DRAGOSTAN (NO. 3): '08 Honda Accord 2,4 i-VTEC M/T Type S, Carbon Bronze Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    pompa-furtun-receptor. pedala era usor de inspectat vizual.
    sigpic

    Comment


    • #62
      Pompa

      Comment


      • #63
        Dragoș, îmi aduc aminte când am luat-o că Tibica a menționat ceva cum că ar fi schimbat cilindrul. Poate scrie ceva prin carte, să verifici, și eu sunt tare curios care-i problema, ce s-a întâmplat acolo.
        -------------------
        There is no point of having if you can't share.

        Comment


        • #64
          Avem un castigator. Cum au intuit Liviu si Traian, pompa a facut poc. Comandat piesa, astazi ar trebui sa fie gata. Avand in vedere ca ieri am avut de facut un drum urgent pana la Constanta, ma bucur ca s-a intamplat asa si nu am ramas pe autostrada, pe banda de urgenta, in ploaie torentiala, pana ar fi venit platforma. Pe langa faptul ca nu mai ajungeam sigur la timp sa rezolv task-ul, mai era si destul de periculos.
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • #65
            Hmmm, destul de naspa ca a facut poc asa din senin. Daca mi se intampla asta in concediu ii dau foc.
            ex. Accord CL7 Executive 2,0 M/T Arctic Blue Pearl

            Comment


            • #66
              N-am mai scris pe aici de cand cu patania cu pompa. Pana la urma s-a dovedit ca masina nu mai avea pompa originala, ci o pompa aftermarket no-name. Cam asta poti sa patesti cand esti fericit ca faci o economie de cativa zeci de lei. Am pus in loc TRW, ar trebui sa fie ok.

              Intre timp am dus si jantele de EP3 la vopsit. Vor fi un gri foarte deschis cu ceva perla inchisa. Abia astept sa vad cum ies.

              Astazi am comandat si gumele noi de vara, Goodyear Asymmetric 3 225/45/17 91Y.

              In top au mai fost Conti SportContact5 (am avut pe albastra, foarte bune pe tot ce tine de aderenta uscat/umed si zgomot de rulare, doar ca s-au tocit foarte repede-problema recunoascuta a lor) si Falken Ziex914/Falken FK453 care stau foarte ok in review-uri si sunt foarte ieftine raportat la Conti si Goodyear. Am Falken HS449 de iarna pt albastra, foarte ok, raport calitate-pret imbatabil.
              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

              Comment


              • #67
                Si rezultatul:
                Click image for larger version

Name:	02ed9a27-5898-42ba-bdd8-35f3f8fd81d8.jpg
Views:	1
Size:	56.7 KB
ID:	722525Click image for larger version

Name:	a3e09ed9-2f31-4284-8198-786f54c02dda.jpg
Views:	1
Size:	48.4 KB
ID:	722517Click image for larger version

Name:	91109845-1dca-4e43-b721-27483e444417.jpg
Views:	1
Size:	55.2 KB
ID:	722518Click image for larger version

Name:	07064008-b186-47a7-9655-5fc2c8cd4cbb.jpg
Views:	1
Size:	51.3 KB
ID:	722519Click image for larger version

Name:	3566b637-d8a7-4d04-b08e-1e33dd6d3884.jpg
Views:	1
Size:	50.2 KB
ID:	722520Click image for larger version

Name:	55e0facf-78ef-4030-bdd3-1c550f054f4f.jpg
Views:	1
Size:	55.9 KB
ID:	722521Click image for larger version

Name:	8c9bdfbb-db73-484a-a651-0211610446ab.jpg
Views:	1
Size:	53.4 KB
ID:	722522Click image for larger version

Name:	007e6b42-f5a4-4206-a43d-cc18212d054a.jpg
Views:	1
Size:	58.2 KB
ID:	722523Click image for larger version

Name:	4c37223f-6d54-4e16-bf9a-1cc996c89846.jpg
Views:	1
Size:	55.4 KB
ID:	722524Click image for larger version

Name:	b24c19dd-bb80-46db-9c16-a3f019eb4202.jpg
Views:	1
Size:	50.8 KB
ID:	722516
                Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                Comment


                • #68
                  Acum esti de invidiat pe aici [emoji846]

                  Comment


                  • #69
                    Acum trebuie sa o cobori un pic sa arate si mai bine.
                    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                    Comment


                    • #70
                      Frumoasa...putin mai joasa ar fi

                      Comment


                      • #71
                        Dau bine jantele Dacă ar fi fost +1 size, ar fi fost de si mai mare efect.
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • #72
                          Poti mari diametru si s-o cobori in photoshop pentru like-uri, dar las-o asa pentru ca e superba cand e si functionala
                          Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                          … Jazz do it ...

                          Comment


                          • #73
                            superba e, ca sa fie perfecta trebuie neaparat astea http://www.epiesa.ro/set-suspensie-a.../part-2207814/
                            chilipir
                            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                            '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                            Comment


                            • #74
                              Sa le luam pe rand:
                              -17" zic eu ca este compromisul ideal intre aspect, confort si practicabilitate. 18 cu talon de 40 deja e putin cam mult pentru santurile, gropile si sinele de tramvai autohtone. Si nu ma refer la confortul de rulare, ci la riscul de a face galme/pene.
                              -da, stiu, ar arata si mai bine putin mai joasa. Momentan insa va ramane asa, inca ma obisnuiesc cu ea. E oricum mai joasa cam cu 30mm fata de cl7(15mm din suspensie, 15mm din fuste) si deja nu prea mai pot parca ok in majoritatea parcarilor in spic la bordura, ca deh, borduri de juma' de metru. Mai ramane asa, cel putin pana la anul, cand mai vedem. E totusi singura masina, care trebuie sa faca de toate-mers zi de zi, concedii, etc

                              Ca tot veni vorba de facut de toate, astazi am dus-o pe circuit la ATA(Academia Titi Aur). M-am dat in 2 sesiuni de cate 10 minute si spre surprinderea mea, masina s-a comportat mult peste asteptari. Gumele s-au comportat excelent, iar masina per ansamblu foarte ok tinand cont de suspensia si franele stock. E adevarat, are bara stabilizatoare pe spate mai groasa si amortizoare realtiv noi, insa chiar si asa, ma asteptam la mai rau.
                              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by dragostan View Post
                                Sa le luam pe rand:
                                18 cu talon de 40 deja e putin cam mult pentru santurile, gropile si sinele de tramvai autohtone. Si nu ma refer la confortul de rulare, ci la riscul de a face galme/pene.
                                E cam mult /40 R18 pentru daily use. Am iesit si eu putin cu accord-ul incaltat cu 18" prin oras si mi-am adus aminte de vremurile cand eram "low'n slow" cu 206-ele adica oprit la mai toate denivelarile si liniile de tramvai. Pentru un daily...e absolut imposibil sa mergi, daca vrei sa te misti si repede.
                                Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                                Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                                Comment

                                Working...
                                X