Carpati Motor LTD (Bucuresti) - SERVICE - ex-Dealer

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu zic sa intrebati inainte cat costa operatiile respective si daca nu vreti sa dati banii respectivi sa apelati la alt service.
    Treaba e subiectiva cu preturile. Mai ganditi-va ca service-uri precum Asko, Carpati etc investesc milioane de euro in treaba asta si trebuie sa-si recupereze banii intr-un fel.
    N-au cum sa ia 50 lei ca un service de cartier pentru niste placute.
    Haideti sa nu mai poluam topicurile dealerilor cu probleme de genul asta.
    '05 S2000
    '05 Accord LS i-CTDI
    '08 Lexus RX 400h

    Comment


    • #62
      pai eu am intrebat... si normal ca am ales un alt service..care culmea cred ca a investit muuult mai multi bani decat carpati, este vb tot de un service de marca (nu serrvice de cartier) care culmea mi-au luat 80 de lei. Sunt de acord ca manoperele si piesele sa fie ceva mai scumpe tocmai pentru ca se investeste destul de mult in manuale, softuri, cursuri pentru mecanici etc. dar sa nu exageram...

      Si eu nu cred ca poluam topicul daca chiar citesc si isi dau interesul pot sa vina cu argumente sau sa faca anumite modificari, tocmai pentru ca nu imi pare buna politica lor si felul cum au facut anumite operatii eu nu voi mai merge la ei decat in showroom sa mai vad si eu un cr-z, legend.
      pretorian
      Senior Member
      Last edited by pretorian; 21-05-10, 16:00.
      EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
      Del Sol '94 ESI
      CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
      BMW Z4 '03 Titan Silver

      Comment


      • #63
        Originally posted by Sorin View Post
        Eu zic sa intrebati inainte cat costa operatiile respective si daca nu vreti sa dati banii respectivi sa apelati la alt service.
        Treaba e subiectiva cu preturile. Mai ganditi-va ca service-uri precum Asko, Carpati etc investesc milioane de euro in treaba asta si trebuie sa-si recupereze banii intr-un fel.
        N-au cum sa ia 50 lei ca un service de cartier pentru niste placute.
        Haideti sa nu mai poluam topicurile dealerilor cu probleme de genul asta.
        Sorin, daca ai fi fost atent la ce am zis eu :
        Poate cineva sa-mi explice de ce se normeaza un schimb de placute fata+spate cu 2 ore de manopera? cand la alt service Honda (sa nu dam nume) e doar 1.4 ore?
        nu cred ca postul tau ar mai fi avut rost, nu crezi?
        '17 Civic TypeR FK8 Championship White
        '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
        ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
        ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

        Comment


        • #64
          leasing

          Va informez ca incepand cu data de 01.06.2010 societatea de leasing Dageco Systems IFN SA care colaboreaza cu dealer-ul Honda Carpati Motor , si-a redeschis activitatea in showroom-urile CM.Oferta de finantare este buna si este aplicabila si in cazul SH, beneficiati de rapiditate si calitatea serviciilor. Daca doriti mai multe informatii cu privire la oferta de leasing astept mail la silviu.popa@dageco-systems.ro


          http://www.honda-carpati.ro/

          Comment


          • #65
            ma intereseaza sa stiu daca la CM se poate veni cu consumabilele proprii si cat este manopera in aceasta situatie. multumesc!
            Carpe diem!
            Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

            Comment


            • #66
              Anul trecut am intrebat si eu daca pot veni cu consumabilele mele si au zis ca e ok, numai ca trebuie sa semnezi pe proprie raspundere ca esti de acord ca masina sa functioneze cu ce ai adus.
              Pentru pretul manoperei,vezi pe link-ul asta : http://www.honda.com.ro/service_mentenanta.php
              CIVIC 5D 1.8i-VTEC Sport M/T BlackPearl

              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/puresoul/

              Comment


              • #67
                Carpati motor vine cu o noua campanie proprie pentru posesori de Honda:

                In perioada 01.11. – 31.12.2010 Carpati Motor organizeaza :

                Campania de service – Iarna 2010

                Adresata tuturor posesorilor de autoturisme Honda, campania va avea 3 etape :


                Etapa 1 Verificare
                01.11. – 15.11.2010
                Verificare specifica anotimpului, gratuita, a autoturismelor

                Etapa 2 Intretinere
                01.11. - 30.11.2010
                Schimb de ulei motor la care clientul achita numai contravaloarea uleiului Repsol care se va folosi si care se incadreaza in specificatiile constructorului Honda (manopera si filtrul de ulei gratuite).
                Comenzi de piese si reparatii pentru autoturismele participante la etapa1. Discount oferit pentru acesti clienti : 10% pentru piese si 20% pentru manopera.

                Etapa 3 Anvelope
                01.11. - 31.12.2010
                Oferta de anvelope iarna (optinal si roti) si montajul acestora la preturi promotionale


                Cu speranta ca veti considera interesanta aceasta campanie, va rugam sa ne contactati intre orele 09:00 – 17:30 de Luni pana Vineri sau pe www.honda.com.ro


                Carpati Motor Calea Grivitei Nr. 143A ( in spatele Hotel IBIS )
                Tel: 021.312.47.94
                Mobil : 0726.744.100

                Carpati Motor Bd. Expozitiei Nr. 2
                Tel : 021.311.39.84/85/87
                Mobil : 0726.744.060
                Dumitrescu Cristian

                Comment


                • #68
                  Referitor la "Schimb de ulei motor la care clientul achita numai contravaloarea uleiului Repsol care se va folosi si care se incadreaza in specificatiile constructorului Honda (manopera si filtrul de ulei gratuite)." este valabila si in cazul in care vin eu cu ulei Motul 5w30. Adica manopera si filtrul gratuite? Sau e valabila numai cu ulei Repsol?
                  The things you are scared of, are usually the most worth while...
                  If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                  Comment


                  • #69
                    Originally posted by Corbu' View Post
                    Referitor la "Schimb de ulei motor la care clientul achita numai contravaloarea uleiului Repsol care se va folosi si care se incadreaza in specificatiile constructorului Honda (manopera si filtrul de ulei gratuite)." este valabila si in cazul in care vin eu cu ulei Motul 5w30. Adica manopera si filtrul gratuite? Sau e valabila numai cu ulei Repsol?
                    Numai cu ulei Repsol ! azi am facut eu revizia si se pare a fi mai bun decat Motul ! Asa mi s-a zis , acum sa vedem !
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_juv/

                    Comment


                    • #70
                      De curiozitate, cat a fost litrul?
                      The things you are scared of, are usually the most worth while...
                      If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                      Comment


                      • #71
                        in jur de 35 ron + tva ! Ceva de genul, Repsol 5w40 !
                        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/andrei_juv/

                        Comment


                        • #72
                          Mersi de raspuns. O sa sun si eu maine sa ma interesez. Ca daca au doar 5W40 zic pas.
                          The things you are scared of, are usually the most worth while...
                          If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                          Comment


                          • #73
                            eu m am interesat de 5w40 = 160 ron TVA inclus, dar sigur au si pt alte specificatii. partea buna e ca daca faci revizie mare se scade din pretul total uleiul+manopera aferenta.
                            Carpe diem!
                            Watch me: http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Alina_Jazz/

                            Comment


                            • #74
                              Eu am Revizie Mica: ulei, filtru ulei, filtru aer, filtru polen.
                              The things you are scared of, are usually the most worth while...
                              If you wanna FLY, at least FLY BLACKsigpic ->

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by andrei_juv View Post
                                Numai cu ulei Repsol ! azi am facut eu revizia si se pare a fi mai bun decat Motul ! Asa mi s-a zis , acum sa vedem !
                                Daaa, mult mai bun decat Motul... Crezi ca ar fi zis ca e mai slab?
                                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                                Comment

                                Working...
                                X