SILENTDEAD: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Royal Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ti-o iei de la ambele mentionate la sfarsit daca esti stock asa ca stai linistit.
    Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

    Comment


    • nu sunt eu cu cursele sau liniutule, asta a fost asa de distractie si ca el m-a provocat

      Comment


      • Am scos astazi modulul bluetooth, sper sa ma tina bateria mai mult

        Comment


        • Eu cu 1.8 tsi m-am dus in fata cam o jumatate de masina pana la 180...dupa am ramas fara sosea. Cu 2.0 tdi 170 n-am incercat.
          Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
          Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
          ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

          Comment


          • Stie cineva cum fac sa dispara cutele astea? am incerc si cu o solutie din italia de revitalizare, singuru lucru e ca a facut-o mai lucioasa
            Attached Files

            Comment


            • Nu cred ca ies. Asa face pielea ecologică la folosire īndelungata. Sa vezi scaunul meu de zici ca se subțiază pielea. Singura soluție zic eu ca ar fi o retapițare dacă merita pentru tine.
              2008 Honda Accord 2.0 i-VTEC M/T SSE Carbon Bronze Pearl

              Comment


              • Īncearcă leatherique, daca soluția lăsa pielea lucioasa este o soluție proasta Ai grija sa urmărești instructiunile ca altfel mu rezolvi nimic.

                Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
                EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                Del Sol '94 ESI
                CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                BMW Z4 '03 Titan Silver

                Comment


                • Nu ma detanjeaza asa rau stadiul in care este acum, dar nu vreau sa ajung sa crape sau sa se ia culoarea

                  Comment


                  • Cutele au apărut ca nu a fost īntreținută pielea, īntreținerea trebuie făcută minim 1 data pe an. Eu am reușit sa mai scot din cute cu tratamentul de la leatherique si pielea a devenit mai moale.

                    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
                    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                    Del Sol '94 ESI
                    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                    BMW Z4 '03 Titan Silver

                    Comment


                    • Eu folosesc in functie gradul de utilizare al masinii niste servetele de la MEGUIAR'S.

                      Vezi postul #53 de la mine cu before&after tratament si curatat.

                      Din poze pare si pielea destul de intarita si n-ar strica un tratament fie leatherique fie de la meguaiar's .
                      Ex: 06' Honda Accord 2.2 i-cdti
                      Current: '02 Peugeot 206 2.0hdi/ '10 Fiat 500 1.2L/ '02 Smart 42 0,6/ '07 Mitsubishi Outlander 2.0DiD

                      Comment


                      • @Sindrom ai vreun site extern (preferabil UK) cu un kit bun de leatherique ? si eu am nevoie, fix pt aceeasi culoare si problema.
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • Leatherique are un singur kit pentru toate culorile, difera doar cantitatea.
                          Kitul contine ulei si cleaner.

                          http://www.leatherique.com/
                          EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                          Del Sol '94 ESI
                          CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                          BMW Z4 '03 Titan Silver

                          Comment


                          • Am vazut ca incepe din ce in ce mai greu sa imi citeasca cd-urile. De obicei mi-l scoate inapoi de 3 ori pana sa il ia, si uneori sacadeaza melodia. E vreo modalitate de curatare? Am vrut sa incerc cu cd de curatare a unitatii optice, din ala cu perii, dar nu l-am mai gasit si nici in oras nu au...

                            Comment


                            • Degeaba. L-am curățat si paracurățat cu cd-ul de curățare, degeaba. Tot așa face! Mie mi se īntāmplă să-l scoată de 7-8 ori, pānă să-l citească.

                              Altă soluție? ( nu vreau xcarlink, grom sau alte alea, deocamdată, cel putin)
                              Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
                              epitesti.ro
                              anunturi.epitesti.ro

                              Comment


                              • Hi de navi īmi face și mie la fel (@ Sorin), pe cānd unitatea originala mergea perfect. Nu mă īntorc īnsă la ea, o să pun ceva xcarlink /grom și asta e.

                                De felul cum se aude īn unitate atunci cānd schimbă Cd-ul, mai repede mi se pare că nu reușește să īl prindă bine, decāt că nu īl poate citi.

                                @Silentdead - eu am un CD cu perii pentru lentilă, dacă ai drum prin București și vrei să-l īncerci.
                                Dacă te gāndești totuși să schimbi unitatea, eu o am pe a mea disponibilă după ce am pus navigația, și din fericire nu are nici o problemă, poți să o testezi să vezi cum e.
                                -------------------
                                There is no point of having if you can't share.

                                Comment

                                Working...
                                X