MotoGP 2011

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • MotoGP 2011

    http://www.foxsports.com.au/motor-sp...rom=public_rss

  • #2
    Teste de saptamana asta:

    1. Marco Simoncelli ITA San Carlo Honda Gresini 2m 0.757s (42 laps)
    2. Casey Stoner AUS Repsol Honda Team 2m 0.811s (42 laps)
    3. Jorge Lorenzo ESP Yamaha Factory Racing 2m 0.845s (46 laps)
    4. Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team 2m 0.945s (51 laps)
    5. Ben Spies USA Yamaha Factory Racing 2m 1.002s (60 laps)
    6. Dani Pedrosa ESP Repsol Honda Team 2m 1.241s (44 laps)
    7. Hiroshi Aoyama JPN San Carlo Honda Gresini 2m 1.353s (63 laps)
    8. Nicky Hayden USA Ducati Team 2m 1.534s (60 laps)
    9. Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 2m 1.651s (32 laps)
    10. Valentino Rossi ITA Ducati Team 2m 1.842s (52 laps)
    No signature

    Comment


    • #3
      Anul asta sunt de urmarit Ben Spies, Rossi si Stoner.

      Comment


      • #4
        As adauga un Simoncelli si poate un Dovizioso .... cat despre Stoner, nush ce sa zic, greseste mult. Spies promite, dar nu-l vad inca in stare sa-l bata pe Lorenzo asta ca sa ramanem in curtea Yamaha.
        http://eurosport.yahoo.com/03022011/...ts-sepang.html

        Pacat de Vale ca nu se poate recupera in timp util, insa dc castiga campionatu cu handicapu asta de la inceput, o sa inchida gura si generatiei noi si mai vechi de rideri pt totdeauna.
        http://eurosport.yahoo.com/03022011/...loser-top.html

        Ultima zi de teste http://eurosport.yahoo.com/03022011/...es-sepang.html

        De abia astept sa inceapa spectacolul!
        R 42659 - Milano Red Ep3

        Comment


        • #5
          Pe Ducati cam toti gresesc... Totusi, Stoner are sange in el si, pana una-alta, este singurul care a facut ceva la echipa italiana. Dintotdeauna am fost tentat sa-l compar cu Pedrosa si... stim cu totii cine a demonstrat ca e barbat.
          Spies are stofa de campion. Pe Lorenzo nu-l suport, macar ca a incercat sa fure din "festivitatile" lui Vale.
          Rossi nu mai trebuie sa demonstreze nimic. Cel mult ca poate lua campionatul pe orice ar concura.

          Si eu astept cu sufletul la gura sa-nceapa nebunia! Numai sa fie nebunie...

          LE: poza de Simoncelli
          vtin
          Senior Member
          Last edited by vtin; 04-02-11, 19:02.

          Comment


          • #6
            Eu zic ca Stoner e cel mai rapid pilot din GP de la Doohan incoace . Pe Honda va fi mult mai rapid fata de Ducati .Spies va fi de urmarit in 2011 . Are un sezon doar la clasa mare si deja a realizat destule. Lorenzo va fi in fata fara doar si poate, Pedrosa are el zilele lui cand e de neajuns . Doctorul e singurul dintre cei buni pe care nu-l mai vad acolo in fata in sezonul actual. Cred ca mutarea la Ducati e un pas inapoi pentru el . E adevarat ca vine dupa accidentare dar nu prea sa descurcat pe motocicleta rosie pana in prezent . Vedem dupa primele curse mai clar cum stau lucrurile..
            No signature

            Comment


            • #7
              pai rossi are nevoie de acomodare. motorul v4 se comporta diferit fata de 4L, toate reflexele ii sunt "setate" pe 4L. o sa se acomodeze si o sa faca spectacol cu sigurata.
              HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
              HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
              vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
              KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

              Comment


              • #8
                Originally posted by _41_ View Post
                Eu zic ca Stoner e cel mai rapid pilot din GP de la Doohan incoace . Pe Honda va fi mult mai rapid fata de Ducati ........ Doctorul e singurul dintre cei buni pe care nu-l mai vad acolo in fata in sezonul actual. Cred ca mutarea la Ducati e un pas inapoi pentru el . E adevarat ca vine dupa accidentare dar nu prea sa descurcat pe motocicleta rosie pana in prezent . Vedem dupa primele curse mai clar cum stau lucrurile..
                si pe ce te bazezi cand spui asta depre Stoner? poate doar ca esti fan, altfel prestatiile lui nu sustin nici pe departe ce spui tu ... Lorenzo l-a batut de i-a sunat apa in cap, k sa nu mai zic de Doctor

                dupa cum zicea si Mad_wob, cu doar 2 sesiuni de teste si probleme fizice serioase nu poti sa ai cine stie ce rezultate si nici nu ma astept pana la jumatatea campionatului sa aiba cine stie ce performanta ... dar si cand si-o reveni si adapta sa vezi ce o sa-i mai opereze
                R 42659 - Milano Red Ep3

                Comment


                • #9
                  Originally posted by kinky_boy View Post
                  si pe ce te bazezi cand spui asta depre Stoner? poate doar ca esti fan, altfel prestatiile lui nu sustin nici pe departe ce spui tu ... Lorenzo l-a batut de i-a sunat apa in cap, k sa nu mai zic de Doctor
                  Ma bazez pe timpii pe care-i obtine . Rossi e cu 3 sec mai lent pe aceelasi Ducati. Capirossi , Melandri, Hayden , Kalio nu s-au apropiat nici ei de australian .
                  La Valencia in primele teste a fost cel mai rapid pe o motocicleta pe care sa urcat prima data. In plus are un titlu in fata doctorului pe Ducati ala lent!
                  Au tot urlat atunci fanii Rossi ca Ducati ar fi mai rapid ca nu stiu ce.. Anul asta vedem valoarea doctorului pe Ducati ala "rapid".
                  Nu sunt fan Stoner neaparat desi cred ca e cel mai rapid de acolo.
                  Ma bucur pentru oricine il bate pe Rossi si dupa cum merg treburile va fi un sezon excelent 2011
                  No signature

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by _41_ View Post
                    Ma bucur pentru oricine il bate pe Rossi si dupa cum merg treburile va fi un sezon excelent 2011
                    Mda, gandesc la fel. Desi am fost fan Rossi mult timp.
                    Daca anul asta nu-si va mai baga coada Puig, Stoner va fi o nuca foarte tare. Oricum, Repsol Honda ar trebui s-o termine cu duetul spaniol.

                    Comment


                    • #11
                      valoarea lui rossi e demonstrata de nenumarate ori. e pur si simplu cel mai bun. nu sunt fan insa nu am cum sa nu ii admir calitatile. imi amintesc de trecerea la yamaha, cum spuneau comentatorii ca s-a ingropat, e gata cu el, ce mare prostie a facut...restul e istorie.
                      HONDA ciVic Type S (FN1) - Injen - Weapon-R - Invidia - COOL IT - Eibach - Drag Wheels - REPSOL - Magnat - Skunk2
                      HONDA CRX DEL SOL VTI (EG2)......in progress
                      vw scirocco mk 1 G60 kompressor stage 2
                      KAWASAKI ZX-6 RR Ninja

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by vtin View Post
                        Mda, gandesc la fel. Desi am fost fan Rossi mult timp.
                        Daca anul asta nu-si va mai baga coada Puig, Stoner va fi o nuca foarte tare. Oricum, Repsol Honda ar trebui s-o termine cu duetul spaniol.
                        Si eu am impresia ca Puig cu Pedrosa cu tot au dus in jos echipa Repsol . Cum a lipsit spaniolul pe final de sezon cum a mers Dovizioso in fata. Din cate stiu Suppo va trece la conducere in 2011 .
                        No signature

                        Comment


                        • #13
                          Salut. Am atasat calendarul CNR pe 2011, poate e cineva interesat.


                          Calendar CNR 2011

                          Etapa 1-Raliul Brasovului-08 - 09 aprilie-C.S. AUTOBLIC-asfalt
                          Etapa 2-Raliul Muresului-06 - 07 mai-C.S. AMC RACING-asfalt
                          Etapa 3-Raliul Clujului-28 - 29 mai-C.S. SAVU RACING-asfalt
                          Etapa 4-Raliul Argesului-17 - 18 iunie-C.S. HATTERS-asfalt
                          Etapa 5-Raliul Sibiului-08 - 09 iulie-C.S. SCORPION RALLY TEAM-macadam
                          Etapa 6-Raliul Aradului-05 – 06 august-C.S. AMC RACING-macadam
                          Etapa 7-Raliul Tara Barsei-02-03 septembrie-C.S. AUTOBLIC-macadam
                          Etapa 8-Raliul Iasului-23-24 septembrie-A.C.S MOTORSPORT IASI-macadam
                          Etapa 9-Raliul Bacaului*-14-15 octombrie-A.C.S. RALLY SPIRIT-macadam

                          Comment


                          • #14
                            asta e un topic despre campionatu mondial de motociclism, deci cred ca ai postat total aiurea calendarul de raliu

                            poate il muta un moderator, ms
                            R 42659 - Milano Red Ep3

                            Comment


                            • #15
                              Imi permit un pronostic pentru 2011

                              1. Lorenzo
                              2. Stoner
                              3. Pedrosa
                              4. Rossi
                              5. Spies
                              www.sspbike.ro

                              Comment

                              Working...
                              X