ASKO International (Bucuresti) - Chiajna & Giulesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • masina noua...experienta noua?
    EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
    Del Sol '94 ESI
    CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
    BMW Z4 '03 Titan Silver

    Comment


    • Plus bi-xenon si cornering lights.
      '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

      Comment


      • Originally posted by vtin View Post
        Eu nu am ajuns pana intr-acolo incat sa tin mai mult la dealer decat la masina mea.
        Eu tin la urmatoarele lucruri, in aceasta ordine:
        1. La mine;
        2. La Doamna Delphi (~ cam la fel ca si la mine);
        3. La prietenii mei;
        4. La masina mea;
        5. La cei care au grija de masina mea...
        6. La restul lumii...
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Originally posted by pretorian View Post
          masina noua...experienta noua?
          Intrebarea reala nu e daca merita facelift-ul pentru ceea ce (putin) aduce nou.
          Intrebarea e daca cei ce si-o cumpara acum accepta faptul ca in 3 ani va apare adevaratul model nou, iar ei vor trebui sa mai tina masina inca vreo cativa ani
          2009 Accord 2,4 Exec A/T Crystal Black Pearl

          Comment


          • pai toti cei care si-au cumparat accord in 2007 au acceptat ca in 2008 apare noul accord, si era o diferenta de doar 1 an, nu de 3. daca gandim asa, ar insemna sa imbatranim fara sa ne mai cumparam o masina. principiul dupa care ma ghidez eu e acela ca iti cumperi ce ai nevoie la momentul la care ai nevoie de acel lucru, incercand sa obtii cea mai buna oferta de pe piata la momentul respectiv, fara sa mai stau sa ma gandesc ca poate peste nu stiu cat timp va apare ceva mai bun.
            civic 2.2 5D FK3
            CR-V 2.2 AT RE6

            Comment


            • Eu personal am fost la foarte multe serviceuri (revizii, ambreiajul pe garantie, mici probleme de casco, regenerare filtru etc) -
              1. In Constanta nu prea exista service Honda autorizat cum trebuie (totul este foarte prost organizat dai cu zarul in functie de unde te duci chiar daca mergi pe o recomandare!) - am ajuns sa merg la garajul unui amic pentru revizii si rezolvari de probleme minore (asta dupa ce autoklass si inca un service mare din Constanta s-au prefacut ca rezolva o problema deranjanta)
              2. In Bucuresti nu am mers decat la Asko si daca nu as fi presat de timp as merge oricand la ei pentru orice problema (din ce am observat insa tocmai pentru ca sunt diferiti au si foarte multi clienti si de aici si problemele care pot sa apara)

              Problemele de la 1 si 2 au o problema mult mai complexa legata de mult iubitii asiguratori care platesc service-urile dupa un an, de clientii care nu au asigurare casco, de masinile cu numere de Bulgaria/Spania/Italia fara nici o legatura cu decontarea directa la service, de serviceurile care in dorinta de nu pierde nici un client prefera sa ii ia masina si sa o rezolve cand au timp, de multitudinea de masini care a explodat in Romania. Sunt convins ca in unele cazuri Asko aduce bani de acasa pentru a continua treaba si poate multe serviceuri fac asa insa asta nu este clar o solutie

              Si acum ajungem la 3. Am ajuns sa prefer sa merg in Budapesta pentru un mic concediu de 3-4 zile si sa las masina in service acolo O ZI pentru schimbarea unui kit de ambreiaj pe garantie. Datorita domeniului in care lucrez eu am nevoie de masina non stop (in afara poate de duminica) si din pacate in Romania nimeni nu poate face o treaba buna intr-un timp relativ scurt chiar pe garantie sau pe banii clientului - asta spun strict din experienta mea sper sa ma insel si sa existe si exemple pozitive (fara interventii sau il stiu pe seful cutare sau vin din partea lui gigel)



              Separat si poate mai ontopic Asko are o masina SH civic 5d benzina 2010 cutie automata stie cineva ceva de ea istoric probleme accidente etc? Multumesc
              http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

              Comment


              • Un Civic argintiu? i-shift?
                -------------------
                There is no point of having if you can't share.

                Comment


                • Albastru cred ca este 2010 si nu mai are cutia automata cu ishift ci... doar automata clasic? sper sa nu gresesc pentru ca nu am experienta la partea de cutii automate
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                  Comment


                  • Salut. Eu nu vad vreun civic 5D albastru, numai unul rosu GT si unul gri (nu e de cumparat).
                    '08 Civic 5D MT\AT Milano Red

                    Comment


                    • http://www.hondaauto.ro/#1-go-index....uctsviewid=297 linkul ar trebui sa mearga...
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                      Comment


                      • Este foarte interesanta masina. Sunt curios daca poti negocia ceva cu ei la pret.
                        '08 Civic 5D MT\AT Milano Red

                        Comment


                        • La Multi Ani Asko, va multumesc ca existati si un 2012 mai bun decat toti anii trecuti !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • La Multi Ani Asko!
                            '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                            Comment


                            • La Multi Ani, Asko ! Numai bucurii in noul an !
                              -------------------
                              There is no point of having if you can't share.

                              Comment


                              • La Multi Ani ASKO! Sa continui sa fii la fel ca si in anii trecuti, un prieten pentru posesorii de Honda.

                                La Multi Ani! pentru toti prietenii de acolo: Razvan, Alex, Florin, si toti colaboratorii lor.
                                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                                Comment

                                Working...
                                X