Noul Honda Civic Hatchback 2011 [facelift 1] 2014 [facelift 2] 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am vazut-o si eu ieri in Top Gear. Foarte, dar foarte tentanta masina! Ca pret cred ca se va duce in zona hot hatch de serie mica, undeva in jurul a 35 000 Euro. Eu de ieri cochetez cu gindul achizitiei uneia.
    "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

    Comment


    • 30k lire sterline = 57kusd

      Comment


      • As paria pe +35.000 de EURO
        ....

        Comment


        • Maaa... a-ți auzit de butonul +R care va fi pe volan?
          Sau e doar un zvon?
          O sa vină cu 2 "hărți" ?!!!

          Sent from my Samsung Galaxy Note II GT-N7100 using Tapatalk 2
          HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
          CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

          Comment


          • La peste 50k $ ar fi mai scump decât evo/sti/Audi s3/ golf R/ chiar și A45 AMG

            Comment


            • Originally posted by Robby_Alessio View Post
              Maaa... a-ți auzit de butonul +R care va fi pe volan?
              Sau e doar un zvon?
              O sa vină cu 2 "hărți" ?!!!
              E probabil ceva similar cu IDS+ de la opel (si multi altii). Modifica setarile motorului/suspensiei/directiei, era si cazul sa ajung in randul lumii.
              ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
              Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
              Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
              Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

              Comment


              • Originally posted by dinoc View Post
                La peste 50k $ ar fi mai scump decât evo/sti/Audi s3/ golf R/ chiar și A45 AMG

                alea costa minim 45000 euro, deci sunt cu minim 10000 mai scumpe...

                sambata voi merge si eu la salon sa o vad live.
                2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                Ex:
                2014 Honda Civic Executive
                2011 Honda Civic GT

                Comment


                • Nu știu despre ce salon vorbești dar n-ar strica niște poze pt colegii de pe forum.
                  Ex: Honda Civic 1.8 i-VTEC

                  Comment


                  • Ala de la Paris

                    Comment


                    • Oricum nu il cumpara multa lume nici la 25k cat era FN2-ul... Masinile astea sport nasc pasiuni, multa lume discuta despre ele, dar cand vine vorba sa dea banii ezita. Si este perfect de inteles, fiindca nu sunt deloc all-roundere. Vin la pachet cu o serie de "probleme" peste care foarte putini pot trece cu vederea. Mie personal FN2 mi se pare o masina destul de hardcore in felul ei (directie, confort, suspensie, tipul de motor etc0 si cu toate astea uite cate sunt la vanzare SH la preturi bune (unele si in stare buna) si nimeni nu le vrea... Lasati-ma sa fiu sceptic ca o sa aruncati 40k pe noul TypeR...

                      Nu zic asta ca sa tai aripile cuiva, doar voiam sa imi spun parerea. Mie mi se pare exagerat la design noul R, daca si acum am mici probleme sa port sacou si costum si sa ma duc la intalniri cu FN2-ul, cu cel nou as zice ca e exclus din start. Ori asta il face cu atat mai putin all-rounder.
                      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                      Comment


                      • Stai sa vedem ce se pastreaza la versiunea de serie. Asta e inca un concept...
                        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                        sigpic

                        Comment


                        • Asta e versiunea de serie. Nu mai scot nimic de pe ea.

                          Comment


                          • Nu e versiunea de serie.

                            http://www.hondanews.eu/en/carnewsdetail/?id=4276

                            Daca te uiti aici scrie: Honda Civic Type R Concept II
                            Civic Type R Concept II
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                            sigpic

                            Comment


                            • Da, e o mica bomba specializata si iti impune destule limitari: confort, costurile de intretinere mari, n-o poti baga pe orice drum etc. Dar asta le e farmecul, jucarii pentru barbati! Foarte tentanta, s-o vad in realitate!
                              Si, da, Xander are dreptate, nu e de costum cravata. Nu-i nimic, Nomex pentru ea si tinuta office pentru Accord
                              "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                              Comment


                              • Xander, masinile ca si ceasurile, dupa moment si dupa tinuta, nimeni nu ne impiedica sa avem mai multe, asadar.....
                                Ele reprezinta o etapa din viata noastra si in acelasi timp vor trezi in noi niste amintiri placute.
                                Curajul este virtutea care face posibile celelalte virtuti. Winston Churchill

                                Comment

                                Working...
                                X