Stiri din tabara BAR Honda

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    poate a vazut si prototip-ul de la ferrari si stie, sau e sigur ca au niste chestii ce ferrari inca nu le-au vazut... :roll:
    http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

    Comment


    • #47
      Si ne explici si noua cum l-ar fi putut vedea? Sau mai bine spus ... cum de a avut ocazia sa il vada ruland? :lol: :lol: :lol:

      El se referea mai bine zis la faptul ca 007 este (poate) peste F2004. Dar F2005 e cu totul alta poveste.
      "Forget about Boxster, SLK, Z4. They are cars for ladies. Honda S2000 is a car for real men..." Jeremy Clarkson, TopGear guru.

      Comment


      • #48
        asa cum au testat si cei de la honda prototip-ul de 2005 asa au testat si cei de la ferrari, si acolo in "paddock" lumea afla mai repede decat noi anumite chestii. dar nah cine stie, poate vorbeste prostii 8)
        http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

        Comment


        • #49
          Sau mai pe romaneste:

          http://bumerang.ro/articles.php?channel_id=42&id=2250
          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

          Comment


          • #50
            Cutia de viteze creata de BAR nu a fost interzisa "la cererea mafiotilor". In primul rand ea nu este regulamentara pentru ca in Formula 1 nu se accepta ca sa se faca schimbul de viteze fara nici o pierdere la nivelul turatiei ci trebuie sa existe un anumit spatiu de timp.

            BAR va trebui sa se conformeze.
            Without racing, there is no Honda

            Comment


            • #51
              News

              29 December 2004
              'I can win title' - Button

              BAR may be his second choice, but British F1 driver Jenson Button reckons he could challenge Michael Schumacher for the 2005 world championship. "Some people might say I'm too confident," he admitted in Autosport magazine. Despite wanting to switch to Frank Williams' BMW-powered team for 2005, 25-year-old JB still thinks Brackley-based BAR has the ability to prepare him a winning car next year.

              Button also denies that Dave Richards' departure will necessarily have an adverse effect on the team. "David was helpful," Jenson admitted, "but so were a lot of other people -- especially the engineers."

              He's keen, too, to sketch his own influence on BAR progress. "I think I'm driving smoother than I was," said Button, "because I've had so much confidence in the car."




              Sa-l mai credem ? :roll:
              http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

              Comment


              • #52
                Vise placute Jenson!

                O alta stire legata de Jenson este ca a ramas in continuare cu aceeasi companie de impresariat, doar ca fostul lui manager a fost demis.
                Without racing, there is no Honda

                Comment


                • #53
                  ....O alta stire de ultima ora, pe care am citit-o in ceva reviste de specialitate si de aceea nu pot sa dau un link, este ca, Takuma Sato si-a mai agatat un sponzor, prestigioasa companie nipona Shiseido, din ramura "frumoasa" a vietii, creme&parfumuri, pudre&co.!
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • #54
                    atata timp cat JB viseaza la Honda, cred ca are sanse, dar daca ajungea la bemwe ramanea cu visele :lol: :P

                    am inteles ca s-au incetinit masinile de f1 cu 2-3 secunde pe tur, shummy spunea ca sunt foarte lente masinile, nici numai seamana cu ce a fost anul trecut :?

                    restrictiile ptr. 2005 vor fi:
                    - cauciucuri mai tari (ptr. calificari si cursa)
                    - motoare mai fiabile (ptr. 2 curse)
                    - restrictii la aerodynamic downforce (ceea ce mi se pare o prostie)
                    http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                    Comment


                    • #55
                      Pe unele circuite vor fi chiar mai lente. Iar din 2006 vor fi si mai lente!

                      Pneurile nu se vor mai putea schimba in timpul cursei decat in cazuri speciale, cand ploua.

                      De aceea Ferrari si BAR au fost asa de lente in testele de luna trecuta de la Barcelona si Jerez: pentru ca ambele au rulat cu monoposturile de anul viitor aproape gata.
                      Without racing, there is no Honda

                      Comment


                      • #56
                        Ceva de genul asta citeam si eu, cum ca in jur de 1-2 sec. / tur vor pierde comparativ cu anul trecut.Dar tot circul facut in jurul aerodinamicii se pare ca, va fi incet recuperat, doar cu o singura exceptie: forta de apasare provocata de difuzer, aia se pare ca, nu mai poate fi recuperata.
                        De observat se va putea observa in special la intrarea in curbe.

                        BAR si Williams cica au copiat sistemul ala de la Renault, de a lua starturi de rachete, dar nu stiu ce folos va avea daca TCS-ul nu va fi permis decat de la 100 km/h.
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                        Comment


                        • #57
                          puteau sa limiteze din motor si restul sa le lase pe toate, asa strica tot.

                          hondatu, explica-mi si mie cum difuzerele apasa ? ca asta nu prea am inteles-o.
                          http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                          Comment


                          • #58
                            Pai rolul lor e de a mentine o forta de apasare maxima pe partea din spate a monopostului si acum dupa noile regulamente, acei cativa centimetri care trebuiesc modificati in structura acestora va face ca ele sa nu mai fie asa jos plasate si deci va exista un gol de aer mai mare pana la sol.Cel putin asta am inteles eu din ce se vaicareau unii prin niste interviuri.
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • #59
                              eu cred ca difuserul are efectul de a reduce turbulentele de sub masina si din spatele masinii, si o mentine mai drept pe drum, o face mai stabila.
                              probabil ca reduce si cantitatea/presiunea de aer ce se aduna sub masina de la curenti, dar sa o apese mai tare nu prea cred...
                              http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                              Comment


                              • #60
                                Anthony Davidson si Enrique Bernoldi - adica cei doi piloti de teste ai echipei in acest sezon au iesit pe pista de la Jerez.

                                Timpi:

                                Davidson: 01:18:202
                                Bernoldi: 01:19:255

                                Pe pista au mai fost Heidfeld (01:17:457) si Webber (01:17:593) ambii de la BMW.Williams.
                                Without racing, there is no Honda

                                Comment

                                Working...
                                X