Polish Sibiu: '08 Honda Accord Type S 2.4 i-VTEC M/T, Dark Mocha Metallic

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    .................................
    Polish Sibiu
    Senior Member
    Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:35.

    Comment


    • #92
      Da! Bine, te urasc! Acuma esti multumit?
      Aroganta maxima sa umbli cu vopseaua aia asa perfecta, iar eu sa nu mai stiu ce sa-i fac pt ai ascunde constelatiile de pe capota! Auzi la el... sa-i reaplice protectia! Pfff!

      Etrierele le-ai facut cu vopsea normala sau pe baza de cauciuc (gen plastidip)?

      Comment


      • #93
        Fa ceva si cu plasticele alea, carenajele ca se vad tare urat.

        Foarte fain stadiul masinii, dar este imposibil de intretinut pentru...90% din posesori cred.
        Btw, la drum lung ce faci cu zburatoarele ?
        Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
        Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

        Comment


        • #94
          ..............................
          Polish Sibiu
          Senior Member
          Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:35.

          Comment


          • #95
            Incantatoare imagini! felicitari pentru munca,a iesit exceptional....impresionant! ma uit si nu mi vine sa cred.
            Civic EP3,Civic FN2
            După ce ai gândit – hotărăşte-te, după ce te-ai hotărât – nu te mai gândi. proverb japonez

            Comment


            • #96
              o superbitate. Bravo. Asa trebuei sa avem grija de masinile noastre.

              Comment


              • #97
                ...............................
                Polish Sibiu
                Senior Member
                Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:35.

                Comment


                • #98
                  Jos palaria e putin spus, felicitarile nu sint de-ajuns!

                  Dupa gustul meu la CL7/9 cromul de la grila se asorteaza grozav cu farurile insa la cum ai facut-o tu parca ele ies mai tare in evidenta. Da' nu-ti place cromul si-ti place H-ul rosu, na, de gustibus. S-o stapinesti sanatos ca frumos vad c-o tii!
                  Mai ca ma bate gindul sa-ti fac o oferta de nerefuzat
                  "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                  Comment


                  • #99
                    Cel mai frumos Accord de pe forum!

                    Comment


                    • Doar o revopsire profi te-a facut sa spui asta? Nu ma intelege gresit, nu fac referire la al meu, ca mai am mult de lucru, dar mai sunt o gramada pe aici si super ingrijite, si modificate cu gust - MHH39, Blackmagic, Dinoc etc.

                      @Polish Sibiu: Foarte frumoasa, nimic de zis, nu incercam sa iti subminez meritele. Legat de carenaj, stiam ca redevin negre daca le incalzesti cu foehn profesional, gen Bosch etc. Cel putin grila aia de sub stergatoare merge facuta asa si arata ca noua. Daca nu, vopsea si aia e.

                      Vopseaua aia de etrieri crezi ca rezista la temperaturi ridicate? Eu i-am avut pe ai mei vopsiti si dupa 2 sesiune de track day s-a topit vopseaua, s-au ars. Si nu stiu cum sa ii fac acum, electrostatic oare? Sau cu ce sa ii vopsesc?
                      Xander
                      Senior Member
                      Last edited by Xander; 04-04-17, 16:37.
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • Vopsirea electrostatica a etrierilor dupa o sablare facuta corect, am inteles ca ar fi cea mai profi operatiune din cate exista, ar fi garantata pe viata sau cel putin asa spun cei de la SRZ la care mi-as trimite si eu etrierii pentru un tratament complet.

                        Legat de masina colegului, are toate aprecierile din partea noastra dar eu personal consider ca nu merita decat daca o tii incuiata in garaj spre pastrare sau o folosesti printr-o tara civilizata. Ca s-o pastrezi la nivelul asta clar esti tipicar si in plus e nevoie de mult efort fizic si financiar. Eu sunt afectat emotional de "mostenirea" asta pe care mi-a lasat-o taica-miu de a fi chitibusar si caut sa ma debarasez de lucrurile astea pentru ca imi fac rau. Nu zic ca ar fi rau sa tii la detalii dar cand ajungi sa dai suflet unor obiecte, incepe sa fie complicat.

                        Comment


                        • Originally posted by Xander View Post
                          Doar o revopsire profi te-a facut sa spui asta? Nu ma intelege gresit, nu fac referire la al meu, ca mai am mult de lucru, dar mai sunt o gramada pe aici si super ingrijite, si modificate cu gust - MHH39, Blackmagic, Dinoc etc.
                          Daaa!

                          E ingrijita intr-un mod maniacal si apreciez pasiunea, tot respectul meu.

                          Xander, ATR-ul tau joaca in alta liga.. asteptam sa il scoti la vanzare

                          Comment


                          • Nu inteleg asta cu tara civilizata. Eu am spart la fostul accord proiectorul in austria dupa ce am luat niste pietris/sare antiderapanta . In ungaria aveam insectar pe bot iar in Germania dupa un drum noaptea aveam pana si pe trapa gaze lipicioase.
                            As cauta niste poze sa vezi ce inseamna ~40k km in Europa.
                            Singurul loc mai ferit e Elvetia, dar...deja vb de alta lume pe alta planeta.

                            LE:
                            Asta e din tarile civilizate. Exista vreo solutie? Ideea e ca de dat jos s-au dat, dar in urma lor au ramas doar puncte albe

                            Sindrom
                            Senior Member
                            Last edited by Sindrom; 04-04-17, 20:41.
                            Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                            Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                            Comment


                            • Originally posted by Polish Sibiu View Post
                              Nu am idee ce naiba sa fac la carenajele rotiilor.....daca la aia te referi...sunt decolorate...ma tot gandesc sa le vopsesc negre...sau sa le imbrac in insonorizant...nici eu nu mai stiu...astept o idee salvatoare daca aveti.....
                              pune arcuri sport
                              Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                              '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                              Comment


                              • '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''' '
                                Polish Sibiu
                                Senior Member
                                Last edited by Polish Sibiu; 22-12-18, 19:35.

                                Comment

                                Working...
                                X