Noul Honda Civic Hatchback 2011 [facelift 1] 2014 [facelift 2] 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Imi plac jantele pacat ca nu au adus imbunatatiri la suspensi motor si altele.
    2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
    EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

    Comment


    • Poate vor scoate un Type-S la un moment dat.
      Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
      In cautare de altceva

      Comment


      • Honda CEO Ito announces new Civic Type R and new Compact SUV model

        New Civic Type R for Europe in 2015
        All new compact SUV model
        3 new hybrid technologies announced
        Honda to launch all new fuel cell electric model in Japan, US and Europe in 2015
        Total annual global customers forecasted at 39 million per year by 2017
        New supers sports motorcycle based on MotoGP machines

        Honda CEO Takanobu Ito today outlined the product, technology and business developments that would drive a growth in Honda's total annual new customers to 39 million by fiscal year 2017.

        The announcements made by CEO Ito will see the introduction of exciting new products and technologies to the European market. Following the recent introductions of new Civic and new CR-V, these new models will further strengthen Honda's customer offering in Europe.

        New Civic Type R for Europe
        Thrilling, sporty products are part of Honda's DNA. In addition to the introduction of a new NSX, Honda can confirm the development of an all-new Civic Type R for Europe. The Type R brand has a passionate following from Honda customers and the new model will again aim to set new standards in performance and handling. Developed specifically for the European market and with the application of technologies developed through Honda's participation in the World Touring Car Championships (WTCC), the all-new Type R will aim to become the fastest front-wheel-drive vehicle on the Nurburgring race course. This new model is scheduled for introduction in 2015.

        New Compact SUV model
        Honda will strengthen its model line-up in Europe with the introduction of a new compact SUV model. Based on the platform of a next generation Jazz model, this new model will compete in the rapidly growing small SUV sector.

        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • 2015???? adica la urmatoarea generatie de civic????
          civic 2.2 5D FK3
          CR-V 2.2 AT RE6

          Comment


          • Cred ca mai degraba cu ocazia facelift-ului si nu al unei noi generatii!
            2014 Civic Tourer 1.8 MT Sport, White Orchid Metallic
            Ex Accord 2.0 M/T SSE Dark Mocha

            Comment


            • Da' japonezii cu ce au gresit de nu or sa mai aiba Type-R?
              "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

              '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

              Comment


              • Originally posted by stefan_zzz View Post
                Cred ca mai degraba cu ocazia facelift-ului si nu al unei noi generatii!
                civicul a aparut in 2011(toamna). conform tendintelor actuale din industria auto, unde un model are o viata de aproximativ 4 ani, la sfarsitul lui 2015 s-ar putea sa ne intalnim cu noul model, nu cu faceliftul, care ar trebui sa apara pe la sfarsitul lui 2013. oricum ar fi, facelift sau model nou, mai sunt 3 ani pana la noul ctr, perioada care mie mi se pare mult prea luuuunga.
                daca nu apar cu ceva extraordinar, sansele de reusita sunt minime, pentru ca, pana atunci, o sa mai fim cativa care o sa ne aducem aminte de fn2,ep3 si o sa avem, probabil, prea multi ani si prea multi copii ca sa mai incapa intr-o astfel de masina.
                civic 2.2 5D FK3
                CR-V 2.2 AT RE6

                Comment


                • @chipson: exact acelasi gand am avut si eu. As mai adauga ca nu este admisibil ca timp de apoape 5 ani (de la incetarea productiei FN2 pana la noul R) primul constructor mondial de motoare sa nu aiba un motor cu adevarat performant pe masinile sale.

                  Comment


                  • tu prin performanta intelegi sportivitate, dar o sa te dezamgesc si o sa iti spun ca Honda prin performanta intelege mai nou consum scazut de combustibil si emisii de noxe reduse, asa ca nu m-ar mira ca noul ctr sa fie hibrid, mai ales ca prea coincide cu anul lansarii noului nsx, care, dupa cum stim, va fi hibrid
                    civic 2.2 5D FK3
                    CR-V 2.2 AT RE6

                    Comment


                    • Asta ar fi ''tare''. CTR hibrid. Ii pun un hibrid ca la Insight si tot nu rezolva nimic privind consumul. Btw spun de Insight pt ca l-am testat intre Br si Gl la un mers cat de cat normal si a consumat peste 5%.
                      ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                      Comment


                      • Pacat ca iese asa de tarziua CTR.Dar e bine ca au dat macar o data, asta inseamana ca trebuie sa ma reorientez pe altceva. Anul viitor vroiam sa imi iau o masina peste 200CP dar se pare ca la honda nu mai gasesc ceeacce cautam pacat.
                        2017 DACIA Sandero stepway 0.9Tce + easy r
                        EX-2007 CIVIC 1,8 I-VTEC 140CP

                        Comment


                        • Originally posted by chipson78 View Post
                          civicul a aparut in 2011(toamna). conform tendintelor actuale din industria auto, unde un model are o viata de aproximativ 4 ani, la sfarsitul lui 2015 s-ar putea sa ne intalnim cu noul model, nu cu faceliftul, care ar trebui sa apara pe la sfarsitul lui 2013. oricum ar fi, facelift sau model nou, mai sunt 3 ani pana la noul ctr, perioada care mie mi se pare mult prea luuuunga.
                          daca nu apar cu ceva extraordinar, sansele de reusita sunt minime, pentru ca, pana atunci, o sa mai fim cativa care o sa ne aducem aminte de fn2,ep3 si o sa avem, probabil, prea multi ani si prea multi copii ca sa mai incapa intr-o astfel de masina.
                          Chipson: sa nu confundam prezentarea oficiala (de la IAA) cu lansarea oficiala!!
                          Modelul actual a fost lansat la inceputul acestui an si chiar daca pe o piata sau alta au mai scapat cateva pe piata, tot ca si model 2012 a fost lansat. HONDA a schimbat de mult placa cu schimbul de generatie odata la 4ani, fosta generatie a fost disponibila pe piata....2006, 2007, 2008, 2009, 2010 si 2011, adica 6 ani lungi si lati. Prin urmare eu subscriu la ce-a zis stefan_zzz.

                          Nu pot sa-mi dau seama ce s-a putut intampla de il amana cu 2ani. Tehnica (se renunta la Turbo pentru hibrid?), marketingul, etc., ceva oricum nu e in regula.
                          Inclin sa cred ca va fi ceva "extraordinar" pentru clasa lui daca-l amana atata.

                          Coincidenta cu lansarea NSX-ului e intamplatoare, sa nu uitam ca astfel de coincidente au mai fost, spre ex. 1999 AT-R si S2000 care n-au avut nimic in comun (cu exceptia specificatiei DOHC-VTEC).
                          HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                          Comment


                          • Originally posted by vtin View Post
                            primul constructor mondial de motoare
                            Scuze dar eu unul nu m-am prins la ce-ai vrut sa faci referire.
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                            Comment


                            • Originally posted by octi_b View Post
                              Da' japonezii cu ce au gresit de nu or sa mai aiba Type-R?
                              N-au gresit cu nimic dar contextul in care ni se povesteste aparitia CT-Rului, este dedicat Europei, vezi postul lui ticker de mai sus!
                              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                              Comment


                              • Originally posted by alex2680 View Post
                                Asta ar fi ''tare''. CTR hibrid. Ii pun un hibrid ca la Insight si tot nu rezolva nimic privind consumul. Btw spun de Insight pt ca l-am testat intre Br si Gl la un mers cat de cat normal si a consumat peste 5%.
                                ".....a hybrid model equipped with a two-motor hybrid system will be added to the lineup......."
                                Adica sistemul actual nu va ramane singurul sistem disponibil.
                                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                                Comment

                                Working...
                                X