bine sa ramai pe stock.
          Norocul meu a fost ca s-a intamplat in service si nu pe strada, ca eu nu prea conduc batraneste si ma tem ca ar fi fost un "drum cu sens unic"....
          ex-FN2 owner
          Loved it every second!

          Comment


          • S-a rupt așa de nebun? N-a frecat nicăieri, etc?

            Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
            My cars:

            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

            Comment


            • Si, in plus, circuitul de frana nu este dublat? adica, ok, pierzi presiune la un furtunas, dar parca iti raman doua roti pe care sa se faca franarea (parca sunt in diagonala).
              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

              Comment


              • Din ce punct ti s-a rupt?Si eu am puse furtunasele de la Goodridge de vreo 2 ani dar nu am avut probleme...le inspectez de fiecare data cand schimb rotile si nu mi s-a parut nimic dubios.

                Comment


                • Am mai auzit si eu de problema asta cu furtunasele Goodridge. Poate au nevoie de mentenanta mai des decat cele OEM. Oricum senzatia nasoala sa ramai fara frana pe strada, atunci cand ai nevoie de ea. Eu am trecut printre oameni la o trecere de pietoni.
                  Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                  Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                  ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                  ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                  Comment


                  • Pai si care e cauza...ce se intampla?Am observat si eu ca intr-un loc face o curba mai stransa decat ar fi normal si ca furtunele nu mai culiseaza pe suportul de la rotile fata

                    Comment


                    • Cred ca ar trebui sa le scrii celor de la Goodridge sa-i intrebi despre asta.
                      Suntem destul de multi pe aici cu furtunasele acestea.
                      Nu-mi mai amintesc, au camasa de cauciuc peste ?
                      dinoc
                      Senior Member
                      Last edited by dinoc; 30-04-14, 19:53.

                      Comment


                      • Eu le am de aproape 4 ani, le inspectez periodic si deocamdată arată foarte foarte bine. Dar cand le-am montat am stat mult cu Marius de la Asko sa le așezăm foarte bine a.i. sa nu frece, sa nu se īntindă, etc


                        Sent from my iPhone using Tapatalk 2
                        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                        Comment


                        • Iti mai amintesti daca au invelis cauciucat sau nu ?
                          Stiu ca Stoptech si altii, folosesc un invelis cauciucat peste , dar nu mai stiu daca si cele de la Goodridge au asa ceva ...

                          Comment


                          • N-au invelis cauciucat. Marius mi le-a montat si mie.
                            Au frecat in prinderea aia metalica (de fiecare data cand virez).... cred ca de acolo s-au rupt.
                            S-au rupt din interior, de la exterior nu se observa nimic ... ca si eu le inspectez periodic.

                            Le-am dat mail celor de la Goodridge. O sa fac si poze luni sau marti cand ma duc sa iau masina.
                            Realizez acu ca le am din 2011, deci au 3 ani.
                            ex-FN2 owner
                            Loved it every second!

                            Comment


                            • Ale mele au invelis cauciucat ....nu au direct partea metalica la exterior...poate au schimbat ceva....

                              Comment


                              • am cautat acasa furtunasele vechi si nu le-am gasit...mai am un loc unde tre sa caut si daca le gasesc te sun; nasoala rau faza cu ruperea....sunt alea pe care le-am luat impreuna de la racing nick, nu? (parca asa tin minte)

                                Comment

                                Working...
                                X