BENJK: '15 Civic Sedan LS 1.8 i-VTEC M/T, Urban Titanium Metallic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mea culpa. Am uitat istoricul masinii.

    Comment


    • WTF!!! La 11k km nu a fost schimbat si a mai mers peste 3k. Maxim. La poluarea de la noi, praful de pe strazi, la 5k e deja imbacsit

      Comment


      • Originally posted by Delphi View Post
        Ala nu e filtru cu 2500 km., cum nu sunt eu astronaut nord-coreean.

        Uite cum arata filtrul pe care l-am schimbat eu anul trecut, cam la 7.500 km. [ATTACH=CONFIG]53535[/ATTACH]
        Ce filtru este asta Delphi, marca?

        Comment


        • De ce e verde? E mucegai? [emoji23]

          Către inițiatorul thread-ului: benjk sau benjik?

          De când am observat diferența, îmi tot sare în ochi și mă derutează. Eventual, dacă nu e intenționat, poți sa corectezi...

          sent with the speed of light

          Comment


          • Originally posted by scarr View Post
            De ce e verde? E mucegai? [emoji23]
            E mucegaiul precursor al penicilinei. Ca sa fie motorul si mai sanatos.
            Serios vorbind, tu nu stii culorile filtrului de aer pentru R18?!

            Comment


            • Am crezut ca se simte izul ironiei. Normal ca era în glumă, scuze dacă a fost nepotrivită.
              Nu cunosc culorile filtrului de aer pentru R18A2 [emoji16]

              sent with the speed of light

              Comment


              • La R18Z4 e alb ca laptele si este produs de TOYO.
                kawamoto
                Senior Member
                Last edited by kawamoto; 15-11-16, 21:13.

                Comment


                • Originally posted by happa View Post
                  Ce filtru este asta Delphi, marca?
                  Purflux. Luat de pe epiesa. Daca va uitati aici, vedeti tot felul de culori: http://www.epiesa.ro/filtru-aer-hond.../subcat-10360/
                  "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                  Comment


                  • Originally posted by scarr View Post
                    Am crezut ca se simte izul ironiei. Normal ca era în glumă, scuze dacă a fost nepotrivită.
                    Nu cunosc culorile filtrului de aer pentru R18A2 [emoji16]

                    sent with the speed of light
                    Ei bine, filtrele de aer pentru R18A1 si A2 au fost verzi pe o parte si galbui pe cealalta.
                    Obisnuit de cativa ani cu filtrele astea, e greu sa ma prind la ironia cu mucegaiul, mai cu seama ca in ultimul timp discutiile de pe forum au luat-o cu totul razna.
                    Acum au aparut si albe, se pare, facute de acelasi producator thailandez.

                    @Delphi: intrebarea e care dintre cele de acolo este umed, la fel ca OEM-ul?
                    Observ ca de pe epiesa nu mai poate fi cumparat OEM-ul.
                    vtin
                    Senior Member
                    Last edited by vtin; 15-11-16, 21:09.

                    Comment


                    • Originally posted by roval1972 View Post
                      WTF!!! La 11k km nu a fost schimbat si a mai mers peste 3k. Maxim. La poluarea de la noi, praful de pe strazi, la 5k e deja imbacsit
                      Nu știu dacă ai citit, dar „specialiștii” de la Autoklass s-au certat cu Marr că nu voiau să schimbe filtrul la 13.000, că în programul de revizii e scris la 40.000. Și, dacă îmi amintesc eu bine, mi-a zis la telefon că la 24000 nu au vrut să-l mai schimbe. Deci...
                      benjk
                      Senior Member
                      Last edited by benjk; 15-11-16, 23:16.
                      '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                      Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                      Comment


                      • Originally posted by scarr View Post

                        Către inițiatorul thread-ului: benjk sau benjik?

                        De când am observat diferența, îmi tot sare în ochi și mă derutează. Eventual, dacă nu e intenționat, poți sa corectezi...
                        Sunt benjk de la benjamin și inițiala numelui de familie (mă rog, e cu „c” dar e mai interesant așa) „i”-ul acela a apărut din greșeală. Nu a mea, a adminului când a schimbat username. Well, și pe mine m-a deranjat un timp, dar am zis să nu-l mai deranjez pe ticker. Acum poate se autosesizează
                        benjk
                        Senior Member
                        Last edited by benjk; 15-11-16, 23:19.
                        '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                        Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                        Comment


                        • Originally posted by vtin View Post
                          @Delphi: intrebarea e care dintre cele de acolo este umed, la fel ca OEM-ul?
                          Sincer? Habar n-am.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • Pe bune? In ce film SF se schimba filtrul de aer la 40k??? OMG! Poate daca conduci masina la polul nord...

                            Comment


                            • Am mai scris eu pe aici, am pățit-o si eu cu Autoklass, mi-au umflat un deviz de reparație pe Casco de vreo 3 ori, si cand au fost prinși s-au făcut ca ploua si ca nu știu nimic. Pe lângă ca sunt hoți bag seama ca sunt si incompetenți.


                              Sent from my iPhone using Tapatalk
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                              Comment


                              • Originally posted by roval1972 View Post
                                Pe bune? In ce film SF se schimba filtrul de aer la 40k??? OMG! Poate daca conduci masina la polul nord...
                                In filmul asta idealist...

                                '10 CR-Z 1.5 i-VTEC IMA
                                Ex: '15 Civic 4D 1.8 i-VTEC

                                Comment

                                Working...
                                X