Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Delphi View Post
    Eu credeam ca n-ai luat 5D-ul pentru tine.
    Pai am ramas eu si cu al doilea, ca vointa de a conduce... pas.
    Ce sa mai imi iau bicicleta? Sa merg tot eu cu ea? Nu, asa nu mai pot. Basca, am quadricicleta.

    Comment


    • Vinde 5D-ul si sari pe o motocicleta
      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
      2 roti

      Comment


      • Taci, ispita!

        Comment


        • Salut,

          Doresc sa-mi achizitionez un 5d din Germania.
          As vrea sa stiu daca la noi motoarele de 1.8 si 2.2 sunt considerate euro 5?
          Am vazut in cateva anunturi de pe mobile.de 2.2 i-ctdi euro 5 si eram curios in aceasta privinta.
          '07 Civic 5D 1.8 MT Executive Alabaster Silver Metallic

          Comment


          • Originally posted by crisils View Post
            Salut,

            Doresc sa-mi achizitionez un 5d din Germania.
            As vrea sa stiu daca la noi motoarele de 1.8 si 2.2 sunt considerate euro 5?
            Am vazut in cateva anunturi de pe mobile.de 2.2 i-ctdi euro 5 si eram curios in aceasta privinta.
            pai daca e euro 5, e euro 5 peste tot.

            eu as zice totusi sa mergi pe 1.8 benzina, ai aceeasi 140 de cai si impozit /rca mai mici

            Comment


            • Eu stiu ca s-au facut doua omologari: una in 2006, vreme in care nu exista euro 5, asa incat toate modelele de pana la a doua omologare au fost considerate euro 4; a doua in 2009, cand Civicurile au fost omologate ca fiind euro 5.
              In Germania omologarile s-au facut la alte date, cu siguranta la euro 5.

              Comment


              • Si cand a fost si facelift-ul.
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • Cred ca E5 vine de la 01/09, a mea este 12/2008 si este E4 (1.8)
                  '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                  Comment


                  • Civic Type R are incalzire in scaune? modelele cu navigatia inclusa cum se numesc? Am vazut (pt modelele fara navigatie) ca se poate adauga navigatie/player in locul player-ului default (e vreo "manevra" minutioasa, e easy, cam cat costa un player de genu? - touchscreen, etc)
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • Nu are incalzire in scaune si nu ai nevoie.
                      Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                      Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                      ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                      ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                      Comment


                      • de ce nu am nevoie? (banuiesc ca exista o explicatie )
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • Nu e buna la barbati .
                          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

                          Comment


                          • Ai alcantara pe margine si un material sintetic pe mijloc care este foarte placut iarna.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

                            ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

                            Comment


                            • Originally posted by Den1GRator View Post
                              Nu e buna la barbati .
                              Incalzeste prea tare anumite zone alcantara sau de ce - glumesc

                              Originally posted by Doc View Post
                              Ai alcantara pe margine si un material sintetic pe mijloc care este foarte placut iarna.
                              Thanks @Doc, nu am avut niciodata alcantara si nici n-am avut ocazia sa vad cum e.
                              ady_uaic
                              Senior Member
                              Last edited by ady_uaic; 15-12-14, 16:37.
                              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                              Comment


                              • @ady: gap-ul dintre ady si uaic e datator de idei, sa stii!

                                Comment

                                Working...
                                X