Cerere oferta

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    @ati

    MARE DREPTATE ai (dar partial) si chiar azi am PEDALAT si eu exact pe partea asta...problema apare aici: cat de mult in bani poti accepta amicitia (solicitudinea, loialitatea)... adica prefer 1000 de eur discount si sa o iau de la primul venit dar pt 1-200 de EUR discount o iau de la cei care mi-au fost aproape!!!
    Cu alte cuvinte, prieten si daca diferenta pe care as obtine-o e mica nici nu ma intereseaza insa daca diefernta e mare, incep sa conteaze banii...

    iar eu sper sa obtin mia...pana la urma e doar circa 3%...
    PS cat este taxa vamala, 10%?
    Cum se aplica acum, la sfarsitul perioadei de leasing ?
    ADVANCE AT as vrea eu, fac rectificarea acum dupa ce am vazut specificatiile.
    Accord AT - vandut deja
    CRV 2007 - se pregateste de vanzare...

    Comment


    • #17
      Nu are taxe vamale, deci nu mai ai nimic de platit la urma, pretul dat de colegii mei din tara e pret fara TVA.
      Acum la toate hondele indiferent de tara de origine UK sau japan este pretul fara TVA.

      Comment


      • #18
        crv

        O secunda, cum adica, dca e facuta in afara UE, de ce nu are taxa???
        Accord AT - vandut deja
        CRV 2007 - se pregateste de vanzare...

        Comment


        • #19
          CR-V ul e facut in Swindon , Marea Britanie

          Comment


          • #20
            Originally posted by Ati
            Depinde ce preferi tu unul care sa iti dea 500 de Eur, sau unul pe care sa-l poti suna si la 12 noaptea daca ai nevoie de ajutorul lui.
            Hai, mah, ca la 12 noaptea nu te-am sunat :wink: Cel tarziu pe la 10-11 :lol:
            Eu unu' n-am tupeu sa cer discount cand vad ce preturi au cei din Germania, Austria, UK etc. Sunt cu 4-5k peste ale noastre si de parca n-ar fi suficient, nici nu includ A/T, tapiteria piele, Navi si Xenon. Ba chiar ma grabesc sa iau la pretul actual, ca poate maine le tuna la importatori ceva si mai ridica stacheta un pic.
            '07 Accord 2.4 Executive A/T

            Comment


            • #21
              Heh, dar pe roaming, cand era in Rep. Moldova, in perioada sarbatorilor de sf. de an, si parca si weekend, l-ai sunat?

              Cose I did
              Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
              LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
              Accord 2006 2.0 ES M/T
              Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
              Raising money for...the third H

              Comment


              • #22
                Si pun pariu ca nu sunt singurul care a facut-o. Mah, Ionunt, te superi pe noi?
                '07 Accord 2.4 Executive A/T

                Comment


                • #23
                  Re: @ati

                  Originally posted by cristian
                  MARE DREPTATE ai (dar partial) si chiar azi am PEDALAT si eu exact pe partea asta...problema apare aici: cat de mult in bani poti accepta amicitia (solicitudinea, loialitatea)... adica prefer 1000 de eur discount si sa o iau de la primul venit dar pt 1-200 de EUR discount o iau de la cei care mi-au fost aproape!!!
                  Dupa rationamentul tau, iei cei 1000EUR si pleci mai departe, nu conteaza de la cine cum si cand cumperi. Ei, afla de la mine, chestia asta cu dealerul de incredere e priceless.
                  Si parerea mea este ca acest topic este cel putin jenant. Aici nu e piata, tu sari cu banu' gros si dealerii cu ofertele. Iar daca stai toata ziulica sa faci bani ca sa-ti poti cumpara CR-V, eu ti-as sugera sincer sa-ti cauti altceva de facut si/sau altceva de cumparat. Vei ajunge in situatia de a munci pentru masina care o vei conduce in restul de timp sau in vis.

                  Si chiar te rog, scoate-ti discount-ul de la dealerii din Bucuresti sau din Germania. Imi place sa cred ca sunt intr-un club oarecum select si in acelasi timp selectat, clientii lui Ati
                  '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

                  Comment


                  • #24
                    Nu ma supar :lol: cyborg, nici cand dai buzz la ora 24. Eu propun ca dupa ce Cristian isi achizitioneaza CR-V-ul sa inchida un moderator acest topic, iar pe viitor cererile de oferta si eventualile negocieri sa se poarte doar pe mail sau eventual PM. Cred ca e mai bine asa.....iar toti dealerii din tara au datele de contact pe pagina de start a site-ului Hondafan.

                    Comment


                    • #25
                      Vreau sa vad si eu daca dealerul ala cu discountul o sa isi trimita seful cu platforma la sute de km dupa tine, in weekend, seara/noaptea, pentru ca ai avut accident.... in loc sa te lase sa putrezesti in camp asteptand Dacia Asistenz, ca vorba aia, nu e treaba lui sa te scoata din kk.....

                      Sau ca nu va da masina la care ti-a dat discount unui client care a intrat dupa aceea si care ii da fara intrebari pretul intreg

                      Care iti tine masina promisa timp de cateva luni, pierzand bani si refuzand clientii care i-o cer, doar pentru ca si-a dat cuvantul...

                      Care iti da masina de drivetest sa-ti rezolvi problemele cand ai ramas fara mijloc de transport, si ramane el pe jos

                      Free floor mats at car acquisition - 86 euro
                      Discount when buying a new car - 1000 euro
                      A dealer you can count on - Priceless :lol:
                      2006 Accord CL7 2.0 MT

                      Comment


                      • #26
                        Sau dealerul care iti promite o masina care dupa spusele celorlalti nu exista, si o produce totusi la timp
                        Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                        LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                        Accord 2006 2.0 ES M/T
                        Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                        Raising money for...the third H

                        Comment


                        • #27
                          iar ca bonus, iti mai ofera si o zi de vacanta in iasi :lol: :lol:
                          2006 Accord CL7 2.0 MT

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by cryo
                            iar ca bonus, iti mai ofera si o zi de vacanta in iasi :lol: :lol:
                            Haha, nu, asta se datoreaza importatorului. Dealerul doar a facut-o sa fie placuta .
                            Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                            LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                            Accord 2006 2.0 ES M/T
                            Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                            Raising money for...the third H

                            Comment


                            • #29
                              Eu propun inchiderea topicului, nicidecum datorita primului post sau a gandirii omului (in fond, fiecare e liber sa gandeasca cum vrea), ci din cauza curentului de opinii clar nefavorabil initiatorului, tendinta care ar putea declansa alte discutii, ulterior regretabile.
                              Daca initiatorul doreste redeschiderea topicului, imi poate da un mesaj privat.

                              Comment

                              Working...
                              X