Xander: '02 Honda Accord Type-R 2.2 VTEC M/T, Nighthawk Black Pearl (CH1)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Se potriveste sigur, ca m-am uitat bine. La ora 6 inchid aia. Ai si pe o parte si pe alta cate 4 pini mai sus?
    ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

    Comment


    • Da, 4 pini mai sus si in stanga si in dreapta. E magazin de electronice ala al tau? Te incurca tare daca imi cumperi si mie una luni si iti fac transfer te rog? Asa in jur de 50 ron e ok, nu vreau sa dau 200...

      In we ma duc si eu pe la magazinele de electronice din Buc, poate am noroc. Merci!
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • Magazinul e de electronice RUBIN, e cel mai complet de la noi din oras. Iti iau luni si o pun la posta nu e problema sau curier ce vrei.

        In mod normal trebuie sa gasesti in Bucuresti. Eu tocmai ce am luat una de Pioneer si am dat 35 de lei pe ea.
        dacliber
        Senior Member
        Last edited by dacliber; 03-03-17, 17:19.
        ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

        Comment


        • Xander, in ce dilutie ai folosit Koch chemie green pentru curatarea bordului?
          -------------------
          There is no point of having if you can't share.

          Comment


          • 1:10 mi-a fost recomandat, dar cred ca l-am facut 1:7 - 1:8.
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • Mulțumesc.
              -------------------
              There is no point of having if you can't share.

              Comment


              • Pentru putin man.

                @decaliber: Intre timp cred ca am gasit-o. Pare sa fie asta: http://www.tme.eu/ro/details/zrs-100...oem/4carmedia/

                Tu ce zici, se potriveste?
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • Bravo, este exact ce trebuie, si nu mai platesti taxa de magazin doar transport. Are totusi 13 pini la iesire, nu i-am numarat pe cei de la magazin.
                  Daca chiar e necesar cumperi 2 mufe si scoti pinii cu un ac de la una si completezi la cealalta. Sunt convins insa ca e ok si asa.
                  dacliber
                  Senior Member
                  Last edited by dacliber; 04-03-17, 12:50.
                  ex skateboard, sosete flausate alunecatoare pe parchet, masinute de fier, tenisi Dragasani

                  Comment


                  • Multumesc, am comandat deja 2 buc, sa fiu sigur ca nu am probleme. 50 de ron cu tot cu transport. Daca se potrivesc, le scriu alora de la dezmembrari, poate isi baga mintile in cap cand cer 200 ron pe o amarata de mufa SH...
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • Masina a intrat saptamana trecuta pe mainile amicului Mihai de la Turbocon (www.turbocon.ro). Observasem cateva ciobitori (impunsaturi din alea mici si enervante) pe caroserie si mi-am dat seama ca nu se justifica calea clasica de indreptat, chituit si revopsit... Mai ales ca incerc sa pastrez vopseaua originala, atat cat mai este.

                      Nu aveam incredere in ce se poate face prin PDR (paintless dent repair), dar am ramas chiar uimit. Eu vazusem vreo 2 probleme din astea, masina avea de fapt vreo 6-7, inclusiv pe plafon, capota etc. Au iesit impecabil, nici nu zici ca au existat vreodata. Atasez 2 poze, nu am facut mai multe, dar acum imi pare rau, fiindca merita!

                      Tot el se ocupa si de polishat geamuri, fisuri etc. Si tot la el in service lucreaza si Stelian de la Prodetailing - Clinica auto, deci serviciile sunt complete zic eu. Despre Stelian am scris mai sus ca m-a ajutat cu ceasurile de bord - au iesit ca noi, cu solutiile de degresat si curatat etc.

                      Cu Misu ma stiu de multi ani, evident nu imi iese nimic din reclama asta, voiam doar sa va recomand niste profesionisti, poate aveti nevoie.





                      Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • Am si eu cateva, care-s preturile ?
                        EDIT: Nvm, am vazut ca ai pus si linkul ulterior.
                        The other car : SAAB 900NG / 2.0 Turbo / Stock / Black. (SOLD)
                        https://www.instagram.com/iamrusu/

                        Comment


                        • Depind foarte mult preturile de cum arata ciobitura (sau indoitura, ca repara si unele mari rau de nu ai zice ca pot sa iasa bine), pozitia ei, daca elementul de carosierie are ranforsare etc. In principiu trebuie sa vada masina inainte, da-i un telefon.
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • O poza absolut epica postata de Honda UK, in cinstea noului TypeR ce va fi prezentat maine la Geneva.



                            Sent from my SM-G925F using Tapatalk
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • N-au gasit si un EK9... )
                              '07 Civic 5D Executive, 2.0 I-VTEC M/T, Audi Ipanema Brown

                              "Binele o duce rau in Romania"

                              Comment


                              • Sărăcie mare

                                L.E. Nici FD2 n-au găsit
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X