ASKO International (Bucuresti) - Chiajna & Giulesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As vrea sa descriu si eu experientele cu cele doua service-uri concurente din Bucuresti, Asko si Carpati Motors.
    La Asko am fost sa inlocuiesc becurile xenon cu halogen.
    La Carpati Motors mi-am pus la loc xenoanele, mi-au fost inlocuite placutele de frana spate, mi-au reglat senzorul alarmei, care era prea sensibil.

    Asko Romania
    Atmosfera placuta, servit cu cafea, LCD in zona de asteptare.
    2 Becuri Far halogen - 40 lei
    Inlocuire becuri Xenon (montate deja pe masina) cu Halogen - 195 lei
    Timp facturat: 1h 20min
    Total: 235 lei

    Carpati Motors (Gara de Nord)
    Atmosfera placuta, iti cumperi cafea daca vrei de la automat, fara LCD.
    Set placute frana spate - 397 lei
    Inlocuit placute frana - 87 lei
    Reglat senzor alarma + inlocuire becuri halogen cu xenon - 75 lei
    Timp facturat: 1h 20min (40min + 40min), desi am stat vreo 2 ore si jumatate
    Total: 559 lei

    Deci inlocuirea a doua becuri m-a costat aproape 200 lei la Asko (necesita demontarea barei fata, este adevarat).
    La Carpati Motors inlocuirea acelorasi becuri (cu demontarea barei), reglarea senzorului de alarma si inlocuirea placutelor de frana vreo 160 lei.
    Cred ca voi continua colaborarea cu cei de la Carpati Motors, in ciuda opiniilor mai putin favorabile lor de pe forum.

    Comment


    • Bine ca ai de unde alege, e optiunea ta si trebuie respectata. Eu am trecut de doua ori pe la Carpati si nu se va mai intampla, cat exista Asko, optiunea mea ! Mai greu e pt cei care nu au de unde alege !!
      Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
      "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
      "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

      Comment


      • ITP la Asko

        Incepand de astazi se poate face ITP si la Asko (Chiajna).
        CR-V e:HEV
        JAZZ GD1 CVT
        Ex: CR-V RE6

        Ex: RDX TB1
        Ex: Civic FD1

        Ex - JAZZ GD1
        Ex - ACCORD Type-R
        Ex - DEL SOL EH6

        Comment


        • Asta e o veste exceptionala! Sunt curios totusi care sunt tarifele...
          Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
          Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
          1000 Locuri de vizitat in Romania

          Comment


          • De la Razvan, acum pe mail:

            120 lei (tva inclus) – motorizare benzina

            130 lei (tva inclus) – motorizare diesel
            The things you are scared of, are usually the most worth while...
            If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

            Comment


            • Parfum, chiar nu ma asteptam la asa oferta Felicitari baieti, tineti-o tot asa!
              Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
              Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
              1000 Locuri de vizitat in Romania

              Comment


              • E de bine... Felicitari, domnilor! Keep up the good work!
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                Comment


                • Felicitari, era ceea ce va mai lipsea!
                  '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                  Comment


                  • Eeeee, o veste minunata si de cate ori i-am intrebat...nu mai conteaza, a venit si chestia asta, parea o treaba imposibila si totusi la ei se poate, de-aia le plimb numele prin lume fara interese materiale, fiindca sunt deosebiti.... Asko ramane Asko !
                    Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                    "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                    "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                    Comment


                    • Vreau sa le multumesc si pe aceasta cale baietilor de la Asko care-au lucrat la masina mea. A iesit super bine. Si ca sa va dati seama si ce fel de oameni sunt, au pastrat becul LED care k-au scos cand au facut constatarea pentru comanda de piese, si l-au remontat la loc la final. Eu asta n-am mai vazut in RO pana acum, tot respectul !
                      -------------------
                      There is no point of having if you can't share.

                      Comment


                      • pentru cei care nu au ce face in week-end:




                        FII PREGATIT SA DESCOPERI CEL MAI BUN CIVIC DE PANA ACUM !!!

                        Te invitam sa descoperi EVOLUTIA noii generatii de Honda Civic in perioada 16-18 martie la Zilele Portilor Deschise, un eveniment de promovare a noului model.
                        Evenimentul se va derula pe parcursul a trei zile de vineri 16 Martie pana duminica 18 Martie la showroom-ul Asko International din Sos. de Centura Nr. 57, Chiajna, Ilfov (zona Carrefour Militari). In fiecare zi distractia va incepe la ora 9:30. Daca vei fi printre primii 100 de participanti la eveniment vei primi din partea Asko International un cadou surpriza.
                        Evenimentul va consta intr-o sesiune de test-drive la alegere cu oricare dintre combinatiile de motorizare/transmisie/echipare disponibile in noua linie de modele.
                        Iti vor sta la dispozitie pentru a fi conduse:

                        * Honda Civic 5D 1.4 Comfort M/T
                        * Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T
                        * Honda Civic 5D 1.8 Sport A/T
                        * Honda Civic 5D 2.2 Executive M/T

                        Pentru a asigura un bun flux de desfasurare a evenimentului si a va selecta masina, ziua si ora dorita pentru test drive te rugam sa ne contactezi in vederea unei programari la numarul de telefon: 0731. 346. 632 sau e-mail: asko@hondaauto.ro.
                        Alaturi de masinile sus mentionate va vor sta la dispozitie si celelalte modele din gama Honda.

                        Te asteptam cu drag,

                        Echipa Asko International
                        civic 2.2 5D FK3
                        CR-V 2.2 AT RE6

                        Comment


                        • Nu aveam motiv sa le fac o vizita, acu' am, tot vroiam sa ma mai dau cu Civic-ul A/T !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • nuuuu, ia dieselul, o sa fie misto.
                            civic 2.2 5D FK3
                            CR-V 2.2 AT RE6

                            Comment


                            • Mi s-a mai spus, poate ma "sucesc" la fata locului !
                              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                              Comment


                              • Ia-le pe-amandoua mai bine , daca se poate... de ce nu?
                                '09 Honda Accord Sedan 2.4 i-VTEC A/T, Executive, Crystal Black Pearl
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/zagado26/

                                Comment

                                Working...
                                X