Accord '09 vs. A4 vs C Classe vs. Seria 3 vs. Lexus IS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • stai sa vezi cand iese cayenne diesel

    dio ai dreptate, am disecat tema pana am ucis-o de tot, acum trebuie sa gasim alta
    "Ethics. That's always so inconvenient."
    Cal Lightman

    Comment


    • woland, nu ai dreptate. Eu am Accordul "chel", 2.0 LS, mai basic de atat nici nu puteam. Si totusi masina ma satisface, sunt multumit de ea, si chiar nu duc lipsa pieii de balena, a navigatiei sau a trapei. Jante, xenoane, mi-am pus singur...Zici tu ca m-as fi simtit mai bine intr-un megane ultradotat, cu gresie si faianta? think again...
      2006 Accord CL7 2.0 MT

      Comment


      • cryo eu cred ca tu gresesti : entry level la accord e cumva mid level in clasa lui. daca iti luai un passat care n-avea decat volan, roti si motor atunci ai fi fost vizat de afirmatia lui woland.
        civic 2.2 5D FK3
        CR-V 2.2 AT RE6

        Comment


        • Asa e, Accordul entry level are ceva dotari pe el, nu este nici decum un entry level in clasa medie.

          Plus ca vine cu un motor ok si nu unul de toata jena gen 1.6 105 CP )
          Renault Megane 2 Sedan 1.6 2004

          Comment


          • sa-mi dau si eu o parere....sper sa nu supar pe nimeni. eu cred ca , in ceea ce priveste raportul calitate-pret HONDA castiga indiscutabil. Dar !!!!!, atunci cand am mai multi bani, si vreau ceva mai mult....e posibil sa gasesc la celelalte marci. O motorizare superioara, tinuta de drum mai buna, calitate finisaje mai buna, etc. Trebuie sa fim constienti de asta.
            Tendinta japonezelor este (din pacate pt mine, poate fundamentata dpdv al pietei pt ei) renuntarea la sportivitate (vezi nuol accord, lancer, mazda 6...) si inclinatia spre o masina familiala, mai cuminte. Parerea mea este ca prina asta se renunta chiar la una din cele mai importante calitati si al unul din cele mai semnificativa atribute ale japonezelor. Este superb noul accord, dar trebuie sa recunoastem ca un bmw seria 3 il "face" oricand...exceptand capitolul "pret", e mult loc de comparatie....si sa nu ma intelegeti gresit...tot fan honda am ramas. dar trebuie sa recunoastem ....adevarul.
            in alta ordine de idei, ceea ce e specific HONDA si poate unul din argumentele (nesemnificative dar....speciale) pentru care am ales sa cumpar aceasta marca de masina este....grupul din care faci parte. bmw, audi, vw, metrz si restul au toti tzaranii....(si mai ales ei !!!- no offence), dar in japoneze nu pra am vazut categoria mentionata maisus. pentru ca sunt mult mai putine...poate :P
            astept cu interes comentarii ....
            Accord 2007 2.0 m/t 155 cp

            Comment


            • BMW seria 3 nu "il face" clar!poate doar ca tinuta de drum!dar si aici e discutabil!ca sa il "faca" ii mai trebuie si un motor mai mare..325i mai degraba!ca si caroserie sedanul seriei 3 mi se pare....nereusit!ca interior....nu, absolut!e urat si senzatia de ieftin predomina!seria 5 e altceva iar seria 7 e mult prea vechi!astept cu interes noul 7!parerea mea!
              ex CL7 AT 2006
              CN1 Sport 2005
              KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

              "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

              Comment


              • http://www.bmw.ro/ro/ro/newvehicles/...ical_data.html
                LINK DE PE SITEUL BMW
                mai putini cp, dar fuge mai repde....e chestie clasica bmw. despre tinuta de drum vad ca stii. si despre calitatea interiorului ( nici la celelalte clase nu e mai breaz, inclusiv X6....crede-ma). dar, la partea dinamica.....si sa nu mai vb despre 320 i....acolo deja se termina filmul (ma refer pt accord 2.0)
                Accord 2007 2.0 m/t 155 cp

                Comment


                • pt noul 2.0!de "accord"!!la un versus cu CL7 noul 320 coupe AT a fost tot acolo!crede-ma ca stiu!

                  are lag la DBW de inebunesti..2-3 sec!inadmisibil!
                  ex CL7 AT 2006
                  CN1 Sport 2005
                  KB 1 2007-"A gloriously good car that no-one in their right mind will ever buy"

                  "The Honda Legend is a highly technically complicated and luxurious bit of kit that seems to be making more of a name for itself as the secondhand sale of the century"

                  Comment


                  • stai ...nu ma lua asa ca nu inteleg. cl7 ce e ? si de la ce e abrevierea ? si dbw ?
                    nu inteleg.....
                    Accord 2007 2.0 m/t 155 cp

                    Comment


                    • DBW - Drive by wire
                      Cl7 este modelul de accord pe care il deti
                      aleksey
                      Senior Member
                      Last edited by aleksey; 12-09-08, 00:14.
                      Honda Accord 2006 2.0 ES

                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

                      Comment


                      • si ce inseamna expresia ca "are lag la dbw" ????
                        uitati-va la 320i, tot motor de 2000 cm3 aspirat, 170 cp....etc...
                        de ce sa nu recunoastem ? acum sincer .....mie nu-mi cad galoanele daca zic ca dpdv dinamic e o masina mai buna....parrea mea.
                        Accord 2007 2.0 m/t 155 cp

                        Comment


                        • noul 320 coupe AT
                          Asta ar fi una dintre cele mai proaste alegeri pe care le-ai putea face!! Poate o blonda fara pretentii sa ia asa ceva, alb. Atat.
                          2.0i 2005

                          Comment


                          • Originally posted by vector View Post
                            si ce inseamna expresia ca "are lag la dbw" ????
                            uitati-va la 320i, tot motor de 2000 cm3 aspirat, 170 cp....etc...
                            de ce sa nu recunoastem ? acum sincer .....mie nu-mi cad galoanele daca zic ca dpdv dinamic e o masina mai buna....parrea mea.
                            320i, 520i (170cp) din cate stiu eu au capacitate cilindrica 2200 cm3, 6 cilindri in linie, si cred ca stiu bine

                            Hondele sunt masini f bune, dar e pacat sa fim subiectivi, si sa nu admitem ca mai exista si alte masini cu performante asemenatoare sau chiar superioare, si bineinteles inferioare.

                            Atata timp cat citesc posturi de genul:
                            - "discutii libere despre liniute": cineva explica, cum cu civicul de 1.8 nu se putea distanta de un golf5 1.6 la drum;
                            - "accord viteza maxima": "parera de rau e ca la 235 ...nu am reusit sa-l depasesc pe ala cu passat-ul"

                            etc etc etc ... de ce totusi ne ambitionam sa aruncam cu noroi in alte marci?

                            Comment


                            • 318 sau 320 actualmente sunt de 1995 cmc.A fost o perioada in care avea 2200.
                              Accord 2.0i i-VTEC 2007
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ant76/

                              Comment


                              • Originally posted by ANT76 View Post
                                318 sau 320 actualmente sunt de 1995 cmc.A fost o perioada in care avea 2200.
                                Da, acu m-am uitat pe site. Eu stiu unul de 2200, 6 cilindri, tot 170cp tot pe modelul nou, tot 520i. Se pare ca sunt 2 variante.

                                Comment

                                Working...
                                X