ASKO International (Bucuresti) - Chiajna & Giulesti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by andrei_r View Post
    Eu am avut chestia asta si la Hyundai Accent si la Civic si de fiecare data s-a rezolvat curatand discurile: la Honda cu jet pe discuri, la Hyundai dupa ce am dat de vreo 3 ori cu jet (am in curte si am insistat serios) la revizie am cerut si mi-au curatat cu o solutie discurile, cand spun mizerie nu ma refer la praf/noroi pe discuri e vorba probabil de ceva mult mai fin insa suficient cat sa produca zgomotul.

    Man...sa cureti discurile de ce??? Eu nu inteleg chestia asta...
    Realizezi ca in momentul in care pui o frana mai puternica cam de la orice viteza peste 50-60km/h se curata ABSOLUT orice este pe discul de frana???
    www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

    Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

    EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
    Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

    Comment


    • da..se curata tot..problema e compozitia placutelor....

      Comment


      • Originally posted by Shadow View Post
        Man...sa cureti discurile de ce??? Eu nu inteleg chestia asta...
        Realizezi ca in momentul in care pui o frana mai puternica cam de la orice viteza peste 50-60km/h se curata ABSOLUT orice este pe discul de frana???
        Nu prea as crede asta din urmatorul motiv: sunt destui care se plang de scartait etc si totusi, dupa ce pleaca de la spalatorie unde au insistat cu jetul nu mai face.

        La Hyundai din ce imi aduc aminte (~3 ani de atunci) au curatat cu o solutie degresanta (pp ca ceva special pt domeniul auto) ideea e ca au dat cu dracia aia la ~30.000km si nu mai face nici acum (~95.000km, intre timp au fost schimbate si placutele pe la ~60.000)

        In fine, @mitrasca sa ne spui te rog raspunsul dupa ce treci pe la service.
        '09 Audi A6, 2.0, A/T, Grey
        Fosta:
        '08 Honda Civic Sedan 1.8 M/T, Taffeta White
        Javascript motherfucker in Iasi?
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_r/

        Comment


        • cred ca mai mult de la placutele noi..eii ..si pe la top gear am vazut ca le mai scartaie la porsche si alte masini din astea....deci...e ok ))

          Comment


          • Originally posted by andrei_r View Post
            Nu prea as crede asta din urmatorul motiv: sunt destui care se plang de scartait etc si totusi, dupa ce pleaca de la spalatorie unde au insistat cu jetul nu mai face.
            Man adica tu vrei sa-mi spui ca un jet de la spalatorie poate sa curete ceva ce nu se curata din frecarea a doua metale intre ele...care te opresc pe tine si de la 200+ km/h??? Asta incerci sa-mi explici???

            Man...tu ai pus mana vreodata pe un disc de frana dupa cateva franari repetate???

            Iti dau cel mai simplu exemplu ca sa intelegi despre ce vb... Lasa masina vreo 2-3 zile nemiscata...cat sa se depuna rugina aia pe discuri...ia-o la o tura si pune 2-3 frane de la viteze moderate si o sa vezi ca discul arata ca nou...numai e nici un pic de rugina pe el...
            www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

            Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

            EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
            Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

            Comment


            • Shadow are mare dreptate, dupa mai multe frane, cred ca in afara de ceva bacterii, nu mai ramane mare lucru pe discuri !!
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

              Comment


              • bacteriile mor la 100+ grade)

                Comment


                • Program Bonusare Clienti Asko International

                  Stimati Clienti,


                  Va anuntam cu bucurie lansarea programului de bonusare pentru lucrarile de service.


                  Va multumim ca sunteti clientul nostru si dorim sa va prezentam acest program. Aveti mai jos cateva detalii. Vor fi trei categorii de bonusuri, care se vor acorda dupa urmatoarele criterii:

                  Categorie Client
                  Tip Client / culoare card
                  Beneficii
                  Client care a achizitionat mai mult de un autoturism de la Asko International si a efectuat ultima revizie in locatia noastra
                  Premium / Negru
                  Reducere 20% la manopera
                  Client care a achizitionat un autoturism de la Asko International si a efectuat ultima revizie in locatia noastra
                  Standard / Rosu
                  Reducere 15% la manopera
                  Client care a achizitionat un autoturism de la un alt dealer si a efectuat ultima revizie in locatia noastra
                  Basic / Alb
                  Reducere 10% la manopera


                  Conform celor de mai sus, acest program se adreseaza tuturor proprietarilor de autoturisme Honda, indiferent de unde si-au achizitionat masina, cu conditia efectuarii cel putin a ultimei revizii in service-ul Asko International situat in Soseaua de Centura nr. 57 Chiajna, Ilfov.


                  Beneficiile acestui program nu se cumuleaza cu alte oferte, dvs aveti insa posibilitatea de a alege care este programul sau campania de care doriti sa beneficiati.
                  Pentru a beneficia de acest program, va rugam sa va inscrieti accesand site-ul nostru www.hondaauto.ro, butonul “Program fidelizare clienti”.

                  Dupa centralizarea datelor va vom contacta pentru a va confirma categoria de card care vi se aplica si stabilirea detaliilor privind intrarea in posesia cardului.

                  Va multumim,

                  Echipa Asko


                  Comment


                  • Foarte buna initiativa! Felicitari!
                    As avea o intrebare: se cumuleaza cu reducerea de membru hondafan?
                    Power of dreams, indeed!
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/LSD

                    Comment


                    • Beneficiile acestui program nu se cumuleaza cu alte oferte, dvs aveti insa posibilitatea de a alege care este programul sau campania de care doriti sa beneficiati.

                      Comment


                      • Despre ce reducere de membru hondafan e vorba?
                        -------------------
                        There is no point of having if you can't share.

                        Comment


                        • 10 % la manopera, eu am beneficiat de vreo trei ori de ea, e de ceva timp !
                          Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                          "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                          "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                          Comment


                          • Danke ! Eu n-am mai fost de multa vreme la vreo revizie ceva, de anul trecut de prin mai (ce putin am mers ) si nu stiam de ea !
                            Nice, buna initiativa
                            -------------------
                            There is no point of having if you can't share.

                            Comment


                            • Promotie Civic 5D & Civic 3D

                              In perioada 01 - 31 martie 2011, pentru fiecare autoturism nou Civic 5D 2010 sau 2011 GT sau 3D Type S Plus achizitionat prin Asko International veti beneficia de bonuri de combustibil in valoare de 2500 lei TVA inclus (cincizeci de bonuri cu valoare nominala de 50 lei). Promotia se aplica autovehiculelor noi si este valabila in limita stocului disponibil. In plus, pentru modelele Civic 5D 2010 disponibile in stoc promotia se cumuleaza cu reduceri cuprinse intre 620 si 870 euro TVA inclus.
                              Pentru detalii va stam la dispozitie.

                              Cu multumiri,

                              Echipa Asko

                              Comment


                              • Se mai aude ceva de acele carduri?
                                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

                                Comment

                                Working...
                                X