SILENTDEAD: '07 Honda Accord 2.0 M/T Executive, Royal Blue Pearl

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La Ploiesti, Proleasing mai e o alegere buna.
    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

    Comment


    • Multumesc de sfaturi, dar masina din pacate a ramas la autoklass, nu vrea mama sa complice.Constatarea a fost facuta si e usor indoita bara transversala(cea de sub aia de plastic) si am facut cerere sa o schimbe. Astept sa vedem daca accepta, ca cica e de la un accident mai vechi asa. In plus de asta am ghinionul sa nu mai citeasca cd-uri sau sa le scoata. A zis ca o sa repare si asta acolo, dar deja ma trec fiori cand ma gandesc... sper sa iasa bine, rau e sa nu fi la fata locului

      Comment


      • Originally posted by Sillentdead View Post
        Multumesc de sfaturi, dar masina din pacate a ramas la autoklass, nu vrea mama sa complice.Constatarea a fost facuta si e usor indoita bara transversala(cea de sub aia de plastic) si am facut cerere sa o schimbe. Astept sa vedem daca accepta, ca cica e de la un accident mai vechi asa. In plus de asta am ghinionul sa nu mai citeasca cd-uri sau sa le scoata. A zis ca o sa repare si asta acolo, dar deja ma trec fiori cand ma gandesc... sper sa iasa bine, rau e sa nu fi la fata locului
        O alternativă relativ ieftină la treaba cu Cd-urile ar fi Yatour. Eu am unul pe cealaltă mașină și își face treaba exemplar.

        Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
        Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

        Comment


        • Problema e simpla, le ceri sa iti inlocuiasca toate componentele afectate cu altele noi, fara peteceli, lipituri si alte tiganii. Componentele la Honda vin gata vopsite si astfel scapi de un stres.

          Comment


          • Euroins? Good luck with that!

            Comment


            • cererea de inlocuire a fost aprobata, saptamana viitoare se duce in service cu masina

              Comment


              • Masina a fost reparata, in schimb nu au avut "expert" sa imi faca si magazia de cd-uri. Mi-a facut tata un video si apare Cd-error cum baga cheia in contact si se aude un harait ciudat. Cum pot sa rezolv aceasta problema?

                Comment


                • Trebuie schimbată unitatea CD player. Se potrivește de la 2.0, 2.4 și presupun că și 2.2 din generația asta. Dar trebuie demontat tot HU până ajungi la unitatea în sine.
                  -------------------
                  There is no point of having if you can't share.

                  Comment


                  • nu merge reparata? ca banuiesc ca e destul de scumpa una

                    Comment


                    • Originally posted by Sillentdead View Post
                      nu merge reparata? ca banuiesc ca e destul de scumpa una
                      Ori reparata ori luata vreuna de la dezmembrari. Pe Lings unitatea, ca si amplificatorul au preturi amutitoare.
                      "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                      Comment


                      • Revin cu noutati: Masina a fost programata pt inlocuirea airbagului pasager si schimbarea senzorilor de parcare(din cauza tamponarii). Intre timp aici in Uk tot pe japoneze am ramas si mi-am luat o mazda 6 din 2004.Accord-ul era prea scump pt buzunarul meu. Culoarea e aproape identica cu a accordului si diferenta de design nu e foarte mare. O sa revin maine cu poze

                        Comment








                        • Comment


                          • Frumoasa masina, culoarea. Platforma e comuna cu mondeo 2, foarte bine echilibrata. Cati mai multi km fara probleme.

                            Comment


                            • salutare! Ce pot sa spun... virusul honda. O sa fac maine topic separat.Este accord 2.2 icdti executive.O mai am si pe cea din RO. Stie cineva si poate sa imi comfirme daca pe faza scurta sunt becuri D2S, pe faza lunga HB3, interior w5w si cel care lumineaza butonul de incalzire scaune ce tip e ?


                              Sillentdead
                              Senior Member
                              Last edited by Sillentdead; 18-12-16, 21:10.

                              Comment

                              Working...
                              X