Noul Civic Type R 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Pe-asta am vazut-o si eu . Sunt curios cum arata volanul!
    '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
    '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
    Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

    "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

    Comment


    • #92
      ...in curand, pe marile ecrane, la Geneva
      Attached Files
      '18 BMW X1 18xd
      '15 BMW i3 range extender
      ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

      Comment


      • #93
        Cumva nu vad eu bine, sau in poze parca are 5 usi ?.

        Comment


        • #94
          Vezi bine, Type R 2015 e in 5 usi
          ticker
          Administrator
          Last edited by ticker; 13-02-15, 16:23.
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #95

            Comment


            • #96
              Incepe sa imi placa din ce in ce mai mult. Cu mare nerabdare astept ocazia unui test drive (chiar daca ma urc in avion si ma duc la Budapesta, la nevoie).
              Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

              Comment


              • #97
                Am inteles din surse sigure ca o sa bata spre 40k... Cand am luat eu Accordul in feb. 2007 inca se vindea EP3, probabil era vreo promotie, era pe final, deja aparuse noul Civic etc, dar tin minte ca se vindea la 22k... Concluziile le trageti singuri!
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • #98
                  Mie nu mi se pare scumpa.
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #99
                    Daca e sa o compari cu ceva echivalent dpdv putere, nu pare scumpa, intr-adevar (" e pe-acolo...").

                    38-40k mi se pare totusi digerabil, pentru cine isi permite sa o si intretina asa cum trebuie.
                    Wagner
                    Senior Member
                    Last edited by Wagner; 13-02-15, 19:19.
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                    Comment


                    • Eu imi doresc masina asta la nebunie. Problema e de unde fac rost de bani, cati or trebui. Am un feeling ca o sa astept primul val de predari de leasing.
                      ....

                      Comment


                      • Eu am asteptat 8 ani pentru o predare de leasing. Pretul era digerabil la 35k in varianta de echipare premium, dar la 40k este aproape dublu fata de versiunile anterioare si masina nu are nicio tehnologie noua. Kituri brembo gasesti si pe Megane RS de 22k, deci nu se justifica cei 10-15k peste pretul unui FN2.

                        Deja concurenta clasei compacte bate in AWD-uri si cutii DSG, kiturile turbo, brembo si suspensia adaptiva sunt standard.

                        Arata demential, nimic de spus dar nu aspectul va vinde la pretul ala. Trebuie sa demonstreze ca este mai bun decat concurenta la 40k.
                        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                        ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                        Comment


                        • @Doc : sunt sigur ca nu toata lumea e asa pragmatica.
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

                          '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                          Comment


                          • Daca acum 7-8 ani erau mai multi clienti de Type-R, ce te face sa crezi ca in 2015 numarul lor va fi mai mare?
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • daca ar fi sa aloc buget ptr asa o masina ar fi maxim 25k eur
                              nu stiu daca de la 40k noua ajunge sh la banii astia intr-o stare decenta

                              sent using digital smoke
                              "Ethics. That's always so inconvenient."
                              Cal Lightman

                              Comment


                              • Masina asta o cumperi pt ca ti-o doresti. Eu cand am luat Civicul nu m-a interesat nicio alta masina din clasa ei (dotari, pret etc.). Totusi, oricat de mult mi-ar placea, oricat de bine ar arata, nu e cam scumpa? Pana in 30k gasesti Megane RS, care e tot acolo la performante si arata wow si el. Cred ca intelegeti ce vreau sa zic. Eu si dupa 5 ani de Civic, tot Civic as lua, astept cu nerabdare noul Type-R, il vreau, dar chiar si-asa pretul ma cam pune pe ganduri.
                                '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
                                '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
                                Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

                                "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

                                Comment

                                Working...
                                X