Honda Nord (Bucuresti)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Astazi am facut a doua revizie la Honda Nord.

    M-am dus cu uleiul si filtrele mele (ca de obicei), cost total manopera: 125 lei. Am mai beneficiat in plus si de o cafea si spalat masina.

    Super multumit!
    Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
    Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
    1000 Locuri de vizitat in Romania

    Comment


    • #92
      Mai exista Honda Nord? Site-ul nu le-a mers vreo saptamana, acum redirecteaza la hondatrading. La e-mail nu mai raspund. Am nevoie sa fac si eu revizia si aparent nu mai am unde
      ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
      Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
      Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
      Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

      Comment


      • #93
        In lista de dealeri inca apare: http://www.hondatrading.ro/dealeri
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

        sigpic

        Comment


        • #94
          Exista si personal m-am cam abonat la ei prin prisma preturilor mult mai bune.
          '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

          Comment


          • #95
            Originally posted by balaurul View Post
            Exista si personal m-am cam abonat la ei prin prisma preturilor mult mai bune.
            Poti da cateva exemple de preturi mai bune?
            Si eu am mai fost in ultima vreme la ei, sunt mai aproape de mine decat ASKO, dar nu am observat nici un pret mai bun.

            Comment


            • #96
              Originally posted by xtr View Post
              Poti da cateva exemple de preturi mai bune?
              Si eu am mai fost in ultima vreme la ei, sunt mai aproape de mine decat ASKO, dar nu am observat nici un pret mai bun.
              Nu-mi vine nici un pret in minte acum, dar la ultima revizie (acum aprox 1 luna) plus ceva reparatii am avut manopera la juma de pret fata de Asko.
              '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

              Comment


              • #97
                ma indoiesc
                '01 Honda Civic Type R EP3

                Comment


                • #98
                  Originally posted by balaurul View Post
                  Nu-mi vine nici un pret in minte acum, dar la ultima revizie (acum aprox 1 luna) plus ceva reparatii am avut manopera la juma de pret fata de Asko.
                  si nu zici nimic

                  Comment


                  • #99
                    Originally posted by VladTNS View Post
                    ma indoiesc
                    Da-mi un private cu adresa de mail sa-ti forwardez mail-urile de la Asko, respectiv Nord , apoi iti poti retrage cuvintele ..cu scuzele de rigoare
                    '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

                    Comment


                    • Originally posted by skakiur View Post
                      si nu zici nimic
                      Am zis si la mine pe topic..Nu tin pentru mine :-)
                      '07 Honda Accord 2.0 i-Vtec A/T, Executive

                      Comment


                      • Pretul este mai mic decat la asko.
                        ex Accord 2.0 ES M/T 2007 CL7
                        Accord 2.4 Executive M/T CU2 2008
                        Suzuki SX4 1.6 GLX 4WD 2008
                        Mitsubishi Outlander 2.3 Invite 4WD 2012

                        Comment


                        • Asta e valabil oriunde : ))
                          '16 Suzuki SX4 S-Cross 1.4 BoosterJet 4WD 6MT Spirit Canyon Brown Metallic

                          Comment


                          • au scazut pretul la ora de manopera?
                            asta cred ca e important, in rest cred ca operatiile sunt normate la fel...

                            LE:
                            Am gasit 2 facturi de la Honda Nord (din Decembrie si din Septembrie 2014), amandoua au acelasi pret la manopera 100RON + TVA / ora.
                            La Asko manopera e ceva mai scumpa 123RON + TVA / ora (factura din 2015) , dar mi-au dat discount 15% tot timpul, adica am primit un pret final de 105RON + TVA /ora.
                            Am mai observat ca acceasi operatie e normata diferit...
                            Exemplu: inlocuit ulei motor + filtru ulei la HondaNord - 0.5h iar la Asko - 0.6h, asta inseamna HondaNord - 62RON, Asko - 91.5RON (78RON cu reducere 15%) - preturi finale cu TVA inclus.
                            Filtru de aer si polen sunt normate la fel cu 0.1h fiecare.
                            Last edited by xtr; 06-05-15, 08:08.

                            Comment


                            • Mie mi-au dat un pret pt uleiul de cutie de mi-a sarit basca, 270RON uleiul pt civic 1.8 manuala. Manopera era ok. La Carpati acelas ulei este 160RON dar manopera dubla decat Honda Nord pt aceeasi operatie. Prin urmare tot pe barba mea voi face si schimbul de ulei la cutie.
                              Am sunat si la Asko, acolo mi-a fost imposibil sa aflu vreo informatie. La receptie nu stiu, se face legatura la service unde nu raspunde nimeni niciodata nici macar pe mobil.
                              www.taiereculaser.ro

                              Comment


                              • ...edit
                                InjectoR
                                Senior Member
                                Last edited by InjectoR; 31-07-15, 16:44.
                                Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                                … Jazz do it ...

                                Comment

                                Working...
                                X